Adaptácia klasickej literárnej predlohy Victora Huga.  Jean Valjean sa dostal na galeje kvôli tomu, že ukradol chlieb, aby nasýtil svoju hladujúcu rodinu. Kvôli neúspešným pokusom o útek sa napokon na slobodu dostal až po dvadsiatich rokoch ako skutočný zločinec, ktorý bez rozpakov klamal a kradol. Vďaka dobrote starého biskupa napokon našiel v sebe silu zmeniť svoj osud a stal sa z neho vážený starosta mestečka Vigau. Nanešťastie sa novým veliteľom miestnej polície stane inšpektor Javert, ktorý Valjeana pozná z galejí. (STV)

laepus

Mám rád tohle zpracování. Je srozumitelné široké vrstvě diváctva a klasiku představuje ve stravitelné podobě. Scénář odsýpá, postavy se chovají pochopitelně, divák je schopen se s nimi ztotožnit a rozumět jejich motivace a buď jim fandit, nebo je nesnášet. Fandíme samozřejmě Valjeanovi, nesnášíme Javerta - ale oba jsou tak skvěle zahraní, že je to o to lepší. Nejvíc mě vždycky dostanou dvě scény - scéna od soudu, kde se Valjean zachová jako pravý chlap, nenechá za sebe trpět ty chudáky a přizná se k tomu, kdo je zač; a scéna závěrečná mezi Valjeanem a Javertem, ve které... ne, to se neříká samozřejmě. ()

hacho

Chcete-li mit z pribehu opravdu pozitek, prectete si knizku. S ostatnimi filmovymi zpracovanimi porovnavat bohuzel nemohu, ale presto se do tohoto aspon cast toho hezkeho z romanu vesla. I herecke obsazeni me nezklamalo, presto to neni zdaleka ono. ()

thunnus

Tahle adaptace se zase tolik nezdařila. Je tu plno odchylek od románové předlohy, což by mělo přidávat na dramatičnosti. Ve skutečnosti, to ale dělá film příliš teatrálním. ()

IsaacNewton

Starou verzi jsem sice neviděla, tahle ale byla skvělá. Je pravda, že film hodně staví na schopnostech hlavních představitelů. Takovéhle role (čestný, slušný a laskavý člověk) prostě Neessonovi padnou a ve filmu jsem mu věřila každé slovo. Ani záporná strana neztrácela nic oproti dobré- Geoffrey Rush předvedl úžasný výkon v roli bezcitného inspektora, striktně dodržujícího předpisy, začínám ho mít čím dál radši. I ostatní obsazení je vynikající a musím pochválit i scénář- do posledního okamžiku jsem byla napjatá, jak vše skončí a v ději nebyl jediný pro mě očekávaný okamžik (což mimo jiné značí i mou neznalost Hugovi literatury). Zkrátka a dobře- film hodnotím 4 silnými, plně zaslouženými hvězdami a mrzí mě jen, že takových filmů znám tak málo... Čas plynul a musím dodat- měním na 5 zářivých hvězd a těším se na Muzikál ve filmu Bídníci 2012 :-) ()

Hepy13

Když jsem ještě jezdil do školy metrem. Tak všude na plakátech byla pozvánka na Bídníky. Už si ale nevzpomínám zda šlo o divadlo nebo muzikál. Ani jsem nevěděl o čem to vlastně je, jen že je to francouzské. Až s odstupem zhruba 5 let po zhlédnutí filmu, vím co jsou vlastně bídníci zač, a že je to překrásný příběh z dob francouzské revoluce. Napomáhá tomu i hvězdné obsazení v podobě Umy Thurman, Liama Nessona a Geoffreyho Rushe. ()

Tunri

Francouzskou verzi jsem neviděla, neviděla jsem nejnovější verzi, v knize jsem se nedostala ani do poloviny. Proto nemám důvod o filmu jakkoli pochybovat a s čím ho porovnat, byla jsem napnutá do poslední chvíle. Hudba, kostýmy, prostředí, obsazení a výkony samotné jsou za pět hvězdiček. ()

P-puma-

Film asi nikdy nemůže ztvárnit tak velká díla jako jsou Bídníci nebo Hrabě Monte Christo. A je vidět, že tomu to dílku se to také nepodařilo a na to jsem přišla i když jsem knihu nečetla, protože spoustu věcí ve filmu zůstává nevysvětlených a tudíš nepochopitelných. Škoda no! ()

Yarwen

Aneb důkaz toho, že tak obsáhlé dílo, jako jsou Hugovi Bídníci, nelze vtěsnat do jednoho celovečerního filmu. Obrovské trhliny v ději, jiné názvy míst i odlišná jména postav, některé dějové linie v rozporu s originálem. Divák, který o Bídnících nikdy neslyšel, by se v ději nadobro ztrácel. V rámci těchto mantinelů je však zpracování relativně dobré, nicméně, s ohledem na výše uvedené, nemohu dát nadprůměrné hodnocení. Bídníci jsou navždy odsouzeni do vícedílných televizních inscenací anebo k četbě. A to je vlastně dobře. ()

Mr.Hudson

Vynikající film postavený na románu Victora Huga. Předem bych měl říct, že pro podobné francouzské filmy mám slabost, líbí se mi na nich ten historický nádech spojený s vynikajícími herci a většinou i hudbou. Zrovna tento film jsem viděl nesčetněkrát a nikdy mě neomrzí. Velmi dobře totiž zobrazuje historii Francie v době po velké franzouzské revoluci. I když zrovna v tomto zpracování toho moc z Francie, respektive Paříže vidět nemůžeme, protože většina scén se natáčela v Praze a blízkém okolí. A možná právě výběr natáčecích míst ubírá tomuto snímku trochu na atraktivitě, aspoň co se týče českého diváka. Ale abych nemluvil jenom okolo, tak musím vyzdvihnout výkony ústředních postav a to zejména Liama Neesona a Geoffreyho Rushe, který v podání puntičkářského a neoblomného komisaře Javerta exceloval. Líbila se mi také Uma Thurman v roli Cosssetini matky, vidět Umu v podobném filmu je docela paradox, protože většině z nás se při vyslovení jejího jména vybaví sekání hlav v Kill Billovi. Výborná je také hudba, která výborně doplňuje slabší místa a je k filmu naprosto adekvátní. Zkrátka tenhle film musím hodnotit jenom kladně, protože pro něj mám slabost a vždy ho rád uvidím. ()

Eragon93

Jedinej kousek z mého výběru povinné četby, na kterej se koukám pravidelně a né jen jednou a z donucení. Hugovi se povedla kniha, Augustovi se povedl film, takže je to v cajku a navíc stylové. Geoffrey Rush je masakrální. ()

Saur.us

Díky neznalosti knižní předlohy nebudu soudit věrnost této adaptace Hugově klasice ale pouze kvalitu snímku jako takového. Kvalitní a velmi ponurý snímek z předsudky zmítané Francie, se skvělým duem Neeson/Rush. Geoffrey Rush je naprosto dokonalý ve své roli komisaře Javerta. ()

Richie24

V těchto případech, jak říkají bratři Slováci: „Mám v p***“ nějakých 78 %, předlohu „nějakého“ Victora Huga nebo to, jak to zahrál před 268 lety „nějaký“ Jean Gabin. Exkluzivní „dark“ atmosféra a především duo Geoffrey Rush – Liam Neeson z tohoto snímku vyrobili absolutní delikatesu světového filmu. Tito dva pánové by mohli vyučovat herectví na intergalaktické úrovni. I 5 ***** je málo. Howgh. ()

Lars

Film je sám o sobě pěkně natočený a zahraný, ale něco tomu prostě chybí. Dost mi vadil začátek, kdy je přeskočena celé etapa z galejí a následně useknutý konec. Z Bídníků, které jsem měl možnost vidět, zatím vede Jordanův televizní film. Ovšem Javert v podání Geoffreyho Rushe je tu bezkonkurenční. ()

Colleague

Bohužel tohle jsou moji první Bídníci, neviděl jsem ani ty s Gabinem, takže nemůžu porovnávat. Mě film kulturně obohatil na horších 5 hvězdiček, což znamená, že jsem se vůbec nenudil, užíval si dobové kostýmy a skvělé herecké výkony. Navíc to Umě jako šlapce moc slušelo. ()

RedDuck

Tato verze Bídníků není špatná, na druhou stranu ani ničím výjimečná. První polovina ještě jede na 4 hvězdičky díky detailněji zpracované roli Fantiny (Uma Thurman hraje nad očekávání dobře) , druhá už je ale silně zkratkovitá. Neeson a Rush se zhostili svých rolí dobře, horší to je s ostatními protagonisty. Kdyby to byl první film bez předlohy byl bych nadšen, takto je to jenom velice slušné zpracování vynikajícího románu. ()

Hapretor

Více strohé než podání s PVC Venturou, tedy ve výsledku více zábavné (úderné, akční, přímé). A taky to může být tím, že mám pro Liama "slabost". (Qui-Gon Jin v jeho podání excelentní). ()