Scott Roper pracuje u sanfranciské policie jako "vyjednavač". Díky své mimořádné inteligenci, železným nervům a mrštnému jazyku dokáže většinou přesvědčit zločince držící rukojmí, aby se vzdali. Když ale Scott zjistí, že stojí tváří v tvář nebezpečnému psychopatovi, se kterým není rozumná řeč, dokáže bez váhání použít zbraň a zločince chladnokrevně zlikvidovat. Úspěšnost Scottových zásahů je stoprocentní a proto jeho nadřízení shovívavě mhouří obě oči nad jeho vášní pro luxusní auta a sázení na dostihové koně. Ovšem to, co prochází Scottovi v práci, nenalezlo pochopení u jeho přítelkyně Ronnie, která mu dala bez milosti kopačky. Když Scott dostane nového parťáka McCalla, není tím rozhodně nijak nadšen. Už proto, že chtěl na vlastní pěst vyšetřit vraždu svého staršího kolegy a přítele, kterého brutálně podřízl výjimečně nebezpečný a vychytralý padouch Korda. McCall si ale dokáže získat Scottovu důvěru a společnými silami po dramatické a zničující honičce v ulicích San Franciska Kordu zatknou. Scott se dokonce usmíří se svou láskou Ronnie a všichni by žili šťastně až do smrti, kdyby Korda zakrátko neprchl z vězení. A nechtěl se pomstít... (oficiálny text distribútora)

BlueZero

Obyčajný, ničím výnimočný thrilles s ako vždy vtipným Eddiem Murphym. Úprimne povedané, jediné čo ma zaujalo je, že by som chcel vidieť takého obetavého, hrdinského policajta. ()

dopita

Českej distributor názvem parazituje na Murphyho nejlepším filmu. S policajtem v Beverly Hills má film společnýho právě jen Murphyho, jinak nic. Je to akční skoro komedie, která pobaví a neurazí - nic víc. ()

divak84

Eddie si chtěl zavzpomínat jaké to je být zase ten správnej Axel Foley ale tentokrát ve zcela vážném hávu. Bohužel nic z toho se nedostavilo, sice je jeho protihrač opravdu hnusnej a nesympatickej, ale vše ostatní jde mimo mě. nebavilo mě to tak jak jsem doufál a nepomohl mi k tomu ani trik jak dostat brčko z lahve ()

AdamesWWE

[7/10] Policajt zo San Francisca je pre mňa dosť dobrý akčný film, ktorý milovníka akčného žánru určite poteší. Eddie Murphy stvárnil rolu policajta prekvapivo výborne, čo som ani nečakal. Príbeh je síce z tých slabších odvarov, ale zachranujú ho dosť dobré akčné scény, najviac sa mi páčila finálna akčná pasáž.. Film ma milo prekvapil a som spokojný. ()

Paity

Jeden z mmých nejoblíbenějších filmů s Eddie Murphym a to je už co říct, protože on těch filmů sice točí hafo, ale většina stojí za veliké nic. Tohle se mu ale povedlo, dokonce je tu vlastně takový akční hrdina... ()

Hanes88

Určitě povedený film. Murphy zde opět zahrál dobře a celý film byl tak nabitý, že ani nemám žádné výtky. Každopádně je to ale jen průměrný film do televize. ()

Foxhound#1

Kdo tento film neviděl, nechť se nenechá zlákat názvem. Ne, opravdu nejde o spin-off či pokračování Policajta z Beverly Hills. To jen v tomto filmu hraje Eddie Murphy a zase hraje poldu, ale zábava už to fakt není. ()

mira007

Průměrná akční komedie, ale kdo má rád Policajta z Beverly Hills tak při tom nebude trpět, ačkoliv nedosahuje takové kvality a originality . ()

ursinko

Aj som zabudol, že tento zabudnuteľný film existuje. videné 25.5.1997 v kine. Zážitok na tú dobu celkom chabý. Eddie Murphy bol už vtedy mimo, ale Michael Wincott mal voľačo do seba. ()

Mike.mk1

V téhle roli my Eddie vůbec nesedl, měl by zůstat u komedií, když hraje něco vážnějšího tak mu to nějak nevěřím. Jinak průměrná akční komedie která zase rychle vyšumí. ()

MickeyStuma

Stupidní distribuční název mnohé láká srovnávat tento film s trilogií Policajt z Beverly Hills, což je naprostý nesmysl. Jedná se o zcela jiné dílo, které se už více přiklání k dramatu, tudíž komediálních scén tu je opravdu poskrovnu. Eddie Murphy tu už tolik neřeční a zato více koná. Honička s tramvají je vrcholem díla, která se vryje do paměti a nedá zapomenout. Typický akční thriller který sice zas až tolik nenadchne, ale i rozhodně neurazí. Přesto dávám plný počet bodů hlavně za tu tramvaj a za to, že od této chvíle se už Eddiemu moc nedařilo. ()

skipercak

Vyborny akcny thriller s netradicne obsadenym Eddiem Murphym. Uz to nie je hlaskujuci policajt z Beverly Hills) nastastie. Remeselne, pribehovo a herecky - dokonala zanrovka. U mna plny pocet. ()

Odpadlik

Tohle by měl být starý dobrý Murphy? Vždyť je to neskutečná nuda, tu hlavní postavu by mohl hrát kdokoliv, Michael Wincott coby hlavní padouch je také naprosto nezajímavý a nepřesvědčivý. ()

smack

Nenastala chvíle, že bych se nudil. FIlm je chválihodně protkán akcí, napětím, ale i vtipem. Murphymu sedí role "akčního hrdiny" nebo spíš policajta, o tom sme se však přesvědčili už u Policajta s Beverly Hills. Z Kordovi vražedný klidnosti mi šel mráz po zádech. ()

rublik05

Eddie Murphy si opět zopakoval svou stěžejní roli Axela Foleyho, který tentokrát nehýří vtipem a otravnými poznámkami, ale hraje spíše na vážnější notu, sází více na drsnější atmosféru, místy i na komediálnější stránku, která však tvůrcům bohužel moc nevyšla. Zklamal mě hlavní záporák, který zpočátku působil řádně slizce a šíleně, nicméně nepředvedl téměř nic výjimečného nebo zajímavého. A tak je to vlastně s celým filmem, užvaněný Murphy nepředvádí nic zvláštního, příběh je víceméně rutinní. Policajt ze San Francisca ze sice dá přežít, ale že by se mělo jednat o nějaký velký zážitek, to se také nedá říct. 4/10. ()