Česko na grilu

(relácia)
Reality-TV / Súťažný
Česko, 2024, 65 min

Účinkujú:

Tomáš Zástěra (moderátor), Patricie Pagáčová (moderátor), Zdeněk Pohlreich, Martin Svatek

Rozpálené grily, slunce nad hlavou, ale i napětí a pořádná dávka emocí, to je nová rodinná soutěžní reality show Česko na grilu. Deset párů složených z milovníků grilování změří své síly o titul i zajímavou výhru v epickém souboji nad žhavými uhlíky pod přísným dohledem nekompromisní poroty v podání Zdeňka Pohlreicha a Martina Svatka. (TV Prima)

castor

Že ti Češi ty kastrůlky, pánvičky a mixéry v posledních letech tak milují… Tam se blanšíruje, tam se konfituje, tam se nenandává jídlo, ale vznešeně probíhá plating. Porota zvedá obočí, moderátoři jsou za chodící časomíru a soutěžící ladí svůj pokrm do poslední vteřiny. Netuším, proč by mělo být Česko na grilu, ale zatím je to nemastné, neslané a samotný Zdeněk Pohlreich se buď rozehřívá nebo bude jen otráveně pochodovat mezi začouzenými soutěžícími. ()

6thSun

Jsem za tuhle nudnou show vlastně rád, protože to možná byla pro Pohlreicha poslední indicie k pochopení, že jedinej formát, kterej kdy fungoval, bylo Ano, šéfe! To, že kývnul na novou sérii, je pro mě mediální událost roku. ()

DocBrown

Grilovani neni zrovna moc silne tema na soutez a primacke provedeni je jeste slabsi. Casting evidentne ciste podle vzhledu sexualni orientaci a velikosti tetovani, ale nejhorsi jsou neustale nudne mluvici hlavy a jeste nudnejsi a zbytecnejsi 'moderatori'. Snad jen kvuli Pohlreichovi se Svatkem a jejich tipem jsem se na to vydrzel horko tezko divat (v porovnani s jeste horsim Masterchefem), ale jen protoze jsem nemel nic lepsiho na praci. Po dvou dilech vzdavam, na neustale vyskakujici a prerusovaci reklamy nehodlam koukat. Prostrihat tak na polovinu vcetne moderatoru a stupidnimu rozstrelu, mohlo by se to priblizit k 50%. Hned po finale Pece cela zeme je videt ten konstrast s tvorbou CT, ktery do urcite miry ospravedlnuje koncesionarske poplatky a Bebarova s Koptou uz mi nepripadaji tak zbytecni. ()

Wishkah

Snaha se sice má cenit, ale tohle je bída. Správná grilovačka je přece kousek masa, sýru nebo zeleniny. K tomu dozlatova opečené pečivo a nějaká super omáčka nebo příloha. Je to událost, kterou si člověk nachystá s předstihem, aby se všechno stačilo správně naložit. Tyhle biflé na fiflé s želatinovým přelivem, co tam někteří předvádějí je spíš smutné. Tahle variace na Masterchefa se hrozivě nepovedla. Soutěžící vesměs podivná partička, nepříliš schopní a zábavní moderátoři a jako porotci vyšeptaný Pohlreich a nějaký asi známý šéfkuchař, bez špetky charismatu. Čekal sem aspoň nějakou inspiraci k letnímu ohníčku, ale koukat jak tam někdo smolí kulajdu na grilu, mě opravdu neláká ()

adelina8

Nápad fajn, ale je to neskutečná utahaná nuda. Soutěžící neslaní, nemastní. Moderátoři zbyteční, Zástěra ještě sem tam hodí nějakej joke, ale Pagáčová je strnulá, jen nepřirozeně papouškuje scénář. Pohlreich věčně otrávenej, druhý porotce bude asi super kuchař, ale do pořadu taky moc nesedí. Soutěž nemá moc spád, emoce, napětí. A co je nejotravnější - jak všichni mluví příšerně pomalu!! Dramatická pauza za každým slovem má asi navodit napjatou atmosféru. Smysl střídání moderátorů po jednom slově mi dosud uniká. ()

tyna97

Viděn zatím první díl. Nemastné, neslané, účastníci většinou podivíni, co se tváří, že nic neví a neumí. A hrozně mě rozčiluje, jak do oka a uší bijící je snaha moderátorů zopakovat scénář. Ti jsou tam bohužel jen na ozdobu. ()

Olík

MasterChéfik Česko, Česko Slovensko má zátopeno, Už proboha Ne, šéfe!, Coal Island, Máme rádi grilování, Šéf vrací úder…..račte si vybrat. Dva naprosto jaloví moderátoři, jenž za celou epizodu řeknout sotva dvě slova.  Dva porotci, z nichž jeden je docela sympatický a druhým nemůže být nikdo jiný než Zdeněk „Mám patent na pravdu“ Pohlreich, který v první epizodě zkusí pár svých otřepaných hlášek a pak to zabalí taky. Dvacítka bláhových soutěžících, myslících si, že jsou součástí něčeho velkého. A jeden naprosto zbytečný pořad, bez jehož existence by svět nebyl chudší oni o špetku pepře. Tak co Zdenále? Kam se vrtneme od příštího týdne? Grilovali jsme už asi stokrát, seznamku jsme taky zkoušeli i zpívat v kostýmu Krokodýla…..co takhle reinkarnovat Ano, šéfe!? ()

milwaukee odpad!

Primární kanálové exkrementy jedou na plné obrátky. Pohlreich a Fakáčová, lepší obsazení už ani Príma vybrat nemohla. Bych blil ()

Gardis

Tento nový pořad mě okouzlil svou autentičností a dynamikou. Porota i moderátoři dodávali pořadu příjemnou atmosféru. Pestrost soutěžních úkolů a variabilita surovin udržují zájem diváků po celou dobu. Celkově je to skvělé zpestření ve světě televizních pořadů, plné vzrušení, inspirace a kulinářského dobrodružství. Určitě se na další epizody těším a doporučím ji všem. ()

borohub

Kdo viděl jediný díl Masterchefa, tak se zkrátka neubrání pocitu, že Česko na Grilu je prostě Masterchef z Wishe. První co bouchne do očí je "rozložení sil" - dva porotci, což je sám o sobě nesmysl, protože když se o něčem hlasuje, tak je dobré mít lichý počet "rozhodujících". Navíc ta chemie mezi Zdenkěm Pohlreichem a Martinem Svatkem není (což je v porovnání v kombinaci s Kašpárkem, Punčochářem a Forejtem v masterchefovi, kde se naopak skvěle doplňují do očí bijící). Příliš jsem nepochopil "funkci" Patricie Pagáčové a Tomáše Zástěry, kteří jsou fakt navíc. Měli asi fakt radši sehnat třetího porotce kuchaře. Soutěžící jsou nudní a nezáživní (ruku na srdce, to je ale problém i novějších řad masterchefa). Jediné co je možná trošku inovativní je, že se soutěží ve dvojicích, těžko říct, jak budou vypadat "týmové výzvy" (pokud nějaké budou), protože zrovna ty byly na Masterchefovi mnohdy ty nejlepší. Je to škoda, Z. Pohlreich mi docela v Masterchefovi seděl (jak zastupoval v pár dílech R. Kašpárka), tady to je nic moc :( Zatím hodnotím 2*, je možné, že časem upravím, ale obávám se, že to bude spíše směrem dolů. 30% ()

andysek88

Namet dobrý, ale provedení hrozné. Mezi moderátory není žádná jiskra, placaji se v tom jako ryba na suchu. Je to utahany, není to ničím zajímavý. Docela zklamani. ()

Grázl83

Úplně špatně to není, ale oproti Mastersefovi je to nudné a ti lidi vůbec neumí vařit. Nechápu, proč tam jsou ti moderátoři, jsou akorát trapni . ()

Oggy007

Zdeňka mám fakt rád, ale poslední dobou vleze do každé sračky, která přinese nějakou kačku. Ano, šéfe! byl formát, který mu seděl, no a pak už to šlo od desíti k pěti. No a tohle je absolutní dno. Tuctová soutěž bez nápadu, špetky inovace, beu jediné vteřiny nějakého napětí. Jo, pecka, budeme se plácat po zádech, že jsme udělali soutěžní dvojice místo jednotlivců. A k čemu jsou tam zen Kem s Barbínou? Úplně k ničemu. Jedna hvězda je za Zdeňka ()

EddyT3

Pokud čtete tenhle komentář, tak zároveň dostanete můj názor na dvě podobné soutěže na konkurenčních tv. Důvod tohoto trojkomentáře je prostý. Nevadí mi sledovat soutěže o vařeni, protože jsem původem kuchař (nikdy tak dobrý jako soutěžící). A jak všichni vědí tak, když někdo dělá totéž co ten druhý, tak to není totéž. Masterchef Česko (Nova) je s námi už několik let. Peče celá země (ČT) má za sebou 3 série a Česko na grilu (Prima) se podle mě druhé sezóny nedočká. Když jsem porovnával tak jsem měl Pečení na jedné straně a Chefa s Grilováním na druhé. Důvod je jednoduchý a na první pohled viditelný.  Peče celá země je roztomilý pořad založený na umu soutěžících. Komerční tv jdou po dramatu, problému a vyhrocených situacích, které jsou založeny na tom, že někdo dal do omáčky málo tymiánu. Tato scéna je běžně doplněna 20 vteřinovou pauzou, aby byl divák dostatečně na nervy, kdo že tam toho tymiánu dal málo. První sérii to možná odpustíte, ale u druhé už je to otravné stejně jako medailonky soutěžících, kteří jsou v soutěži, protože jim Bůh dovolil uvařit už jen 33 jídel a oni chtěj, aby u toho byla televize, nebo jsou tam, protože je týral jejich křeček a další podobný kraviny (koho to jako zajímá). Česká televize jde přímou cestou a nic takového Vám nenabídne. Jde o pečení. Moderátorská dvojice k sobě skvěle pasuje a porotci jsou perfektní. Problém mám s finálovým dílem, kde mi přijde trapný, aby rodina a kamarádi stáli venku a přes dveře koukali na výkony svého favorita. Tady by si rozhodně zasloužilo přidat.  Na Nově jedou tenhle koncept založený na dramatu od začátku a už mi to přijde trapný. Nemám vůbec nic proti trojici porotců, ale koncept to prostě strhá dolu a po letech Vás to přestane bavit.  No, a na Primě jsou úplně v kaši. Formát založený na grilování se ukázal jako nezajímavý. Vůbec nechápu angažování moderátorů, když by to Zdeněk s Martinem zvládli úplně v pohodě bez nich. Oni jsou pro mě to jediný co na pořadu neni špatně. Jinak je to tragédie.  Peče celá země je jako zlatá éra Marvelu, kdy jsme se těšili na každý nový film a nové hrdiny.  Master chef a Česko na grilu je jako DC, který se snaží Marvelu vyrovnat, ale moc tlačí na pilu. ()