Akt

(divadelný záznam)
Česko, 1997, 105 min

Tradiční seminář vás seznámí s nejzákladnějšími fakty o Járovi Cimrmanovi. Následná hra ukáže, jak těžko se smiřují někteří lidé s novými poznatky ze své minulosti. Slovo upravovatele: Jednoaktová hra "Úžas žandarma Kovandy", kterou uvádíme pod kratším názvem "Akt", byla napsána v letech 1910-11. Za Cimrmanova života byla provedena, pokud víme, pouze jednou, a to v r. 1913 u příležitosti otevření restaurace Labuť v Tanvaldu. Hra se zdála tehdejším divákům cynická, vulgární, nepravděpodobná a málo vlastenecká, takže zcela propadla. (oficiálny text distribútora)

Lucky001

První Cimrmanova hra (premiéra 4.10.1967) napsaná ještě s Jiřím Šebánkem. Je typická perfektními tanečními kreacemi a erotickou básní "Chumelenice" :-) První divadelní Cimrmanův pokus a hned se zapsal mezi divadlení klasiky. ()

Tafee

Snad jen... Erotika, erotika / Proč se nás tak mocně týká / Oč by bylo méně bolu / kolem kamen, kolem stolu / Oč by bylo více síly / pro sekery, dláta, pily / pro lopaty, pro motyky / nebýti té erotiky. ()

EBBE

Kultovní a vzhledem k roku vzniku opravdu skvělé. Humor na pomezí Izera a Monty Pajtnů baví. Ano čekal jsme víc, chápu, že je to přechválené, čím víckrát si to pustíte tím víc se nasmějete. Některé gagy jsou dneska spíš k pousmání na hraně trapnosti. Ale samozřejmě velký díky za koncepční veledílo divadla Járy Cimrmana. ()

Zemřel herec Jaroslav Weigel

Zemřel herec Jaroslav Weigel

05.09.2019

Ve věku 88 let zemřel známý cimmermanovský herec Jaroslav Weigel. Weigel se kromě herectví věnoval také grafice, malířství a scénografii. Byl dlouhodobým členem divadla Járy Cimrmana, kde za více než… (viac)