Špičkový expert Travis Dane byl docela loajálním Američanem, dokud mu nechtěli zlikvidovat projekt na jeho nejmilejší hračku - útočný válečný satelit. A miliarda za to, že se nebude strefovat do podzemního nukleárního reaktoru Pentagonu a totálně nezničí Washington D.C., není přece zas až tak moc? Na oběžné dráze krouží Travisem ovládaný válečný satelit a kdesi hluboko pod ním uhání po kolejích napříč Coloradem unesený vlak, elegantní souprava Grand Continentalu, ve které si Travis a jeho dobře motivovaný tým vybudovali řídící počítačové centrum svého megaútoku. A právě teď, kdy se expres vřítil do hluché enklávy "temného území", je Casey Ryback (Seagal) opět tím jediným mužem, kdo může gangstery zastavit. (oficiálny text distribútora)

otík

Stále ještě velmi kvalitní akční podívaná se stále ještě velmi dobře vypadajícím Seagalem, která přímo navazuje na Přepadení v Pacifiku a nese se v úplně stejném duchu. Opět tu jde o prodej velmi nebezpečné zbraně (tentokrát jakási vesmírná sonda s obrovskými ničivými důsledky), kterou skupina dobře cvičených vojáků s jedním magorem ukradnou americké armádě. K tomuto účelu si vybrali vlak, ve kterém pro jejich smůlu jede bývalý kapitán SEAL Casey Ryback se svou neteří na výlet. Protože ji zajmou, naštvou ho, on si to s nimi rozdá a ... znáte to, všechny vymlátí a prosté americké občany zachrání. Že jde o nastavovanou kaši Přepadení v Pacifiku je zcela jasné, je to vlastně totéž jen umístěno do vlaku. Dokonce i vrcholný souboj s hlavním záporákem je opět na nože (asi v nich měl Steven nějakou zálibu). Děj je opět slušně gradovaný, i kamera je slušná, záběry na vlak a akce na něm jsou také velmi slušně natočeny, Seagal stále dobře umí máchat rukama i střílet, láme ruky i vazy, to vše funguje. Bohužel naprosto selhávají triky, které jsou, zvláště ke konci, naprosto trapné. Nebýt explozivního a hlavně naprosto směšného konce, uvažoval bych i o čtyřech hvězdičkách, ale tak zůstávám při zemi a dávám lepší průměr. A i když tento snímek patří vzhledem ke starším Seagalovkám k tomu horšímu, vzhledem k těm novým je to dokonalý snímek. Hláška filmu: "Zemřel pro kozy." Hudba: Basil Poledouris ()

tomeek

Celé je to trapné. Jeden vlak a on všechny nezraněn dostane. Ovšem oproti ostatním snímkům "muže tisíce tváří" lehčí nadprůměr. ()

SeanLSD

Ach jaj ! Niektorí chlapi na to majú proste šťastie. S Johnom McClaneom by si mal Casey Ryback podať ruku, tí dvaja musia mať rovnaký horoskop ! Komu sa niečo také stane 2-krát ? A to si chcel Pán Kuchár iba spraviť malý výlet vlakom so svojou chutnučkou neterou, písať pamäte a presvedčiť zase raz všetkých, že v kuchyni je najlepší. ()

Deyw

uz hodne spatny..koukal sem na to na 3x..strasna bida..dneska uz smesny ale musim uznat ze segal furt ve forme a ne country dedek ()

Decker

Stale dokolecka zde dokonce s pruklepem, aby bylo jeste vice zduraznena Seagalova naprosta herecka tupost a neohebnost. Kdo chce kam pomozme mu tam. ()

Triple H

Jednotka ešte mala spád a bola príjemným akčňákom. Dvojka, už nie. Bude to aj tým, že ju nerežíroval Davis (ktorý je minimálne slušný remeselník), ale nejaký Geoff Murphy (??). Scenár je TAK megatupý, že už viac to nejde. Stokrát prevarené klišé vo forme vtipného černocha mi tu neskutočne liezlo na nervy. Hlavný zloduch nijaký a márne sa snažiaci byť cool. Totálne béčko, čo patrí rovno na video. 2 hviezdičky z nostalgie...PS: Seagalove filmy majú už tradične veľmi dôvtipný preklad tuzemských distribútorov. :-) ()

Kjůkíí

Říká se, Steven Seagal ve své nejlepší roli. A jako zahrál to vážně docela pěkně. Film je plný akčních scén, neuvěřitelných kousků nesmrtelného Stíva a prohnaných vychytávek. Steven Seagal se rád předvádí a jeho filmografie je přímo přeplněná super mega akčními filmy, tenhle je jeden z nejlepších. Když se podíváte do programu, každý týden je tam Stíví a můžete se dívat klidně 4 měsíce dopředu, natočil toho opravdu hodně, něco kvalitního, něco ne, ale je prostě dobrej, jak je všechny vykosí. ()

st.verka

Seagal ještě poměrně ve formě, opravdu nemůžu hodnotit jinak. Když to teroristům s humorem natře, vždycky mě to pobaví. Co na tom, že spousta akcí jsou jen triky? Iluze je dokonalá. ()

Jizni Tlapa

Casey "kurva" Ryback je zpátky a snaží se do toho zase pořádně šlapat. G.Buseyho nahradil blond bad boy Everett McGill, který jediný moment nehne brvou. T.L.Jonese zase IT kudrnáč Eric Bogosian a "vytelenou" E.Eleniak ještě víc vytelenější" Katherine Heigl. Akci střídá akce a kromě závěru není hluchého místa. Oproti jedničce hodně pokulhává hudba, která přímo tahá za uši! ( při závěrečných titulcích obzlvášť). Scénář postrádá množství hlášek jako u jedničky,ale to filmu nijak zvlášť neškodí. Pořád je to starej hubenej Steven, který ví, jak zasadit (i na kameru) úder hranou dlaně a vykoupat Vás v tuně nádobí na sporáku. ()

Sfinkter

Po čase snižuji hodnocení, protože proti Pacifiku je zde objektivní úbytek kvality, špatné efekty i souboje, a navíc lehká nadváha už se na Seagalovi podepisuje. I přesto je zde trocha nostalgie, protože jsem na snímku byl s maminou v kině, pravděpodobně na konci roku 1995. ()

lennyd

Casey Ryback (Steven Seagal) si se svojí vnučkou udělá jednou výlet vlakem, a hnedkonc musí znovu zachraňovat svět. Stejný vlak si totiž vyhlídl Travis Dane (Eric Bogosian), zneuznaný vědec, který se rozhodl pomstít svým bývalým zaměstnavatelům. A tak má Casey Ryback co dělat ... Úspěch jedničky si samozřejmě vyžádal pokračování, a jako většina pokračování se tento film vyvíjel stejným směrem - tedy kvalitativně dolů. Ale oproti pozdějším Seagalovým filmům je to pořád skvělé .. ()

Beky

...a tady se to začalo srát!! Znatelně ubylo soubojů, znatelně přibylo střílení!! Seagal neztratil nic ze svého charizma, naopak, tady vypadá snad ještě lépe než v Under Siege, ale scénář mu bohužel nepředepisuje žádnou zásadní scénu, která by všem vyrazila dech!! Je škoda, že několik zásadních počítačových efektů dopadlo tragikomicky, neuvěřitelně sračkoidně!! Dál mi vadí trhané spomalování záběrů nebo naopak nesmyslné zrychlování záběrů!! Jsou to možná detaily, ale mě děsně štvou a kazí mi celkový dojem z filmu!! Plusovým bodem je rozhodně několik famózních hlášek, které se právem staly kultem ( škoda, že včera 17.3.2008 běžel film na Čt1 s šíleným dabingem:( )!! Snímek trpí řadou nevyrovnaných scén, jedna vypadá výborně, druhá vypadá jako by ji někdo natočil dodatečně!! Podle mě to při natáčení lehce skřípalo!! Nakonec pochválim ještě E.Bogosiana, který je opravdu výborným záporákem!!...40%!! Jednou větou: Opravdu lituju toho, že z filmu, který mohl být mnohem lepší, je pouze průměrný snímek, který v konečném sledu, po sečtení všech plusů a mínusů, vypadá jako pěkná sračka!! P.S. hodnocení změněnona 60%, dne 13.2. 2010 jsem si film neskutečně užil, se všemi jeho plusy i mínusy!! ()

ywo666

Čo ja viem. Výsledok je dosť dobrý. Je to tak o 10% horšie ako jednotka. Ale keď vezmem, že jednotka bola u mňa tak na 82% tak dvojka si pri 72% stále zaslúži 4*. Výhoda pokračovania je hlavne v tom, že Steven Seagal is funny, a to viac ako v jednotke. Niektoré hlášky sú husté (napríklad keď robil bombu). Niektoré zábery sme doslova vybuchovali smiechom. Okrem zábavy na účet hlavného hrdinu, má film pridanú hodnotu aj za slušnú akciu a slušných záporákov. Na Seagalovkách som si všimol jedného zvláštneho fenoménu. Či to bol Bruce Willis, Van damme, Stallone a ďalší. Vždy dostali riadne naložené a vyhrali len tak tak. U Seagala sa aj minimálne napätie stráca, lebo svojim protivníkom nedáva žiadnu šancu. Na rozdiel od iných hrdinov nedokončí film z posledných síl, ale v pohode pripravený vyčistiť, ďalší tucet vlakov a lietadlových lodí. Proste ranu dostane málokedy a keď už tak s ho moc nepoznačí. ()

noriaki

Dvojka je horší prakticky ve všem, ale pořád jde o velice solidní akčňák. Dvojnásob to platí v porovnání se dalšími filmy Stevena Seagala, protože tady se jeho kariéra začala lámat směrem dolů. V době natáčení to ovšem nikdo nevěděl. Studio odkleplo velkorysý rozpočet, který ale na filmu není vidět prakticky v ničem. Efekty nejsou nic extra, a zvlášť závěrečná srážka je roztomile směšná. Seagal se do role obul, ale on nikdy nebyl na dialogy nebo obličejovou mimiku, takže herectví za něho musí odtáhnout jiní. Eric Bohosian a a Everett McGill zanechali výborný dojem. Kathrine Heigl byla spíš na pohled Brenda Bakke také. ()

JohnSmith

Oproti prvnímu dílu velká slabota.Seagal jse sice ještě cool a nemá pupek,ale akce je tak špatně natočená.Záporáci nemají žádné charizma a na spoustě záběrech je poznat laciný trik. Po nejake dobe jsem se znavu na toto podival a nutno uznat ze film v mych ocich stoupl.Hlavne ve srovnani s tim co Seagal ted toci ()

shantim

Bylo zde tolik nesmyslů a filmových klišé, že jsem se musel chvílemi přemáhat, abych tento film dokoukal do konce. Ale zvládl jsem to a byl jsem odměněn: hrdina všechny zachránil a nic se mu nestalo. Ne že bych nevěděl, že to tak dopadne, ale stejně... ()