Mzda za strach

• Francúzsko Le Salaire de la peur (viac)

Výbuch na ropném vrtu ohrozí život stovek lidí. Parta dobrodruhů proto dostane za úkol převézt náklad nitroglycerinu přes smrtelně nebezpečnou poušť. (Netflix)

xxmurphyxx odpad!

To, že sa tomuto amatérskemu výplachu bez štipky logiky upísala plešatá lopata Franck Gastambide ma vôbec neprekvapuje, keďže ten neborák zvláda jeden výraz tváre, ale čo tu preboha robil Alban Lenoir ( kvôli ktorému som tomu aj dal šancu ) mi na veky ostane záhadou. ()

hufnagel odpad!

Ten scenár oproti tomu čo bolo vo Friedkinovej verzii,tak táto pripomínala úplnú lobotómiu.Už len nastavenie času 800 km za 10 hodín,náklaďáky s nitroglycerínom,westernové prestrelky bez poškodenia nákladu,z toho pár km prašných ciest,prekážky a všetko nakoniec hrdinne stihnuté včas. ()

Saxos

Hero!!! Houby hrdina, vyhodnotil své zranění, jako neslučitelné se životem a k vyvrcholení france hapíku zachránil osadu potencionálních ekonomických migrantů. 1953 /gút/, 1977/gút/, 2024/bléé/ a raději už nikdy. 15%. Závěr: nedoporučuji. ()

Polux

4/10 | Originál ani následující remake v kolonce "žánrová klasika" zařazené nemám, ale musím uznat, že vedle nové adaptace oba předchozí filmy vypadají jako klenoty světové kinematografie:-). Streamovací fastfood se zase pro jednou překonal a servíruje dva produkty v jednom a totiž zbytečnou předělávku a zapomenutelnou žánrovku současně. | Rutinér Leclercq inovuje na místech, na kterých to vůbec není potřeba (žánrový posun od napínavého survival thrilleru k zaměnitelnému akčnímu béčku, ve kterém se převáženému vysoce explozivnímu nákladu veškerá střelba zázračně vyhýbá:-), navýšení počtu postav jen proto, aby mohly být průběžně odpravovány, legračně patetické finále, které asi mělo být osudové/dojemné), na místech, na kterých by bylo vhodné přijít s něčím neokoukaným (přírodní překážky na cestě), jen otrocky kopíruje předchůdce a navíc se zcela opačným efektem (namísto jasného dramatického vrcholu celého filmu působí dané scény jako natočené jen z povinnosti) a naopak na místech, na kterých by se měl držet předlohy, respektive předchozích adaptací, jak to jen lze, na tuto snahu zcela rezignuje (prokreslení jednotlivých postav a vztahů mezi nimi, budování napětí skrze vzájemné rozepře, závod s časem a přírodními podmínkami). | PeZet ()

charles3

Nebylo to tak špatné, jak jsem podle recenzí čekal. Prostě další adaptace stejného románu (Tři mušketýři by mohli vyprávět), ze kterého si každý z obou předchozích adaptátorů vybral (nebo naopak přidal či změnil) něco jiného. Kvalitativně má snad nejblíže k pozapomenutému (západo)německému "klonu" z roku 1984 Není čas umírat, který o dva roky později rovněž prošel našimi kiny. Zápletka je předvídatelná snad jen v rámci znalosti knihy, předchozích tří filmů nebo prostě zákonitostí žánru. Hlavní představitel (jakýsi francouzský Vin Diesel) F. Gastambide mi přišel odněkud velice povědomý, ale v ničem jsem ho ještě neviděl. Zato A. Leonara, kterého jsem viděl v Nemilosrdných a Ztracené kulce, jsem naopak nepoznal. U mě hodně slušné ***. A brzo si znovu pustím Friedkinovu verzi. ()

JB001

Původní film jsem neviděl, remake plnil socialistická kina nadšenými diváky, nicméně tohle je propadák. Byl jsem šťastný, že jsem se dočkal konce a mohl jít do hajan. ()

Bat24 odpad!

Asi takhle... Kdo zná originální film Mzda strachu, tak ať u toho zůstane a nekazí si dojem z původního perfektního filmu. Kdo nezná originál, ať zkusí a pak porovná sám s původním filmem. ()

mdf odpad!

Musím fakt smeknout,protože takhle dojebat klasický starý námět, tak to zvládne opravdu už málokdo.Úplně bez napětí,emocí a napadů.Naprosto zbytečný film,který vám vůbec nic nepřinese,jen vás zbytečně okrade o čas. ()

DannyMyko

Těšil jsem se na nenáročný akčňák, nečekal jsem nějaké mistrovské dílo. Spíše jsem čekal hrdinský epos ala Chuck Norris a to by mi nevadilo, ale máme tady film, kde není nic vysvětleno, kdo co proč dělá. Hraje si tady na přiblížení k realitě, nicméně se tady všichni hrdinové chovají totálně nelogicky. Stylem(pozor spoiler): "Střílí po nás, tak se schováme za šutrem v minovém poli" Jako vážně? A to je jenom špička ledovce. Film vůbec nedává smysl, nic není vysvětleno, bych byl skoro radši, kdyby se tam jako deus ex machina objevili samurajové z 15. století, aspoň by si člověk mohl říct, že to měl nesmysl být od začátku. ()