Během testů zkušební rakety dojde k nehodě, která si vyžádá lidské oběti. Z toho důvodu se společnost Cyclone Rocket Company (dodavatel raket a raketových paliv) rozhodne přesunout svou základnu na odlehlejší místo. Aby však splnili termín zakázky, je neprodleně potřeba, aby někdo dopravil na nové místo tři nákladní auta plné nebezpečného hydrazinu. Hledají proto dobrovolníky, kteří by se za slušnou sumu 5 000 amerických dolarů odhodlali podniknout tuto nebezpečnou cestu. Úkol dostane na starosti zkušený řidič Mitch Barton (Brian Keith) a zástupce společnosti a raketový vývojář George Lawrence (Efrem Zimbalist Jr.). Společně s dalšími čtyřmi dobrovolníky vyráží na strastiplnou cestu plnou nástrah, kde každá chyba může znamenat rychlou smrt. (SOLOM.)

mikulem

No vida, on existuje remake Mzdy strachu natočený už v 50. letech! Nečekal jsem raději mnoho a to bylo rozumné, protože film nemá čím ohromit. Scénář nestojí za moc; to jsem se ostatně dočetl předem. Když přehlédnu, že postavy mnohdy jednají naprosto nepochopitelně, stále zbývá docela příjemná podívaná. Komu se líbí staré americké trucky, může si film užít. ()

SOLOM.

Tak nečekal jsem žádný zázrak, ale nakonec se mi dostalo celkem sympatické podívané, okořeněné o několik dramatických chvilek, slušných hereckých výkonů a docela rychle to odsýpalo. Pustá krajina mi tentokrát sice nenabídla žádné úžasné přírodní scenérie, ale taková pasáž s autobusem, kterému nešly brzy, byla velmi pěkně natočená. Charakteristika postav zas tak pestrá nebyla, ale samozřejmě nesmí chybět nějaký ten mladý pošuk (no spíš nerozvážný mladík, někdo kdo se obětuje za ostatní – jinak to ani nejde), no a samozřejmě happyend. Každopádně i já sdílím názor, že výběr posádky proběhl dosti pofidérním způsobem – hlavně pro tak důležitý úkol. Ale to by nebyli amíci, aby prostě každý nebyl vlastenec, co se nebojí riskovat krk pro svou vlast a samozřejmě pro prachy. Slušný průměr. 50% ()

dobytek

Američani viděli nejspíš Mzdu strachu od Clouzota a natočili si to podle sebe. Místo dvou náklaďáků tady máme rovnou tři a na začátku je řečeno, že je prostě nutný, aby se všechny tři dostaly do cíle. Takže předem víte, že tam všechny tři opravdu dojedou. Žádný velký překvapení se teda čekat nedá. Během cesty pak všichni táhnou za jeden provaz a některý postavy předvedou doslova gerojský činy. Taky jsou tam všichni klaďasové. Třeba v tý Mzdě strachu to takhle rozhodně nebylo. Ale hlavně pro mě zůstalo záhadou, proč vůbec přeprava nějakýho nákladu, kterej potřebuje k fungování armáda USA, probíhala takhle partyzánskym způsobem. Seberete náklaďáky v nepříliš dobrym technickym stavu, za volant posadíte opilce z místního baru a řeknete jim, aby někam odvezli chemikálie určený pro výrobu raketovýho paliva. Čekal bych, že armáda bude mít asi nějaký lepší řešení. Musim ale film pochválit za to, že se tu moc dlouho nezdržuje s nějakym úvodem, ale na cestu se vyrazí poměrně rychle. A jakmile se děj přesune na cestu, tak mě to docela bavilo. Jinak tvůrci udělali teda v závěru jednu dost komickou chybu. Pokud máte náklaďák bez vzduchu, tak takový ty vzduchový sirény na střeše, který se ovládaj šňůrkou z kabiny, vám opravdu troubit nebudou. ()

Stejšn

O dost horší než Mzda strachu (stará i nová), méně napínavé a zápletka úplně zcestná. Nicméně herecké výkony slušné a technicky je film také pěkný a rychle odsýpá. ()