Hokejista Rosťa Beran (Vladimír Polívka) je bojovník vo všetkých smeroch. Žije v luxusnom byte, má rýchle auto a veľa mladých mileniek v duchu hesla: Po tridsiatke sa nežením! Peniaze a titul majstra sveta mu dávajú úžasný pocit nedotknuteľnosti a nadradenosti.  Nič však netrvá večne. Nečakaný kolaps v posteli s krásnou blondínkou urobí za Rostovou mizernou pohodou hrubú EKG čiaru. Transplantáciu jeho nového srdca povedie prísna lekárka Magda (Petra Hřebíčková), s ktorou kedysi strávil jedinú noc a viac o nej nepočul. Navyše dlhy z jeho zhýralého života pripravia Rosťu o poslednú korunu a jediné, čo mu zo slávneho života zostane, je medaila majstra sveta, ktorú pre neho zachráni jeho bývalý manažér a priateľ (Vojtěch Kotek). Rosťa musí nájsť novú energiu, optimizmus a odvahu, aby mohol začať znova od nuly.  Pomáha mu najmä Jindřich (Jan Cina), seriózny a zodpovedný chlap, ktorý sám vychováva šesťročnú dcéru, má zlaté srdce a hoci Rosťu spočiatku úprimne nenávidí, čoskoro sa z nich stanú najlepší priatelia. Rosťa s prekvapením zisťuje, že život obyčajných smrteľníkov môže byť rovnako nádherný a jedinečný ako láska k správnej žene po tridsiatke… (Cinemart SK)

Elyssea

Hokejista, který na vrcholu své kariéry spadne na fyzické dno a napovrch vyplavou jeho dluhy a špatná finanční situace. To by byl námět pro zajímavé drama a velmi aktuální vzhledem k počtu sportovců, kteří mají s financemi problémy. Muž, který se nastěhuje ke vdovci s dítětem a začně s nimi dělat marmeládu podle receptur zesnulé manželky, to zní jako romantická komedie. Šovinista, který po transplantaci srdce začne projevovat svoje emoce, protože se domnívá, že jeho nové srdce pochází od ženy? I z tohoto by mohlo být něco zajímavého. Jenže jsme dostali mišmaš všeho, jen gay romanci nahradil prapodivný vztah s ošetřující lékařkou. Není to vtipné, není to milé, je to bizár. Normální člověk se mezi postavami nevyskytuje, jsou to více či méně povedené figurky a karikatury. A se vší úctou k Petře Hřebíčkové, to nemáme jinou herečku ve veku 35-45, která by hrála v romantických komediích? Triumvirát Hřebíčková - Kostková - Polívková už je přinejmenším únavný. ()

oveckaoa

Chlápek je sportovec co má bohatý sexuální život jednou má mrtvici a skončí v nemocnici. Tam  mu řeknou, že musí dostat nové srdce jinak na tom bude špatně operuje ho ženská co s ní kdysi něco měl a ta mu naznačí , že má možná ženské srdce a on pak hledá tu od , které to má.  Narazí na rodinu co přišla o manželku a snaží se jim pomáhat jelikož si myslí,  že je to ona a do toho se snaží chodit s tou doktorkou a s její dcerou píše nějakou školní práci. V rámci české produkce nadprůměrný film bez pitvořících se herců s zajímavým námětem. Jinak není to moc komedie (jediná vtipná scéna je tam pořád to, že chlap trpící narkolepsií usne) ,  ale to vůbec nevadí největší mínus je tak nevýrazná hudba  . 80 procent ()

Simpoch

Z té nové generace českých komedií je tohle jeden z nejlepších kousků. Na mě to fungovalo. Postavy jsou super. Jen ty sestřihy jsou šílené. Nefunguje ani jeden. Nevím co tam dramaturg dělal. Film je i tak dost pomalý a do těch sestřihů snad ani nebylo dost záběrů, nedávají smysl. Jinak palec hore. ()

1kiki16

Tohle je příjemný film. Nenáročná oddechovka, která snad nemůže urazit. Člověk se trošku zasměje a zpříjemní si večer. (Jen musím přiznat, že za sebe by se mi líbilo, kdyby nakonec byl Rosťa s Jindřichem, pro mě byla paní doktorka trošku navíc.) ()

Adramelech odpad!

O úpadku současné české kinematografie jsem ve svých komentářích už vícekrát psal, takže by němělo smysl to zde znovu opakovat. To není film, to je intelektuální emetikum. Místo toho apeluji na hlavního hrdinu: Milý Rosťo Berane! Když má člověk tělo zhuntované špičkovým sportem, měl by se šetřit. Kdyby slečna při souloži byla nahoře, tak by ses nemusel tolik namáhat a nedostal bys infarkt. Vždyť jsi při tom mohl i umřít, jako ten chlápek z románu Nuda od Alberta Moravii. Moudrému muži nevadí, má-li žena dočasně navrch. Zmíněné poloze se česky říká „na koníčka“, indiční tantrikové ji sanskrtsky nazývají Kailásaprastara. Tento termín je odvozený od názvu posvátné himálajské hory Kailása a ze slova prastara, jež znamená poloha, neboť při této poloze se žena nad mužem tyčí podobně jako hora Kailása, která se na svém stanovišti rovněž tyčí. S tvým názorem, že ženské do třiceti let jsou nejlepší, lze rámcově souhlasit, ale vyplatí se přistupovat k nim individuálně, neboť i o něco starší exempláře žen mohou být velmi kvalitní. Tím ovšem nemyslím tu odkvétající slunečnici, u níž jsi skončil. ()

mira007

Polívka jako hokejový mistr světa, který padne na dno, aby se z něj stal lepší člověk a našel lásku u ošetřující lékařky Hřebíčkové. U romantických komedií nečekám složitější scénář a musím uznat, že duo Hoffman Horský dokáže v tý smršti českých romkomů udělat občas i něco snesitelného a vtipného a tohle bych řekl platí u nejnovějšího díla. Žádný zázrak, ale pár vtipných míst tam bylo ( dvojka sousedů Klepl, Leinweberová nejlepší), občas jakože i vážnější a dojemnější, ale hlavně bez zbytečného přisprostlého humoru s dávkou demence. ()

mig20

Nic nového a překvapivého, už od začátku je víceméně jasné, co se bude dít, ale já mám tyhle usměvavé filmy prostě ráda.. ()

Massaro74

Tupá a namachrovaná "hokejka" přišla vinou infarktu při sexu o svojí kariéru, peníze, byt, auto a ženský, a nakonec byl rád, že vařil džemy a marmelády. Pohodová česká komedie s Vladimírem Polívkou, v roli hokejisty Rosťi Berana, a Petrou Hřebíčkovou, coby jeho hodně bývalou milenkou, asi tak 20 let, co spolu mají dceru.. ()

Olík

Tomáš Hoffman se stává takovou sázkou na jistotu…..můžeme očekávat veskrze romantickou komedii, která nebude vyloženě propadákem, jakými jsou například tematicky podobné kousky Milana Cieslara, ale zároveň laťka nastavená jím produkovanými Ženami v běhu přeskočená nebude. Poslední Hoffmanovu positive marmeládu jsem viděl v kině……nachos, cola, manželka vedle…..takže dejme tomu…..ale z pohodlí domácího gauče bych zřejmě začal mít připomínky. Proč mi celé dění okolo připadalo až přespříliš cílené na ženské pohlaví? Proč Polívka mladší víc pasuje ke své filmové dceři, než Petře Hřebíčkové?  Proč režisér dokola oslovuje stále stejné herce? Proč se průběhem vytratil veškerý humor na úkor vlhkých kapesníčků? Proč? Proč? Proč? Neurazilo - nenadchlo, ale možná by bylo načase přestat se točit v romantickém začarovaném kruhu a poohlédnout se taky po jiné látce. ()

Mara97 odpad!

Nejhorší český film posledních let, takto mě vytočila snad jen přihlouplá "komedie" Grand Prix. Vyloženě hloupý film pro hloupější publikum, kdy děj nedává smysl, jeho další směřování se vyvíjí až téměř náhodně či dadaisticky, obecně scénář působí jako sepsaný dvanáctiletým dítětem. Film v některých momentech jako by trollil sám sebe, vše působí jako špatný vtip nebo snad nějaká hloupá sázka. Buzna Cina v roli otce opravdu nepřesvědčí; myslím, že do jeho role by lépe pasovala persona jakéhokoli jiného herce, přeci těch normálních tady máme stále dost, ne jako na sousedním Slovensku. Závěrečná rekapitulace scén z filmu při hudbě Chinaski byla jedním z nejvíce wtf momentů české kinematografie. Zkrátka: všechno špatně. Je mi líto peněz vynaložených na vstupné do kina. Radím všem, ať neudělají stejnou chybu. ()

John80

Príjemná česká oddychovka, kde sa z jedného hokejistu následkom infarktu na srdce stane úplne iný človek, ktorý pomôže nielen neúplnej rodine s ich tradíciou varenia marmelády ale aj odhalí ,že z minulosti má ešte niečo viac 3* ()

rublik05

Tomáš Hoffman a Martin Horský si nevybrali zrovna nejsvětlejší chvilku, Sladký život je za dobu jejich spolupráce nejméně povedený počin, ať už se to týká příběhu, jenž je díky ne zrovna povedenému scénáři těžce průměrný, nebo humoru, kterého je jak šafránu. Na druhou stranu je film pěkně natočený, má příjemnou atmosféru, z herců mě nejvíce bavil Vladimír Polívka, nicméně musím uznat, že všechny postavy jsou dobře zahrané. Scénář je zde jednoznačně tím hlavním kamenem úrazu, snímek to zbytečně sráží, přitom to mohla být úplně na pohodu romantická komedie. 4/10. ()

Trixinka

Celkově se dá říct, že je tato romantická komedie povedená. Příjemní, vtipní hrdinové a s jistou dávkou sebezapření se může hovořit i o originálním příběhu. Co mi ale mozek příliš nebral je časový horizont příběhu. Beranovi je odhadem dle příběhu stejně jako jeho představiteli, cca 30-35 let. Jeho filmové dceři je dle vzhledu a dle informace o ročníkové práci cca 18 - 20 let. To ji měl hlavní hrdina jako v 15 letech? Tato skutečnost pokulhává i u lékařky Magdy (odhad filmového věku cca 40 let), pokud se s ní Beran vyspal po nějaké oslavě zkoušek, tzn. že byla těhotná již na škole nebo těsně po. Z toho logicky usuzuji, že veškeré další studia a praxe spojené s lékařstvím vykonávala těhotná, nebo jako na mateřský nebo jak jako :D Dalším poněkud nelogickým prvkem byla skutečnost, že ovdovělý otec jen tak pro hezké oči své dcery u sebe nechá bydlet úplně cizího člověka jen kvůli informaci, že má srdce jeho ženy? Ani si to neověří v nemocnici? Ale no tak. Trošku přemýšlet u toho scénáře to chce pro příště. ()

bearmeedek

Nedávám odpad, protože bych na film normálně nešel a nedíval se na něj ani v televizi. Ale šel jsem zcela dobrovolně do letního kina v malé vísce a ne kvůli filmu, ale kvůli tamnímu folklóru letního kina s pivem a klobásami. Takže film nebudu rozebírat - ploché, zjednodušené, naivní a jak už je v názvu, tak až přeslazené. Jen malá technická poznámka. Aby měl Polívka s Hřebíčkovou 20-ti letou dceru, musel by ji (Petru H.) coby 24-letou ojet ve svých 15-ti. ()