Už posedmé se vrací legenda filmové Sci-Fi - Star Trek. Jejími hrdiny jsou opět kapitáni kosmické lodi Enterprise Jean-Luc Pickard a James T. Kirk, kteří se ve 24. století snaží překazit plány šíleného fyzika jménem Soran, který je odhodlán zničit civilizaci. Je to fascinující výlet vesmírným prostorem, v němž rychlostí světla proletíte dobrodružným příběhem nejslavnější a nejúspěšnější vesmírné ságy. (oficiálny text distribútora)

Scaevola

Kromě úvodní trapné a finální omšelé scény s celou rodinou jde o dobré vesmírné dobrodružství, ale mnohokrát vyvařovaná kaše už se počíná zajídat. Ještě štěstí, že se tu alespoň ušklíbá M. McDowell. ()

PeteBuck

Nová generácia sa uviedla dosť slušne. Aj keď z toho je trochu cítiť seriál. Myslím z toho, ako je tento film urobený. Začiatok slušný, akurát ma naserú, Kirk umiera. Potom sledujeme celkom zaujímavý príbeh, zrazu vidíme konzultantku Troi, ktorá sa raz posadí za kormidlo Enterprise a zrovna vtedy rachne na planétu. Čiže ďalší šok, Enterprise-D je v keli. Potom svitá iskierka nádeje, lebo Kirk je predsa len živý, ale naserú ma tretíkrát a to fakt brutálne, lebo ho nechajú umrieť znovu. To už je fakt veľa. Tieto 3 veci mu akosi nemôžem odpustiť. Malcolm McDowell sa asi musel dosť báť, keď vytiahol frňák na ulicu, lebo tým, že zabil slávneho kapitána, si urobil fakt veľa nepriateľov. Je vidieť, že sa tu úplne zmenil štáb, je to z filmu cítiť. Prišla iná doba, iný druh filmovania, nie je to len o výmene posádky ale aj o výmene celého filmového štábu. Tento film bol na tú dobu riadne drahý, ale nech si myslí, kto chce čo chce, myslím, že taký Star Trek I, II, III, IV, VI sú filmy, ako majú byť a už duplom ak to porovnáme s TOS, ale tu sa mi zdá, že režisér sa od seriálového spôsobu spracovania akosi nedokázal poriadne odtrhnúť. Našťastie sa to novej generácii podarí v STVIII. ()

Dvojirakri

Podobný případ jako u filmu Vzpoura, tentokrát můj dojem kazí jakási přeplácanost, příliš mnoho linek, jako kdyby se tvůrci báli že to ten samotný hlavní motiv neunese, takže je dokonce povolán kapitán Kirk který hned dvakrát zemře, klingonská loď pod vedením ženských, Datův emoční čip, smrt Pickardových blízkých, oddělení talířové části, cestování časem... Ne, prostě v jednoduchosti je síla. Seriálové díly s Borgy strčí tento film hravě do kapsy. ()

Libb

Film pro fanoušky, kteří znají hlavní propagonisty, a umějí ocenit dobře podaný děj. Tento startrekovský film je zajímavý tím, že zde potkáme oba kapitány, Kirka i Piccarda. Triky jsou samozřejmě na vyšší úrpvni, než jsme zvyklí z TV seriálu, na druhou stranu nejsou přehnané a vecpané všude, kde to jen trochu jde. Na tricích totiž tento film nestojí. Zápletka není nijak vyjímečná, Piccard zápasí se zloduchem, ochotným obětovat celý jeden svět, aby se dostal do zvláštního stavu, Nexusu. Zažijeme přestřelky phasery, cestování časem, prorocká slova Guinan... prostě všechno, na co jsme zvyklí, ovšem zabalené do celovečerního filmu a převázané mašličkou, kapitány Kirkem a Piccardem. Fanoušek si nesmí nechat ujít, pro ostatní to bude průměrný sci-fi film. Kvalitní reprodukce a klid jsou základním předpokladem pro vychutnání. ()

Muňa

Na Star Trek celkem jiný film. Co se mi líbilo, že po všem, co Kirk zažil (ať už v seriálu, filmech před tím nebo v knížkách) a je živá legenda flotily, odchází jako člověk. A to je taky přesně to, co je - člověk, jeden z mnoha kapitánů lodí Enterprise. Hlavní zápletka a trochu i zpracování se od klasických "Kirkovských" filmů posouvá trochu do béčkovitosti (a mám pocit, že se z toho už sága nedostala; uvidíme, co provedou Kirkovci na akademii :) ), ale lepší ukončení staré generace jsem si neuměl představit. ()

OziRaziel

Nostalgie? Možná....chybělo malinko a mohla to být kultovka. Naneštěstí pro mě měl film veliké mezery cestování v Nexu prolínající se s časoprostorovou kontinuou (jako většina filmů tykající cestování v čase zpět a neohlížejí se na buterfly effect) Nicméně je to dobrý, tedy za 3h. ()

KiJi

Nová loď, nový kapitán a hledáme ráj. S příchodem Generace a Jeana-Luc Picarda byl díl humanističtější, sofistikovanější, stejně jako seriál. Ale rozbít Enterprise a nechat zemřít Kirka, to je teda vrchol. A setkání dvou velkých kapitánů jsem si představoval taky zajímavěji. Vůbec z toho nevyplynulo, že se potkaly dvě osobnosti. Na filmu je vidět, že technologie pokročila, jsou zde pěkné vesmírné souboje, i osobní zápasy se snaží o nějakou tu techniku. ST bude chybět špičkování trojky Kirk-Spok-Kůstka. To měl asi nahradit Dat, ale chvílemi jeho snaha o polidštění byla až příliš vlezlá. Ale pobavilo mě, že ženská emancipace zasáhla i Klingony… ()

mine.slayer

Monumentálně podaný přerod dvou generací Star Treku v typickém Trekies kabátu s dokonalejší digitální vizualizací neuvěřitelný kino zážitek v té době. ()

Terminator666

,,Král zemřel, ať žije král." Přesně těmito slovy by se dal označit konec filmu. Zápletka filmu se mi líbí, je to vlastně o dvouch kapitánech, které spojuje jedna událost napříč časem. Je velice zajímavé jak se snaží kapitán Pickard přesvědčit Kirka ke spolupráci. Lidem, kteří neviděli předchozí Star Trek filmy přijde tento film nejspíš dost nezáživný. ()

Pythonator

Smutná tečka za starou Kirkovou posádkou a trapný rozjezd té nové posádky vedené holohlavým dědkem. Kirkova smrt byla docela ubohá a dala zavzpomínat na někdejší Spockovu smrt. Kdyby ve filmu nebyl ten postižený vybledlý android, tak se není na co dívat. ()

the_weaver

Film, na ktorom vyrastali inžinieri z mobilnotelefónnej divízie Googlu, dôstojný Kirkov pomníček z Veridiánskeho kameňa a zároveň vydarený filmový krst Picardovej posádky.↵  No ešte lepší bol krst historickej vesmírnej lode Enterprise-B počas úvodných titulkov!↵  Najväčšia pozornosť v tomto príbehu patrila Picardovi, čo je fajn, lebo ďalší členovia jeho posádky nie sú moc hviezdni (ako boli trebárs Spock či Sulu). Ale aj tak bol najväčším hrdinom kapitán Kirk, ktorý si očividne prišiel postaviť pomníček, čo sa našťastie podarilo bez zbytočného pátosu a s nadhľadom.↵  Inak šlo o klasicky zaujímavý TNG príbeh s fantastickým fenoménom a nebezpečným protivníkom plný katastrof hviezdnych rozmerov. Závažnosť zápletky trochu podrývali emocionálne záchvaty androida Data, ale všetko je mu odpustené za jeho pohotový kanadský žartík s doktorkou Crusherovou, ktorá si o niečo také koledovala od momentu, kedy som ju prvýkrát zazrel na TV obrazovke. Good job, Mr. Data! ()

Segundo

Tento film z roku 1994 jsem hodnotil již kdysi, 19. dubna 2011, a tři hvězdičky zatím ponechávám. Jsme zde svědky dvojí smrti nejslavnějšího kapitána hvězdné lodi ze světa Star Treku, Jamese T. Kirka. Kromě toho je ve filmu vyobrazena i totální zkáza Enterprise-D včetně celé její posádky. Díky záhadnému časoprostorovému jevu zvanému Nexus je umožněno setkání Kirka s Picardem. Popravdě, jak píše sirien, je z toho vytěženo málo. Logika celého filmu je slabá. Potěšující je hlavní záporák a Datovo sžívání s emocemi, které mu umožňuje prožívat jeho emoční čip. Celkově se jedná o ne úplně strhující přechod od seriálu ST TNG k dalším filmům s Picardovou posádkou, je rozhodně lepší než závěrečná Nemesis (2002) i jí předcházející Vzpoura (1998) a daleko vzadu za Prvním kontaktem (1996). ()

P/\/EL

no, pěkné, rozdíl mezi Kirkem a Picardem, no, Kirk byl takovej víc v pohodě, pozitivnější, Pickard je takovej aristokratickej, distingovanej, vážnější, no, neodpustim si, že točit akční film s odpřírody nepříliš akčníma hercema asi neni lehké, tak se to musí nějak nastylizovat, nj, Star Trek, kapitán musí vždycky do výsadku, vždycky nejvíc riskovat a vždycky všechno zvládne, jo, chápu, proč spousta lidí nemá ST rádo, ale jinak je to nádhernej scifi svět, já na to koukám kvůli všem těm lodím, vesmíru, planetám, hvězdám, technologiím, ikdyž mě taky rozesmívá, jak dokážou nádherně improvizovat, máme tu již nově maskované Klingony oproti Undiscovered country a předtím, ten jejich periskop je teda taky legrační, ale neva, SOran neni žádnej vyloženě záporák, jde mu jen o osobní štěstí, ikdyž, ten Nexus, jak to tam vlastně funguje, vždyť Kirk tam musel 80 let sekat furt dokola jen dříví, nakonec se tam nikomu nelíbí, takže Whoopi kecala, zůstat tam nechtěli, no a ten návrat v čase, nebylo to jen v Nexusus, nezůstali jen v? ne, asi ne, ale nebudem to řešit, nexusová energetická vlna je nádherně udělaná, ztroskotání Enterprise mě kdysi celkem dostávala, model, paráda, jinak bohužel Enterprise je v kosmu už digitální a je to znát, chudák Geordi, kolikrát mu už někdo prováděl něco s visorem, jo, Enterprise B, není ošklivá, ale nevím, raději Enterprise starší, hlavě Áčko bylo pěkné, Dat s emočním čípkem, no, ten už snad v seriálu zkoušel ne, jo, pak ještě trošku nechápu simulaci korábu na moři ze začátku, teda ten simulátor jsem nikdy uplně nechápal, dveře uprostřed lodi náhle? nevadí, ale je to pěkné, jo, ta snaha konfrontovat různé ST série, doporučil bych pár dílů NG, V, DS9, E, ale Kirk a Pickard se prostě jen setkali, nebyl čas se poznávat, porovnávat rozdíly...vlastně mi všecko tohle neva, je to skvělá zábava, ať si říká kdo chce, co chce....odpouští se, víc než čemukoliv jinému....ST je srdcovka....co se týče ST filmů, tak Wrath of Khan je asi fakt to nej, pak First Contact, Wrath of Khan je kupodivu celkem vážné, Search for Spock je teda pěknej šit, ještě hnusně udělanej, první Motion Picture je velkej úlet, ale pěkně udělanej, trošku mimo ST, Voyage Home je nejvíc mainstream, né sice tolik jako novej Star Trek (2009), ale je to fajn zábava, Nejzažší hranice je dobrá kravina, ale né uplně blbě udělaná, sněžnej gulag tam byl fajn, hm, Inserruction je docela pěkně udělanej, no, Nemesis mě docela sralo, no a teĎ už zbejvá se jen těšit na 13. Star Trek, nebo teda ST 2, nebo ono se to vlastně jmenuje jinak, ale tak, Enterprise, warp, fázery, vždyť je to přece krásný... ()

StarFsh

Asi najväčším záporom tohoto filmu je, že prechod od jednej generácie k druhej museli autori napchať do jedného, priemerne dlhého filmu. Celým filmom sa vlastne tiahne jediná myšlienka a to, že nové a mladé vždy vystrieda to staré. Že to takto na našej Zemi všetko funguje, odkedy vznikla. Akurát, že ta "evolúcia" v tomto filme je na mňa trošku prirýchla a trošku menej prepracovanejšia. Bez Spocka, Uhury, Sulu, Barclaya, Crushera, Ro, O'Briena a Keiko to proste nie je úplne ono. A pritom priestor na zapracovanie aj týchto postav bez zmeny hlavnej príbehovej línie tam rozhodne bol. Stačilo, keby sa tam miesto neznámeho komparzu aspoň v pár scénach mihli, ako napr. sestra Ogawa. A samozrejme je tu aj tá premisa o tom, že treba žiť v tej jedinej dostupnej realite, ktorú máme. Zober "lopatu" nie drogy! :-D ()