Recenzie používateľa Radiq k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2006) (S01)

V několika případech jsou tam sice použivany stejny nebo podobny záběry, jaky byly v některym jinym dílu (myslim, že v tom prvnim), ale jinak je to moooc pěkně zpracovany. Záběry na přírodu nádherny, navic je to často poučny - třeba skoro pořád se tam řiká něco jako "nenajdete nikde jinde na světě" nebo "největší na světě" nebo "tvoří 90% všeho na světě". Ale hlavně to ukazuje tu krásu přírody a všechny ty korporace a fabriky a továrny ju tak ničej, kurvy. Prostě tohle je pro milovníky přírody povinnost... Ještě tu chybí poslední díl "Planet Earth Diaries", který popisuje 4 úkoly, které si na sebe filmaři ušili: tým z vrtulníku snažící se natočit lov psů hyenových, pokusy o natočení irbise (sněžného levharta) v horách na hranicích Afghánistánu a Pákistánu, potápění mezi piraněmi, natáčení v jeskyni s horou netopýřího guana plného švábů a jiného hmyzu a na závěr hledání a pronásledování divokých velbloudů v poušti Gobi. Také zajímavé. ()

Season 2 (2016) (S02)

Stejně jako Zázračná planeta I, i toto oplývá nádhernými záběry živočichů a scenérií a jsem vděčný za poslední díl Jak vznikala Zázračná planeta II, kde bylo zdokumentováno, jak se to natáčelo a jak to vůbec nebyla prdel (což jsem si ostatně myslel, ale chtěl jsem vědět a taky jsem se dozvěděl, jak to vlastně udělali). Vůbec by mi nevadil ještě jeden takový díl, kde by ukázali další techniky a snahu, kterou do toho museli vložit. Kvalita 6 standardních dílů je nepopiratelná. Vždy mě okouzlili málo známými fakty o živočiších, o kterých jsem často slyšel jen zřídka nebo vůbec. Ve Městech mě pobavily opice, které mi připomněly týpky, co dělají parkour, chch. Na konci každého dílu bohužel museli zmínit, jak lidstvo svým nezodpovědným chováním naši planetu devastuje a z toho mi bylo smutno. Bojím se, že jednou dospějeme do bodu, že takovéto skvělé dokumenty už nebude možné natáčet, protože se postupně změníme na mrtvou planetu. A v souboji planeta vs. lidstvo to nebude Země, kdo prohraje. ()