Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiálny text distribútora)

T2

Tržby za predaj DVD v USA $187,498,126 //počet predaných kusov 3,481,741║ __▐ Od pólu k pólu /100%/ __▐ Hory /100%/ __▐ Sladkovodný svet /95%/ __▐ Jaskyne /90%/ __▐ Púšť /90%/ __▐ Kráľovstvo ľadu /90%/ __▐ Travnaté pláne /85%/ __▐ Džungľa /%/ __▐ Plytké more /%/ __▐ Lesy mierneho pásma /%/ __▐ Hlboký oceán /%/ "Dokument čo vyrazí svojou nádherou dych!" ()

ScarPoul

Jedná sa o jeden z najpozoruhodnejších projektov na poli prírodopisného dokumentárneho filmu, aký som mal možnosť vidieť. Forthegill je jednoducho umelec, ktorý celú mozaiku príbehov a osudov živočisnej ríše pretransformoval do pozerateľného príbehu. S neskutočne pôsobivým komentárom od Attenborougha, ktorého podmanivý anglický prízvuk, rozpráva o veciach videných a nevídaných, robia s tohoto seriálu absolútnu lahôdku. K tomu pridám veľa záberov s vtáčej perpektívy a zrýchlený čas pri raste rastlín alebo stromov a keď k tomu prirátame dokonalé snímanie kamerou , tak vám zostáva pastva pre oči, ktorú si každý musí užiť po svojom. LENŽE, aj napriek komplexnosti toho tento seriál hovorí pramálo, čo je veľká škoda. Vidieť takto zblízka aj iné prírodné úkazy a živočíchy by bolo priam dokonalé. Takto sa musím uspokojiť so slovom - základ. Neukazuje nám nič viac a nič menej čo by sme sami nepoznali s iných dokumentov alebo kníh. V tomto prípade - forma zvíťazila nad obsahom, a práve v tomto prípade je to strašná škoda. ()

Duotone28

Som velmi stastny, ze sa mi podarilo dostat k tomuto klenotu klenotov medzi dokument.filmami, a dnom co dnom si po kusku vychutnavat najkrajsie zabery sveta, ake sa kedy mohli natocit !!! Nieco tak uzastneho, okuzlujuceho, neuveritelneho, pozastavajuceho, sa len tak pokope neda vidiet nikde inde, ako tu. Moc lubim dokumentarny film...ci uz z toho pohladu, z toho zanru, alebo z tej oblasti...ale najfascinujucejsi je pre mna NATURE movieeee...A tento povazujem za TOP scenu...ktory by si podla mna nemal nechat ujst totalne ziadny smrtelnik...fakt ho odporucam kazdemu...od posukov, luzrov, az po totalnych filmovych maniakov a uznavacov akejkolvek kinematografie !!! 20 z 10,nazdar ()

Spike23

Zatím mám za sebou první díl a už teď mohu s jistotou říci, že se jedná o nejlépe zpracovaný dokument s naprosto neuvěřitelnými záběry a neustále musím myslet na to, jak je vůbec možné, že někdo dokázal něco takového natočit. Doufám, že někde najdu dokument o tom, jak se natáčejí tyto dokumenty, jinak mi to nejspíš nikdy nedá pokoj :-) 5 dílů je za mnou a nikdy by mě nenapadlo, že dokument bude mít lepší atmosféru a větší napětí než většina seriálů, které jsem dosud viděl. Už plně chápu, proč si to zaslouží tak vysokou příčku ()

berg.12

Příroda jako filmové plátno. Velkolepě pojatá mozaika života na naší planetě, jejímž smyslem není ani tak v úplnosti poznávat, zkoumat a objevovat jako spíš obdivovat, žasnout a fascinovat. U mě to vyhrály Pouště, Jeskyně a sekvence parazitujících hub z Džunglí. Dokument, kterého je pro TV skoro škoda. ()

• Každá epizoda má stopáž přibližně 58 minut, z čehož cca 10 minut připadá na informace o obtížích a zajímavostech při natáčení nejzajímavějších momentů daného dílu. U nás je však vysílána pouze první část bez přídavků. (DaViD´82)
  • Druhá epizoda s názvem „Hory“ přináší mimo jiné i několik scén ukazujících velmi vzácné leopardy sněžné. Jde o vůbec první záběry tohoto živočišného druhu takto zblízka. Samotné natáčení těchto scén zabralo filmařům více než rok. (DaViD´82)
  • Zástupce druhu homo sapiens sapiens, nebo také jednoduše člověk, se poprvé objeví až v epizodě Jeskyně (2006). (vyfuk)

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (viac)