Recenzie používateľa blondboss k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2006) (S01)

Znamenité! Veľkolepé! Neuveriteľné! Toto sú prívlastky, ktorými možno tento nádherný seriál ospevovať. Pri niektorých záberoch mi normálne naskakovali zimomriavky po celom tele a kto má rád dokumentárne filmy, tak takúto podívanú si proste nemôže nechať ujsť. Sledovať nejaké zviera v súčinnosti s komentárom od Mr. Attenborougha typu "toto zviera človek uvidí raz za 17 rokov" je proste niečo neuveriteľné a nádherné zároveň. Niekedy sa mi naozaj rozum zastavil nad tým, ako mohli byť niektoré zábery natočené. Vyžadovalo si to kus majstrovstva a taký aj celý dokument je. Jedinou pripomienkou je hádam to, že niektoré zábery a informácie sa opakovali, ale to len nepatrne znižuje kvalitu tohto dokumentu. 95 % ()

Season 2 (2016) (S02)

Tu sa proste nedá inak ako napáliť to do plných. Keď som pred desiatimi rokmi s nemým úžasom dopozeral všetky diely Zázračnej planéty, neveril som, že sa dá natočiť ešte niečo lepšie. Toto je krásny prídavok do BBC rodiny najhodnotnejších dokumentárnych filmov, aké kedy boli natočené. Úchvatné zábery, z ktorých sa vám točí hlava, premakané technológie, nádherná hudba od Zimmera a podmanivý hlas Attenborougha - to je doslova klenot svetovej dokumentaristiky. Bravo. 100 % ()