Recenzie používateľa Sdoom k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2006) (S01)

Ne, není to dokonalý seriál, v některých dílech se chvilkami dostavila i nuda. Také tu chybělo, jak už zmínil kdosi přede mnou, povídání o spoustě "důležitých" druhů. Dá se tedy dát jiné než nejvyšší hodnocení? Ne, nedá. Jako celek je to naprosto parádní, famózní, dechberoucí. Když člověk pomyslí, kolik dní, týdnů, měsíců filmaři museli čekat trpělivě na některé záběry, aby je mohli představit světu, už za to mají můj bezmezný obdiv. A ty záběry pak skutečně stojí za to. Poznal jsem spoustu nových druhů, dozvěděl spoustu zajímavostí a faktů, co chtít víc? Navíc vypravěčské nadání páně Attenborougha je nezaměnitelné a nádherné. Tohle by mělo být povinné školní učivo! (HDrip, orig.) ()

Season 2 (2016) (S02)

Pokud si někdo myslel, že původní série Planet Earth je nejlepším a nepřekonatelným dokumentem, vlastně jedním z nejlepších děl kinematografie v historii, tak Planet Earth II musela minimálně silně otřást tímto pocitem. Attenborough a jeho tým totiž natočili něco, u čeho jsem kolikrát jen nevěřícně zíral, jak je to vůbec možné. Dechberoucí záběry vzácných zvířat v situacích, ve kterých jsme je nikdy neměli šanci spatřit. Díly Mountais a Cities jsou za naprosto čistých 100%, tam nemůže prostě nikdo vytknout nic ani jedné sekundě dění na plátně. Jsem naprosto nadšen a jestli někdy přejdu na UHD formát, tak Planet Earth II bude první, co si v něm pořídím. (HD, orig.) ()