Millerovo dievča

Talentovaná mladá spisovateľka (Jenna Ortega) sa vydáva na tvorivú odyseu, keď jej profesor (Martin Freeman) zadá projekt, ktorý ich oboch zamotá do čoraz zložitejšej siete. Keď sa hranice rozmazávajú a ich životy sa prelínajú, profesor a študentka sa musia konfrontovať so svojimi najtemnejšími ja, pričom sa snažia zachovať svoj individuálny zmysel pre život a veci, ktoré sú im najdrahšie. (Continental Film)

Johnny.ARN odpad!

Čo to kurva zase bola za kokocina? Ortega je divná, pojebané citácie esejí ma fakt neberú a to, že už aj vymyslený príbeh za považuje za pravdu je úplne ustrelené. Darmo, keď niečo robia ženy, väčšinou to takto dopadne. ODPAD! ()

ywo666

Zbytocny film. Pritom nabeh ma zaujimavy. Slusne hlasky. Slusny herci na cele s mojou oblubenou Jennou Ortegou. Mysteriozno. Pomaly zakradajuce sa zakazane ovocie. Vrstviaca sa pomsta. A hovno z makom. Vsetky dejove linky vystrelia do stratena. Dokopy sa tam nic nestalo. 55% 3* a premrhany potencial. Tu sa dalo vytazit viac na mnohych frontoch. ()

DeathTheKid

Červená knihovna pro masturbanty Jenny Ortegy. Všechno se tu pokouší schovávat za krásu jazyka, ať už anglického nebo českého, ale je to tak plytká břečka, že i po pádu do ní, byste si na tuty zlomili držku. Asi jsem v tom čekal víc drámy než soft porna, a pak by to mělo i větší potenciál. Polehčující okolností je, že to má jen 90 minut, a že jsem na to nešel do kina, to bych tomu napral odpad! ()

borec999

Sľubný námet, ktorý zostal nevyužitý a po pozretí netuším, čo chcela režisérka filmom povedať, resp. čim ma chcela ako diváka zaujať. Zo zvádzania a vzájomného iskrenia medzi hlavnými postavami nič nebolo (jeden bozk je všetko, čo sme dostali). Z hľadiska ujmy na zdraví alebo škaredých udalostí sa tiež nič nestane. A ešte nesmiem zabudnúť na koniec, kde som čakal na ukončenie príbehu, resp. odpovede na otázky ktoré z nejasne rozprávaného príbehu vyplývajú a dostal som... šokujúco znova nič. Vo výsledku teda platí, že kto videl trailer, akoby videl celý film. Nefunguje to ako erotický triler ani ako triler o pomste, nedozvieme sa prečo Ortega robí čo robí, aké sú z toho dôsledky pre obe strany ani ako sa ich vzťah vyriešil. Fakt nádhera. Vo výsledku sa dá pochváliť len výkon Jenny Ortega, nebyť nej, tak by Premiantka skončila niekde na TV Doma a nie v kine. 40% ()

sedm.1

Ty 2* dávám jen a pouze za výrazný casting, jelikož Freeman je sympaťák, Dominczyk je sexy milfka a Ortega, no té nepodlehnout prostě nelze, to je neskutečně žhavý zboží, tudíž v tomto ohledu jsem byl prostě spokojen. Jenže ono obsazení je skutečně jen to jediné, co si tu z mé strany zaslouží pozitivní ohlas, zbytek totiž považuji jen za vážně dost nečekaně nefunkční záležitost, s překvapivě až neuvěřitelně tuctovou a hlavně nenápaditou zápletkou v čele. No považte. Znuděný zbohatlický fakan, se zjevnými psychickými problémy, se z nudy rozhodne opepřit život svému profesoru literatury, jenž se bez nějakých větších obtíží samozřejmě na první pomrknutí chytí, jelikož jeho stará mu doma samozřejmě odmítá dát, no a když si uvědomí, že přefiknout svou žačku není asi nejlepší nápad, tak ta mu zato zavaří. Tečka, nic víc, nic míň, od první minuty to tak disponuje naprosto předvídatelným vývojem, bez jediného nápadu, či zvratu a zdali si tvůrci mysleli, že tu nudu oživí hromadou filozofických zcestných myšlenek nadržené labilní ,,teenky”, proložené navíc citáty z knih, tak to se jim možná mohlo podařit maximálně u nějakých zarytých knihomolů, nicméně u běžného diváka to tím zazdili ještě víc. Abych ale tu nekvalitu Premiantky neházel jen na zápletku, tak pravdou je, že celému tomu filmu chybí i jakákoliv nápaditější, či výraznější scéna, dramatické okamžiky též vůbec nefungují, stejně tak jako emoční, a co se týče nádechu erotična, které jsem určitě očekával, tak svůdné pohledy Jenny Ortegy sice zabírají, to je ale asi tak vše, takže ani po této stránce nemohu být spokojen. Jinak neklapla ani atmosféra a jelikož i samotné postavy nenabízejí nic, co by mohlo film alespoň nějak vyzdvihnout, tak za mě se zkrátka jedná o velmi nepovedený pokus o něco, co se zcela minulo s jakýmkoliv účinkem. ()

Lencha

Nuda. V průběhu filmu bylo dost jasné, jakým směrem se bude děj ubírat. Akorát jsem čekala víc a ono se nestalo téměř nic. Prostě nuda. ()

666Carnage

Když někdo zajde moc daleko a druhý něco špatně pochopí, může se stát, že se pak stane něco velmi zlého. No a tady sledujeme profesora, co sice hranici mezi studentkou a učitelem nepřekročí, ale je dost na hraně. A když studentka zjistí, že to není jak chce ona, tak během jediné chvilky zničí život panu profesorovi. Bilbo hraje fajnově a Wednesday je docela sexy. Na jeden večer zabavilo. 60% ()

Frantisek.Fu

Jade Halley Bartlett vytvořila slibný, komorný, konverzační drama se skvělou výstavbou a vykreslením postav, jejich charakterů a vzájemných vztahů a celkově by film působil perfektně. Ovšem jen v prvním a druhém dějství. Problém nastává v dějstvím třetím, nebo-li závěrečná cca půl hodina. Všechno co divák sledoval se začne pomalu rozplétat, gradovat ve skvělém napětí a najednou KONEC. Žádný závěr, žádné vyvrcholení. Film je prostě v jednom bodu utnut a to je vše. Netuším co tím režisérka zamýšlela, ale působí to na mě, že se se snažila Miller's Girl tak zdramatizovat, že v závěru nevěděla jak jí ukončit. 6/10 ()

Adramelech

Romantické mi to moc nepřišlo, spíše bych řekl, že to bylo sentimentální drama. Tvůrci to okořenili i trochou psychologie, ale nakonec to všechno vyznělo do ztracena. Pěkná představitelka hlavní role. Ten tlustý černoch byl docela sympatickou figurkou, už jsem se bál, že se holka nakonec spustí s ním. Kdybych to režíroval já, měl by film alternativní konec. Po závěrečných titulcích by následovala ještě krátká scéna, kdy by holku jebal ten černoch, až by se barák třásl. Z filmu plyne ponaučení: 1. Gramotnost přidává ženám na atraktivitě, je to skoro něco jako terciální pohlavní znak, něco, čím nevyniká každá, zvláště ne v USA. 2. Čím starší chlap, tím mladší ženskou potřebuje. ()

Hanys_

Je to takové mdlé. Jasně, Freeman a Ortego fain, každá interakce mezi nimi je skvělá, jenže postupně když Cairo přepne a začne se chovat jak psychopatka z béčkových filmů, tak to jde celé stejně do kytek. Moc atmosféře nepomáhá ani to, že celou dobu v obří škole vidíme jen dvě školačky a dva učitele. Zklamání. 4.5/10 ()

Asmodin

Osobně mi film připadá nedodělaný, bez závěru. Jenže on tam závěr je vyřčený a nebije tak moc do očí. Čekala jsem něco jako Osudný omyl (1993), ale zde nešlo o s.x a následnou pomstu, ale o uměleckou tvorbu, o zápal, o probuzení citu. Vizuálně hezké záběry, dobré obsazení. Cairo je dobrá manipulátorka, která má vše pevně ve svých rukách. ()

TomasKotlant

Deep art, illusion in desilusion a palčivá otázka: Co je největší úspěch života? Kariéristicko-teen-art-ego-filozofická l-owe-story. [Kino Pilotů] ()

domirovec

Popravdě řečeno, když jsem zjistil, že Miller's Girl existuje, nečekal jsem žádnou specialitku, nic co by mi mohlo čistě teoreticky utkvět v hlavě na delší dobu. Jenna mi sice dávala velkou naději, to ano, ale celkový nápad láska učitele + studentky mi přišla už zbytečně ohraná. Taková, že už by prostě nemohla být zajímavá. A je také naprostá pravda, že Jenna Ortega i Martin Freeman hráli výborně, tak jaksi příjemně a skvěle koukatelně. Stejně se však nedalo nepočítat se zdejšími hodnoceními, které jasně mluví za to, že se nejedná o snímek pro každého. Pokud čekáte komediální romantiku, jako vystřiženou z typického Netflix filmu, budete zklamáni. Zde jsou všechny postavy hluboko v prdeli se vším čemu obětovaly značnou část celého svého života a je naprostá hrůza je tak vidět, i přesto, že si za to samozřejmě můžou naprosto samy. Nicméně, podtrženo sečteno, tenhle snímek s Jennou v roli talentované nadějné spisovatelky si u mě vyvařil 4 z 5 hvězd, protože se mi to prostě líbilo. Bylo to příjemné na koukání, s nice postavami a paradoxně bravurní atmosférou a celkovým nádechem. Zklamán nejsem ani trochu. 4/5 ()

chrispe

Zcela upřímně nevím, co si o tom vlastně myslet. Jako by se to vždycky rozběhlo jedním směrem, najednou zabrzdilo a běželo zas na úplně jinou stranu. Když už jsem měla pocit, že jsem chytla myšlenku, kterou to má předat, zůstalo jen prázdno. Emočně to bylo velmi ploché, čekala jsem, že to donutí pokládat si mnohem víc otázek, z prostředí se dalo určitě vystříkat mnohem víc. Dialogy často šroubované, Martin Freeman místy hrál jako na divadelním jevišti. No a jedno vím jistě, Jenna se pro roli Cairo vůbec nehodila. Oproti tomu Dagmara Dominczyk byla skvělá. ()