Pickupeři

• angličtina Pick-up Artists (festivalový názov)
Česko, 2023, 1 h 15 min (Minutáž: 9–16 min)

Šestidílná dokusérie odkrývá pro většinu Čechů neznámý svět pouličního svádění. Aktéry docusoap jsou takzvaní streetaři nebo také pickupeři. Je to skupina mladých mužů, kteří systematicky oslovují dívky a seznamují se s nimi na veřejnosti, především na ulicích. Jsou organizovaní a mají svou vlastní techniku a strategie, které využívají při svých pokusech získat zájem dívek. Fungování jejich komunity je postaveno na kamarádství, bizarním soutěžení, na sdílení zkušeností, ale také na nekorektním přístupu k ženám, na manipulativních technikách a na schopnosti několika z nich vydělávat peníze na těch ostatních. Série nás provede do nitra této kontroverzní subkultury. Prozkoumáme, kým jsou streetaři skutečně a co je motivuje k jejich činnosti. Díky rozhovorům se členy komunity odhalíme jejich příběhy, důvody pro jejich účast a názory na jejich činnost. (iVysílání)

Marze

Postavy jsou odhalovany postupne. Balici metodou je vetsinou prirozenost a tykani, ktere moc nefunguje Skryta kamera odhali chovani, kdyz dojde ke krizove situaci. V dalsich dilech se objevuji zkusenejsi "kouci" a "alfa samci", kteri si uz nasli babu pro zivot. Vetsina zen se s cizim chlapem na ulici bavit nechce a musime ji na oplatku neco nabidnout, to je pobavit, pochvalit a zaroven znejistit a pak vam venuje par vterin. Z knizek o svadeni se mi zda nejlepsi ta od Baranka Jak sbalit zenu 2.0. ()

Arx

Škoda, že dnešní online "izolační" doba v podstatě vytvořila nový standard, kdy promluvit na někoho, kdo se vám líbí, je mimořádně podivné a že jediná cesta, jak se seznámit je otravovat někoho na sociální síti a strávit čas bezduchých písmenkováním. Budu věřit, že pořád jsme lidé, co spolu dokážou mluvit a co se chtějí normálně seznámit. Bohužel tento dokument přesně vykresluje to, co tomu vůbec nejde naproti, a to, že vezme bandu totální zoufalců (až na jednoho), kteří si z této interakce dělají sport a dohánějí duševní bebíčka z minulosti. Celé je to podtrženo, mluveným slovem, které všechny svoje herce, aktéry totálně podráží. Myslím si, že tento způsob se dal vykreslit úplně jinak, než je v dokumentu znározněno. I přesto, to byla zajímavá sonda, a dávám průměrné tři hvězdy a ta celková stopáž 6ti dílů co se vejde do hodiny, jde celkem fajn s údivem zmáknout. 55% ()

Vančura

Vtipný bizar, který mě dost pobavil. Na druhou stranu se u toho člověk nemůže zbavit pachuti z toho, jak se dokument svým aktérům otevřeně vysmívá. ()

Petroff

Co to, do prdele, je? To jsou reální lidé? Jsem v půlce prvního dílu, ale na sledování té party zoufalců je něco silně povznášejícího. ()

sofiapetra

Jedna hvězda za info, že něco tak debilního existuje. Apropó - kdybych byla mladá kočička, neopřela bych si ani o jednoho z protagonistů (včetně koučů) ani koloběžku. ()

William_ odpad!

V tomto (ne)originálním doku-reality seriálu se setkáváme s partou postihů, co nás zasvětí do kouzelného a neuvěřitelného světa Pickupu (neplést s taxi službami). Většinu epizod sráží dolů/tahá nahoru (vyberte si) (ne)sympatičnost všech zúčastněných. Jen je škoda, že celá tahle sranda pro mě není vůbec vtipná, ani zajímavá. Musel jsem si při sledování pustit kritikou ověnčený pořad Public agent, abych si připomněl, jak se dnes svádí ženy. Diváky bych pro případné otázky a nejasnosti odkázal právě na tento zmíněný pořad. Monotónost ve většině epizod zachraňují jejich závěry, respektive chytlavé české písničky (většinou) z minulého století. Celkově se tenhle experiment HRUBĚ NEPOVEDL a osobně bych ho očekával na našem komerčním placeném odpadu typu pinda+ či "vojo". I-VYSÍLÁNÍ má za mě na víc. Projekt Na záchodcích se mi zamlouval daleko více než tento odpad. ()

Garson odpad!

Česká televize se zase vytasila s takovým podivným dokumentem o bandě brněnských narcisů a egoistů kteří si říkají pickupeři jejichž hlavní zálibou je oslovování dívek většinou na ulici za účelem získat co nejvíce zářezů na pažbě,ale bez vážnějšího důvodu a také jen pro takové osobní pobavení.O pickuperech jsem slyšel poprvé asi hlavně proto,že nejsem lamačem dívčích srdcí a proto mě tato povrchní pouliční zábava nechává zcela chladným.Z těch šesti několika minutových dílů jsem jasně pochopil,že současná mládež vyhledává často pochybné druhy zábavy a jen Česká televize dovede přesně vykreslit to skutečné zoufalství v české společnosti. ()

Bush13

Wow, wow, stejně jako existuje Dunning-Krugerův efekt, mohl by existovat nějaký pod-efekt, který by popisoval přímou neúměru mezi nízkým osobním charismatem a neúspěchem u žen na jedné straně, a neskonalou sebejistotou a neopodstatněným macho-egem na straně druhé. Větší bandu loserů aby člověk pohledal. Pár chytrých hlav se dalo dohromady …  A není náhodou, že se to stalo v německé demokr... chci říct v Brně. To všechno zabalené do bizarní trapnosti, ze které mrzne úsměv, ale oči se neodtrhnou. A ač to má být celé patrně výsměch (nic jiného si koneckonců nezaslouží), u kterého není sem tam jisté, jak moc je to nahrané, i když se tváří, že ne, má to lehoulinké ponaučné podtóny. Ale závěrečná pointa a scéna je neúderná jak pomalu padající kapky deště na ulici Ke Hradu. ()

nevermore

Geniální sonda do duší tragédů a afektovaných týpků, kteří ze sebe dělají totální hlupáky. Až jsem se musel podívat, jestli to nejsou herci, protože to prostě není možný, že někteří z nich (woody) jsou natolik hloupí, nesebejistí a zároveň neúspěšní, že se ještě nechají u toho natočit. Plnopu palbu dávám jenom za to, že se natáčí v Brně, a tak to musím že jo :) ()

klukluka

Příspěvek do lexikonu kuriózních forem bezcílného zabíjení volného času. (Já už jsem jak docent doktor Tečka, kandidát věd). Ubožák Woody si to možná v rámci svých 15-ti minut nechtěné slávy hodí, líto mi ho ale nebude. Tahle jeho kratochvíle taky nemusí pokaždé zůstat bez následků. ()

Sygi

Jako sonda do života hrstky podivných chlapů trpících neschopností navázat vážný vztah (a tak se raději předem sabotují svou výstředností a nezapadáním do jakýchkoliv společenských kruhů) skvělé. Příběh graduje, občas překvapí a Honzova slova na závěr odhalují patrnou příčinu existence celé pick-up sféry. Mnohem lepší, než jsem z ukázek čekal. ()

Kerbello

Naprosto nepochopitelné, jak obsah, tak forma. Do třetího dílu mi trvalo, než jsem si byl jistý, že nesleduji jeden z těch parodických rádobydokumentů, které mají upozornit na nějaký společenský problém, prezentovaný absolutně zveličenou formou. Když už jsem skousl existenci jedinců s nulovou sebereflexí, kteří očividně nemají problém nechat své klesání na dno zdokumentovat, musel jsem s morbidní fascinací sledovat, co těm chudákům tvůrci dokumentu provádějí a jak je rámují. Žádná snaha dohledat se původu tohohle fenoménu, nebo „originu“ těchhle chudáků, minimální snaha je pochopit, celé je to vlastně výsměch v přímém přenosu. Což bych čekal spíš u Novy, ne u ČT. ()

Mackoun

Já, muž, pomalu ztrácím pozitivní pohled na mužnost. Tohle bolelo od začátku do konce… alespoň poselství to má celkem přijatelný. Ale všichni ti alfa samci a koučové “samcovství”… krváceli mi oči i uši a styděl jsem se za svou identitu! ()

Ham.and.eggs

Tak jsme se zasmáli hrstce zoufalců. Zoufalci mezi lovci, zoufalci mezi kouči, zoufalci všichni, kdo uvěří, že tyhle techniky fungujou na svéprávný osoby. Naštěstí si v reálu holky nemusejí vybírat jen z retardů... ()

Toka odpad!

Co to k sakru mělo být? Jaký je vlastně účel týhle zrůdnosti? Není to ani vtipný, ani edukační, je to naopak dehonestující po všech směrech. Tendenční sračka s přiblbým komentářem. Pick-up je záležitost stará 20 let, není to nic nového. A skutečně může vypadat občas i takto. Je to ale její extrémní cringe forma, nad kterou vzinkl hodně shady business skrze koučink. Jenže pick-up byl primárně o seberozvoji a respektu k lidem a sebe sama. A nic z toho tu ukázáno nebylo. Radši se podívejte na zahraniční The Pickup Artist (pořad) (2007), to je sice show, ale aspoň zábavná. ()

salamandrr

Koukněte na ivys na kluky jak balej holky. Ač vám budou připadat trapný, tak úspěchy za sebou mají. Jak moc to jsou pomíjivé či nevýznamné úspěchy, to už je každého volba: https://www.ceskatelevize.cz/porady/15510927935-pickuperi/ ()

sykyntosh

Poměrně stereotypní pohled s jasnou zaujatostí, co má s dokumentem společného pramálo. Ačkoliv se to skutečně tváří jako dokumentární série, tak to spíše připomíná ubohou reality show alá Výměna manželek. I zde sledujeme podivné narcistické existence, které by se sami dokázali dostatečně ponížit, ovšem způsob jakým "moderátor" zasahuje do děje a pokouší se sám aktéry ponižovat působí směšně a mnohdy tím tvůrci nevědomky ponižují spíš sami sebe. Připočtěme si k tomu i velmi nepěknou vizuální složku připomínající youtube videa z roku 2012, chaotický střih a žádnou přidanou hodnotu, tak dostaneme něco co rozhodně není dobré. Je neuvěřitelné, že tohle Česká televize podpořila... Alespoň font mají pěkný. ()

krumpac007

A já myslel, že dokument by měl dát objektivní pohled na nějaké téma a ne jen tendenčně prezentovat názor někoho, komu nejspíš před lety holka nedala číslo... ()