Na záchodcích

(relácia)

Sexuální osvěta i „vyhánění mýtů“... Zábavný pořad o sexu pro mladé lidi, kteří s touto sférou života teprve začínají. Dvě mladé ženy, Terézia a Zuzana, známé z podcastu Vyhonit ďábla, si spolu na záchodcích povídají o různých tématech týkajících se sexuality, intimity, tělesnosti a sebepřijetí. Vypráví své vlastní zážitky, občas si přizvou hosty, ale hlavně mluví vždycky na rovinu, normálně a přitom poučeně. Cílem je sexuální osvěta, ale i „vyhánění mýtů“ a probuzení přemýšlení u teenagerů například nad rolí sociálních sítí, mediálních ikon a pornografie v jejich životech. (Česká televize)

NinadeL

10/10 Moderní česko-slovenská sexuální výchova. Pro dnešní mládež ideální formát, 10 krátkých epizodek, které jsou k dispozici online. Starší generace může být lehce v šoku z otevřenosti, pro mě je překvapivá jen hovorová slovenština s velkým množstvím anglicizmů. A samozřejmě by to povinně měli nakoukat hlavně učitelé na ZŠ, protože je jasné, že velká část potřebuje doplnit vzdělání. ()

SOLOM.

Viděl jsem tři díly a docela se divím, že tohle naše televize moc nechtěla pouštět v přímém přenosu. Kvalitu a obsah moc řešit nebudu, je to dělané hlavně pro mládež s poněkud zvláštním způsobem – každý ale nějak začínal se sexem, nějak se bavil a zajímal o penis, klitoris, porno, každý má různé zážitky s prvním sexem – no a hlavně puritány a pánbíčkáře asi budou brát mdloby. Každopádně bych tohle asi vnímal jinak v patnácti, než skoro ve čtyřiceti, takže bych to zas až tolik nezatracoval. ()

ESNYR

Upřímně jsem čekal trochu více než jen plkání 2 holek otevřeně o sexu a všem okolo. Formát by asi potřeboval trochu delší stopáž a více lidí (telefonát se počítat asi může ale upřímně, nějaký host - více hostů by nebylo špatných) nebylo by špatné a určitě by to bylo i logické, kdyby pozvaly pár mladších lidí + i dětí které tohle teprve čeká. Na stránkách ČT jsou k dispozici zatím 2 díly ale ani jeden mě nijak zvlášť nezaujal. Téma sexu a optrnosti není tabu, je potřeba se informovat - já jako otec 2 dcer (jedna už je dospělá druhá bude mít 15) bych si klidně dokázal představit kdyby tam obě šli a řekly svůj názor (ta dospělá už má zkušenost a ta nedospělá by mohla mluvit o tom jak to vidí a co by chtěla nebo jak na to nahlíží) Obě jsou v pohodě a mluvíme spolu dost otevřeně o všem možném, takže i o sexu (ta 15 letá o něm už dávno ví milion věcí, není potřeba si nalhávat že je nevinná a nic neví) //// Za mě docela zklamání, povídání 2 dospělých žen o tom co a jak a kdy a kde a s kým, není úplně nejlepší nápad. Z řečí se nedozvíte nic co by mladí a bezstarostní už dávno sami nevěděly. Nedělám si iluze o tom že by mladší dcera měla sex až ve 26 protože "ještě není připravená" ale řekněme si upřímě že tady ten pořad jim to nijak nevysvětlí, neusnadní a ani jim to nevsadí do hlavy brouky typu "Je teď ten pravý čas ?" ... "Jsme na to oba připravení ?" ... "Máme si dávat pozor, nebo je to jen mazlení a hra ?" ... //// Pořad asi má smysl, proč ne, může někomu říct pár informací ale chtělo by to více lidí a věkový rozestup. Takhle je to jen plkání 2 žen a vzpomínání na sex který ony zažily a jak se s tím pak vyrovnávaly postupem času. Nejsem si jistý jestli má smysl radit 15 + dětem, takovou formou, stejně si budou dělat svoje a na nějaké rady budou kašlat. Taky mi bylo 15 a vím jak jsem tehdá kroutil očima a myslel si něco o ....... když mi táta vrazil do ruky kondomy a říkal mi "Necukej se blbečku, lepší si to nasadit než být v 16 otec dítěte a zkazit jak sobě tak té holce život takhle brzo" A já si ho nakonec nasadil a bylo mi sice fajn ale ty rady byly pro mě nic neříkající a myslel jsem si svoje. //// Za první a druhý díl, bych dal takové 3 slabší hvězdy. Má to určitou linku a dá se na to nahlížet jako na "naučný / poučný" počin ale ten formát a obsazení by chtělo zlepšit. 12 minut na díl mi přijde málo a 2 dospělé ženy mají jiný názor než 18 letý kluk a nebo 15 letá holka. Dost nevyvážené. Takže prozatím 3 hvězdy. Nadále budu sledovat (odkaz na stránku) Určitě mě bude zajímat třeba jestli se budou nějak zabývat i tím když je holka v 16 těhotná. Proto bych uvítal i hosty aby se k tomu vyjádřily. Pozvat 16 leté rodiče, jako už dospělé, aby řekly jak to vidí oni a jak jim to zasáhlo do života. EDIT po 5 dílech : snižuji na 1 hvězdu a dál sledovat nebudu. 2 pipky se baví o věcech které neumí vysvětlit ale jen se o nich baví. Není to poučné ani naučné, nic se nevysvětluje a je to jen povídání 2 žen o ženských věcech. Úplně chybí nějaký jiný názor, detailní rozebrání "tématu" (jestli se tomu povídání dá říkat téma) nějaké rady lepší než "Na to si dávejte pozor" která je nicneříkající frází starou už asi tisíc let, nemá to žádnou strukturu, skáče se z problému na jiný problém bez nějaké dané souvislosti a celkově to nemá žádnou náplň která by někoho mohla zaujmout. Může to sloužit jako kulisa na chcichotání pro 12 leté holky ale víc než plkání 2 žen to prostě nikdy nebude. 1 hvězda za snahu alespoň nedělat ze sexu tabu. () (menej) (viac)

IvonaK

Dokument se dá. Nicméně na samotný kondom nikdy nevěřit a kromě kondomu vysadit antikoncepci, jinak to může skončit špatně. Já sama mám třeba nitroděložní antikoncepci a ikdyž jsem měla nějáké kamarády s výhodama se kterými jsem měla něco intimního, tak jsem věděla že když to není vážný vztah, tak klasický nebo anální sex nikdy. Je to nebezpečné si takto zahrávat. Načež antikoncepce kterou mám, by sice měla mít 95% účinnost, ale ať už nouzová antikoncepce, nitroděložní, formou kroužku či náplasti, tak na žádnou z nich není dle mého názoru 100% spolehnutí a proto tu svou budu využívat pouze ve vážném vztahu a nikoli zneužívat. Jenom proto že si chci jen tak zablbnout s kámošema. Navíc můžou být i komplikace jako svědění, výtok atd. a s nějákým holomkem na jednu noc úplně zbytečně. A většinou ty všechny negativa odnese žena. Nicméně i pánové pozor. Nechtěně slečnu přivedete do jiného stavu a poté zaplatíte za interupci několik tisíc. Stojí vám to za to? I tohle by se mělo ve škole v sexuální výchově připomínat. Ta má na základce velké nedostatky. ()