Reklama

Reklama

Tady Havel, slyšíte mě?

  • Česko Tady Havel, slyšíte mě? (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Prezident, občan, režisér, priateľ, manžel, pacient, muž na sklonku života... Unikátny dokument Petra Jančárka vracia do centra pozornosti Václava Havla v jeho známych, ale aj verejnosti doposiaľ skrytých polohách. Vychádza pritom z nikdy nepublikovaného materiálu natočeného počas posledných rokov jeho života. Film vstupuje do kín v čase, keď Havlov myšlienkový odkaz a dôraz na individuálnu slobodu v spoločnosti rezonujú silnejšie, ako kedykoľvek predtým. Václav Havel k nám znovu prihovára. A my ho znova potrebujeme počuť. (Continental film)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (56)

Hamaradža 

všetky recenzie používateľa

Majstrovská dramaturgia robí z filmu silný divácky zážitok. 90 minút mi pocitovo prešlo ako 5 minút, bol som úplne pohltený. Bezprostredne po dopozeraní som si však uvedomil, že filmu chýba akákoľvek výpoveď, či presah - je to iba fantasticky natočený nekritický fanservice. Kirchhoff v porovnaní vyhráva na plnej čiare. Pretože je subverzívny, nejde natoľko po srsti. 3,5* ()

Othello 

všetky recenzie používateľa

Strašně prosvištěnej potenciál. Dokument o churavějícím státníkovi a umělci, který se ani v posledních dnech nedokáže zbavit nároků, které na něj klade okolí i on sám. Studené ruce přebírající ceny a sošky, splývající kakofonie pozdravů, žádostí a díků, čím dál prázdnější oči v chumlu lidí, kteří všichni mají nápad, nárok, slova chvály. Ten dokument promeškal možnost být trochu obecnějším pojednáním o vyhořívající osobnosti a místo toho to je... no jen další z plejády dokumentů o Havlovi. Trochu to vypodívá i o celé té havlovské generaci disidentů, která se s jeho smrtí postupně začala diskreditovat, pomotaná tím, že přišla o své morální zastřešení. S odchodem Havla odešla celá jedna éra Česka a trochu bych čekal, že tohle v dokumentu z roku 2023 bude už trochu reflektovaný. ()

Reklama

William_

všetky recenzie používateľa

Přehlídka panoptika té nejnevybranější společnosti na jednom místě. Čecháčci co jsou rádi že si se svým jednociferným IQ dokázali založit ČSFD profil tu budou moralizovat a kárat zrovna Havla - jednoho z celosvětově nejuctívanějších lidí  co naše republika vyprodukovala (což jde i v dokumentu postřehnout) aneb "Velcome to Čekyja". Některým lidem z našich (ko)kotlin by prospěla návštěva na čerstvém vzduchu. Ale holt musí mít názor na všechno, který vlastně ani nikoho nezajímá. Tak rychle nasednout do vlaku a hurá na demošku na Václavák bojovat za mír!!! ()

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Svätý grál pravdoláskarov a anonymných alkoholikov. Už keď na začiatku uvedú, že dokument vznikol aj za podpory nadácie Michaela Kocába, bolo jasné, že vznikne z toho len kocábovina, ktorá bude bezhranične adorovať svoju modlu a že ten "Havel v skrytých polohách", ako sa v popise sľubuje, nebude ten skutočný Havel ožratý padajúci vo vlastnej kancelárii. V dokumente vidíme len pána prezidenta ako usmiateho demokrata, ktorý šíri svoje dramatické veľdiela, ktorým neporozumel ani najfundovanejší literárny kritik, ale pablbi mu za to tlieskajú, ako keby šlo snáď o samého Shakespeara. Viem, že dokument má byť o sklonku života falošného disidenta a v istých polohách má svoju hodnotu, napríklad nádherné zábery na Havla zívajúceho, Havla bubnujúceho, Havla vŕtajúceho, ale o pánovi Havlovi márne čakáme na nejaký objektívnejší dokument, ktorý by prešiel kariérou tohto brilantného veľducha a aspoň sa pokúsil jemne naznačiť, že ten čo hlásal pravdu a lásku, sám začal na námestí kariéru nádhernou "praUdou", keď v roku 1989 ľuďom sľúbil: "Budú vás strašiť nezamestnanosťou, nie je to pravda, ničoho sa nebojte..." A lásky rozdal tiež za celú náruč. Škoda len, že tá láska bola smerovaná hlavne na kriminálnikov, ktorých pustil do ulíc, aby zvýšili páchanie trestnej činnosti minimálne o 400%. No ale veď za demokraciu sa musí platiť. ()

kondor77 

všetky recenzie používateľa

Spoludivák (jehož neznám) to ohodnotil slovy "pražská kavárna" si udělala radost za peníze daňových poplatníků (spoluprodukovala Česká televize). A já s tím souhlasím. Né proto, že bych chtěl snižovat Havlův význam, ale proto, že v dokumentu vystupovali jen Havlovi vlezdoprdelkové a nikoliv důstojní a nestranní komentátoři. Ani sv. Havel nebyl bez viny. ()

Galéria (6)

Súvisiace novinky

Reklama

Reklama