Robbie Williams

• USA Robbie Williams
Veľká Británia, 2023, 3 h 20 min (Minutáž: 40–56 min)

Robbie Williams během svojí sólové kariéry lámal rekordy jako na běžícím páse. Po pětadvaceti letech vzpomíná na svoje mladé já i dlouhé roky, které strávil na výsluní. (Netflix)

Tomas_PO

Netlix opäť raz potvrdil, že v športových a hudobných dokumentoch kraľuje. Tentokrát sa režisérovi podaril príjemný nápad púšťať Robbiemu, ležiacemu "prirodzene" v posteli, videá z dávnej aj nedávnej minulosti, ktoré mu majú pripomenúť rôzne životné situácie a následne o nich rozprávať. Pri niektorých sa tvári, že ich vidí prvý krát, prípadne si na situácie vôbec nespomína, čo vytvára dojem autenticity. No či to je hrané alebo nie, môžme len hádať. Inak je dramaturgia vystavaná klasicky (až na detstvo a rodinu, ktorú vôbec nespomína) - od prvých úspechov ihneď v 16ke v Take That, a kruh sa uzavrie opätovnou spoluprácou s chalanmi. K tomu verejne známa, ale aj viac súkromná rovina odchodu z Take That, drogovej závislosti, pádu, ale aj šialeného opätovného vzostupu. K tomu životné frustrácie, sebahľadanie sa, a vysporiadavanie sa so slávou. Zdokumentované sú kľúčové momenty, či už Take That, nahrávanie prvého albumu, Glastonburry, Slane Castle, či 3 koncerty za sebou v Knebworth Parku pre 375 000 ľudí. A keďže Robbie bol hviezda od 16 rokov, všade boli stále kamery a všetko zaznamenávali. Vidíme preto skvelé dobové reportáže, rozhovory, či súkromné nahrávky. Okrem kariéry je veľká pozornosť venovaná aj súkromnému životu, čo-to sa dozvieme o vzťahu s Geri Halliwell - ginger spice, zdokumentovaný je romanticko-nostalgickývečer, keď jej na rozchod zložil Eternity. K tomu paparazzi, rozchod s dlhoročným priateľom, súpútnikom a producentom Guy Chambersom, ktorý je pekne vysvetlený. K tomu neúspech v Amerike, ktorý mu tam ale priniesol vytúžené súkromie. No skrátka výborné - emócia, smútok, láska, hity, showbiznis, ten najväčší a jeho svetlé ale aj temné stránky. A to všetko v štyroch cca 50 minútových dieloch. V posledných dvoch dieloch síce drive mierne klesne, škoda jemnej patetickosti. Posledný diel je totiž až príliš dokonalý, milujúca manželka, 4 úžasné deti, štylizácia s cieľom tváriť sa prirodzene, možno ale so snahou o zanechanie režisérskeho odkazu. No ten potrebný nebol, je to predsa dokument o žijúcom človeku, ktorý nemusí mať nevyhnutne záver. No aj posledné dva diely stále vyváži zopár adrenalínových momentov. ()

Annaroz

Tak si říkám, zda je (nebo byl) vůbec některý umělec normální? Čím víc vidím životopisných dokumentů, tím je jasnější, že tomu tak není. Dokument je zajímavý, hlavně tím, že se za třicet či více let nastřádalo hodně filmového či video materiálu a Robbie ho hodnotí z dnešního pohledu - po celou dobu z postele a ve slipech, čímž mi silně připomínal nechutného Pavla Novotného. Na druhou stranu to bylo extrémně užvaněné na úkor skladeb, kterých bylo poskrovnu, hlavně velmi krátké ukázky a neustále se opakoval Angel zatímco třeba Supreme nezazněl vůbec. ()

EvaBrigancia

Za mne asi nejlepší dokument na podobné téma jaký jsem viděla. Regresní terapie v přímém přenosu. Přesně tak funguje a tak se má uzavřít. S úlevou, jasnějším pohledem a přijetím sebe sama. Moc se mi to líbilo. Robbiemu velmi fandím, obdivuji otevřenost s jakou do toho šel a jak se dokázal otevřít, protože tím může být inspirací pro mnohé další, kteří se potýkají s podobnými potížemi. Klobouček. ()

Sly_Izer

Jeden z nejautentističtějších dokumentů. Robbieho písničky jsem měla ráda, ale nikdy jsem nebyla vyloženě fanynka, spíš z povzdálí věděla o jeho působení. Měla jsem ho za veselýho sebevědomýho rebela-pohodáře, co má všechno na háku...v průběhu sledování minisérie jsem byla tak vtažená, jako bych objevila někoho nového a moc jsem si přála, aby to s ním dobře dopadlo... Ufff dal to, klobouk dolů! Na to, že nemá žádné formální vzdělání, je to super moudrej chlapík se selským rozumem a silou vzepřít se závislosti jak prase navíc s božím smyslem pro humor. Ode dneška JSEM fanynkou Robbie Williamse. Stojí za shlédnutí. ()

hanca.uh

Tyjo, to byl pecka dokument, moc mě to bavilo, asi i proto, že se mi Robbieho hudba a jeho styl líbí. No neměl/nemá to teda ale jednoduché, už od 16 let, co se prodral do chlapecké skupiny a chápu, že ten hudební šrumec musí být v nátlaku na jedince a všechny okolo něj obrovský. Je fajn, jak zpětně komentoval ze svého domu průběžně nahrávané příspěvky a záchytné body jeho kariéry. Ty 4 epizody jsem dala na jeden zátah a nemohla se odtrhnout, takže za mě plný počet hvězd:-) ()

mdf

Dokument,který mě fakt zaujal a dal jsem ho na jeden zátah, dobrý nápad mu ukazovat záběry, které údajně neviděl a on na ně reaguje. Lidi asi viděj jenom to,že je slavný a bohatý, ale už nevidí a nebo nechtějí vidět,co všechno může být za tím. ()

Cynies

Dokument, který dává úder na solar. Úplně jsem zapomněla na Robbieho a jeho charisma. Ale po letech se mi sice v trochu prošedivělejší a povolenější  verzi připomněl. Ukazuje se jako člověk, který věkem zmoudřel a hlavně dosáhl nějaké úrovně sebepřijetí. Jeho otevřenost a schopnost se dávat druhým všanc, je  obdivuhodná. Jediný, kdo mi přijde v dokumentu nevěrohodný, je jeho manželka Ayda. Ale to je asi dáno americkým způsobem prezentace. Ten je takový plastikový a umělý jako Aydin obličej. Každopádně mě dokument vrátil do mých třinácti let, kdy jsem každý den čekala na MTV na Phones chart, kde pravidelně vyhrávaly písničky od Take That. Robbie byl mým nejoblíbenějším členem. Tuhle vzpomínku na holčičí pobláznění jsem úplně zapomněla a díky za ní. Když mám syna ve věku, kdy se Robbie fotil jako člen Take That s holým zadkem a nikdo nebral ohled na jeho věk, tak mě to upřímně děsí. ()

Boyolomouc

Nechutné,celou dobu leží Robbie v postely ve slipech a tričku, Komentuje svůj život ve kterém se většinou choval jako namyšlený idiot!A aby toho nebylo málo občas se tam ukáže jeho malé dítě které jakoby náhodou chce bejt s tatínkem. Dobrá hra na city! ()