Nick Wild, bezpečnostný poradca v Las Vegas, si zakladá na svojej profesionálnej spoľahlivosti, vnútornej rovnováhe a schopnosti vyriešiť každú situáciu. Zároveň je však závislý od hazardných hier a v blackjacku vždy prehráva. Šťastie nie je na jeho strane ani v súkromnom biznise. Mladého klienta Cyrusa učí, ako sa zbaviť strachu a prekonávať krízové situácie, bývalá priateľka Holly po požiada, aby potrestal muža, ktorý ju znásilnil a zbil takmer na smrť. Nick vykoná pomstu, ale rozzúri vplyvných gangstrov s dobrými konexiami. Násilník je totiž synom mocného šéfa miestnej mafie. Na úteku pred podsvetím a vymáhačmi dlhov ho čaká posledný súboj. Bude to jeho najvyššia hazardná hra, tentoraz so stávkou na vlastný život. (TV JOJ)

SOLOM.

Já bych zas tenhle film až tolik nehanil. Je sice pravda, že akčních bitek tu bylo docela málo, ale rozhodně se na ně dalo dívat a Statham se v nich určitě neztratil. Vsadilo se tu sice spíše na příběh, který už tolik atraktivity nepobral, ale co už. Anne Heche v mini roli servírky mohla dostat více prostoru, velká škoda že dcera Andyho Garcii tu nepředvedla své přednosti, ale roli zmlácené štětky zvládla vcelku dobře, dračice Sofía Vergara se tu mihla jen na začátku – inu tady se musíme spokojit i s málem, ale na průměrné ohodnocení to stačilo… ()

JASON_X

Manekýn Statham si zase zahrál drsňáka, ale tentokrát to dopadlo ještě mnohem hůř než obvykle. Řeknu to na rovinu - tenhle film je ještě slabomyslnější a trapnější průser, než jsou pozdní Seagalovy filmy z bulharské produkce, protože ty jsou aspoň vtipné (i když nechtěně). Ale to, co předvedl scénárista tohohle filmového potratu, by mělo být trestné. Nikdy bych nevěřil, že se dá s profesionálním a kvalitním filmařským zázemím a s celkem dobrými herci natočit tak obludná zhovadilost. Největší pozitivum, které na Wild Card vidím je, že bez titulí netrvá ani hoďku a půl. Jedna hvězda za pár hezkých ženských a za pár slušných bitek, při kterých Statham příborem zlikviduje jednu celou rodinu Las Vegaské mafie. Druhou bych dal, kdyby jistá charakterní, citlivá, oduševnělá a pomstychtivá kurtizána bývala udělala "šmik". ()

Morholt

Taková divná stathamovka. Jason je tu opět samozřejmě za drsoně a kosí jednoho renegáta za druhým, ale ne tak často, jak bych očekával. Hodně se tu také mluví a i když dialogy, a svým způsobem i monology, nejsou nijak vytříbené, mě to bavilo. K Stathamovi-mlátičce přirozeně přilnuli i Statham-zkrachovalec i Statham-mizerný hazardní hráč a výborně se doplňovali. S výbornými roličkami přispěli i Stanley Tucci a Michael Angarano, jehož postavu jsem sice nechápal a přišla mi úplně mimo, ale kupodivu mi vůbec nevadila. Naopak. Kdo čeká tradiční nabušenou akčňárnu, bude asi trošku zklamán, ale Stathamův fanklub by měl být spokojen. 75% ()

Lacike

Tak tu mame novu Stathamovku. Kto ale ocakava jeho klasicky akcny film s mnozstvom bitiek, tak bude velmi sklamany. Na bitkach tento film nestoji, ale vzhladom na Stathamovu ucast tu su 3 famozne natocene bitky. Necudo, ked choreografiu mala na starosti HK legenda Corey Yuen. Nielenze maju dokonalu brutalnu choreografiu plnu tvrdych chvatov, ktore pocitite jak na vlastnej kozi, ale su aj dokonale natocene. Uhly kamery su vhodne zvolene a napriek dynamickemu strihu sa dokonale prehladne. Vzhladom na bitky v predoslych Westovych filmoch sa odvazim tvrdit, ze Corey robil nielen choreografiu, ale bitky aj kompletne reziroval. Simon West na tak skvele bitky proste nema skusenosti. Ale späť k tomu podstatnemu a to je vyznenie filmu. Ma to ovela blizsie k filmu Equalizer, ale vzhladom na Stathamov obmedzeny herecky prejav to nejde v dramatickych scenach do takej hlbky, ale tvorcovia mudro vsadili na atmosferu ktoru do velkej miery dotvara fantasticky soundtrack a britke velmi vtipne dialogy, ktore mi vzdialene pripomenuli casy, ked bol Statham hlaskujucou mašinou vo filmoch Guya Ritchieho. Jasonova postava mi po dlhej dobe bola sympaticka lebo to nebol len neznicitelny bitkar s vycvikom nejakej specialnej jednotky s nazvom zacinajucim sa na S :-) ale predsalen trochu komplexnejsia postava, ktora si konecne prejde aj nejakym vyvojom. Vsetky ostatne hviezdne cameo vystupy su tiez perfektne. Vlastne jedinou chybou filmu je, ze je strasne uponahlany a kopa skvelych postav sa tam mihne iba na chvilu. Prial som si s nimi stravit viac casu. Hlavne postava ktoru hra Stanley Tucci by si zasluzila väcsi priestor. Takze vysledkom je stylovy mix dramy, gangsterky, thrilleru, akcneho filmu a neviem coho este dalsieho, ktory mi neskutocne chutil a Statham si nim v mojich ociach vyzehlil rest, ked sprznil legendarneho Parkera. 8/10. ()

6thSun

Vedle nedávnýho Gamblera další film, kterej dělá z vyhrávání v kasinu nejlehčí a nejzábavnější věc na světě. Začínám mít pocit, že to financujou mafiáni z Las Vegas. Čemuž by odpovídaly i odfláklý scénáře. Jinak by to šlo, protože STATHAM! ()

Ouwen

Plešatec je žijícím důkazem, že aj příbory umí být až smrtící zbraní. Nechybí ani knockouty popelníkem, miskou, flaškou od pivka, náraz palicí o barovej pult, hlava zabořená v automatu, rozkuchané koule, čelo přeříznuté kreditní kartou, zlomené kosti a vlastně i dostat do xichtu tou plešatou hlavou Jasona může způsobit závažné zranění. Frajeři nabíhají, Statham každého slisuje, nikdo nebude ušetřen. Když má Jason klídek, dopřává si alkohol, myšlenka utíká do tisíce mil vzdáleného Karibiku, kde se ocitá na krásné lodi v bílém oblečku, za doprovodu kvalitního soundtracku a fešného sluníčka. Dominik García-Lorido, hrající Holly, je neuvěřitelně sexy a na rozdíl od hlavního záporáka, já jsem zlobil. Ostatní postavy tu nemají tolik prostoru, krom devatenáctiletého cápka, který Jasonovi splní sen. Samotná postava Nicka Wilda je skutečně divoká, hlášky sype na běžícím páse, zejména scéna s vlasama na úplném začátku, jezdí v nadupaným autě a k zabíjení nepotřebuje střelný zbraně. Mohlo to být lepší, i tak naprostá spokojenost, nyní vyčkat Rychlou a zběsilou Sedmičku. 7/10 ()

Dale

Keď príde na akciu, je to skvelá podívaná, Corey Yuen sa nezaprie. No mimo tých troch akčných masakrov to je veľká nuda a kráča to akosi odnikiaľ nikam. ()

DEXTER099

Další film s Jason Stahamem mě zklamal.Hlavně mi trailer přišel stokrát lepší než film a byl to klasický trailer ,který měl nalákat a asi dalo i tvůrcům zabrat dát dohromady vůbec ty dvě minuty něčeho zajímavého do toho traileru.Akce je tu asi 3 minuty,napětí žádné a ze začátku jsem si málem začal myslet,že je film nějaká parodie,ale alespoň toto podezření po chvíli opadlo.Jediné co za něco stálo (kromě klasického zakaboněného výrazu Jasona) byly scény při hraní karet a zpomalené záběry a té akce,kterou tu opravdu šetřily..Za mě celkově 50% a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Až na pár pěkných bitek hodně nudná Stathamovka, která má hodně pomalé tempo, které bohužel nepřechází v žádný akční pozážitek. Příběh taky moc nezaujme a to je hodně velké mínus ve filmu, ve kterém se děje tak málo akce. Za mě 30%. :( ()

Marsik

Jedna z těch slabších Stathamovek. Slabé scény střídají ty silnější a napínavější, ale ve výsledku těch slabších je více. Proto jenom 3 hvězdičky. Čekal jsem od režiséra kultovního Con Airu rozhodně víc. Alespoň jsem se něco přiučil o Black-jacku. 69% ()

PauloZ

Jason rules! Nakopávačka zadků s trouchou zdrásaných a životem strhaných Jasonovích pohledů a věru zábavným 20 minutovím Black Jackem. To celé zabalené do atmosféry luxusem nasáklého, ale v základech prohnilého Las Vegas. Bavil jsem se po chuti. Ruční fajtíky jsou opět pěkné pomazleníčko, i když je jich poskromnu, ale zato s parádním drajvem. I tu psychiku jsem ochotný Jasonovi s klidným srdcem uvěřit a Milo jako záporák je velmi dobrý. PS: Je to akčnák s Džejsnem, takže hloubku nečekejte ani přes tu snahu tvůrců. ()

maddy

Len ďalšia Stathomovka v poradí, ktorých tu už bolo neúrekom a ktorá nijako nevyniká z nezáživnej filmografie Stathama a hlavne z jeho posledných nudných kúskov ako Parker, Hummingbird a pod. Je to úplne priemerná akčná dráma, ktorá tento krát ani predvedie takmer žiadnu akciu. Staham sa tu akurát tak potáca od nikiaľ nikam, behom hodiny predvedie jednu bitku, ktorá je síce natočená efektne spomalene, ale dohromady v nej padnú tri údery, a jednu nezáživnú hru v kasíne, ktorá nie je nijako strhujúca alebo napínavá. Simon West je síce akčný režisér, ale túto látku nedal. V jadre by sa Wild Card chcel hrať na drámu a prechlastanom kriminálnikovi, no vo výsledku je to iba obyčajný akčný film s trestuhodne málo akčnými scénami. Počas nich síce poteší, že nie sú vyumelkované, ale dostatočne nekompromisné a s dávkou krvi ako sa pri bitkách patrí, ale čo z toho, keď takéto scény tu dve a ďalej sa film pomalým tempom trmáca kasínami v Las Vegas, na čo nie je napojená dostatočne nosná story. Skalným fanúšikom Stathama to možno bude aj tentoraz stačiť, ale ostatní nech si radšej počkajú tých pár týždňov navyše na Rýchlo a Zbesilo 7, kde snáď Statham po dlhej dobe prevedie poriadne akčné inferno. CELKOVO: 2* (4/10) ()

VojinRyan

Prečo vždy, keď Statham chce ťahať sólo, to posledné čo mu vyšlo, bol The Transporter Buď má smolu na zlého režiséra alebo (vo viacerých prípadoch) na zlý scenár. Tu je to tak pol na pol. Tam kde kríva scenár, v druhej polovici sa na to vykašlal režisér. Ale oni si neuvedomujú, že takto potápajú Stathama. Vďaka bohu za Stalloneho, ktorý ho ako jeho kamarát ťahá po svojích filmoch a vďaka Universalu, ktorý ho zobral pod F&F. On to svoje vie, len mu musí konečne niekto dať poriadnu vec na stôl. Toto ma nudilo a čakal som niečo viac, ale West mi to nedal. 49% - 2* ()

SaNcHeZ_cz

Jason Statham a jeho další případ coby akční béčkař. Nic objevného pod sluncem, nicméně také vcelku příjemný akční flák, u kterého se dá vypnout. Simon West sice tentokrát trochu experimentuje s kamerou (někdy úspěšně, někdy méně), i tak se ovšem z Wild Card vyklubala další pohodová stathamovka. Nic víc, nic míň. [55%] ()

MartinezZ

Neskutečná hovadina, nudná a prázdná. Od Stathamovky čekáte nějakou béčkovou aKčňárnu, komornější a ruční práci. V tomhle filmu se neděje naprosto NIC a když se to nic děje, tak ještě neuvěřitelně nesmyslně, takže 90 minut se v kuse film stále jen rozjíždí a najednou jsou titulky, vy nevíte proč tam tedy ten obsah a děj byly a závěr je naprosto na hlavu postavený. To i ty srágory od JCVD nebo Seagala mají alespoň elementární smysl. Doposud nejhorší Stathamovka. ()

TomX2

Celkový dojem: Tento film si do rúk asi zobrali profesionáli, pretože za tú vizuálnu stránku by sa nemusel hanbiť ani strihač, či kameraman z Running Scared. Aj keď sú už spomalovacie a zrýchlovacie efekty celkom dosť zastaralé veci, túto si to s tým tvorcovia perfektne pohrali. No, tých tu teda málo nie je tak to časom niekomu začne liezť na nervy, no film má ešte stále čo ponúknuť - perfektná akcia, dobrí herci a na pohodu napísané postavy a scenár. Príbeh je už ale v svojom žánri klasický a tak si len môžeme v hlave hovoriť: ,,Nevidel som to už niekedy?" alebo ,,Niečo také som už určite videl" Moje hodnotenie: 60% ()

Ellmariachi

No řeknu vám, že většinou vím, jestli dát 4 nebo 3 hvězdy a naopak mám jasno, když se rýsují dvě. Tady ale nevím. Je a není to klasická Stathamovka. Jistě, když už se jde na věc dělá Jason to, co umí. A v jeho podání to je tak kulervoucí, jak to je. Film stojí a padá na něm, ale jakoby mu něco chybělo. Ať je to jak chce, tak potud bych byl ochotný dát i 4 hvězdy. Jenže tahle mince má dvě strany. Hodně divnej je příběh a vůbec jeho podání.. Ne, že by byl špatnej. To ne. Ale připadal jsem si jako ve vlaku. Prostě jen jedete a čumíte z okna. Krajina kolem vás lítá a občas něco zaujme. Jenže to co vás zaujmulo o 2 zastávky zpátky už si ani nevybavíte. Budu prostě alibista a dám 3, ale je to první film u kterého nevím kolik procent bych mu dal přesně. ()

MikO_NR_1909

Plagát a názov filmu sú veľavravné, záver je však menej trápny, než som čakal. Počiatočná zápletka nás ťahá cestou násilnej pomsty, čo sa v priebehu deja zmení v šialený hazard ústredného frajera-Stathama. Len keby to celé nie je také blbé... ()

Tony.cs

Nevím proč, ale z filmu na mě číhá polovičatost. Protože je konec a já čekal ještě pořádný finále. Akční sekvence jsou natočené opravdu skvěle, ale v celém filmu jsou jen tři. Film utnutý v půlce si zaslouží jen poloviční ohodnocení, i když akční stránka mě nezklamala, ale naopak, velice příjemně překvapila. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)