Těla

• Veľká Británia Bodies

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

Mamlas odpad!

Příběh by z kraje i zaujal, ale to všechno kolem mi znemožnilo sledovat déle než 1 a čtvrt dílu. Hyperkorektně multikulti polysexy, jak se to teď musí dělat, velmi pomalé, nudné a jako kolovrátek pořád pomalu dokola, k tomu mimořádně odpudivý casting. Nešlo to sledovat ani s přeskakováním. Holt, nedozvím se jak tahle typická Netflusárna dopadla a vlastně je mi to jedno. ⬇️ 4% ()

jprmusic

To bylo zase genderově a sexuálně vyvážený pošušňáníčko. Za chvíli jim nebudou stačit role ..... navíc speciálně ženské postavy jsou napsaný příšerně (muslimka se jmenuje Hasan - tomu říkám invence / policajtku v budoucnosti hraje nějaký dítě .....) - nápad to blbej nebyl, zpracování jo. ()

Persephone9

Natočené je to určite kvalitne, herci sympatickí a paradoxne tí, ktorí mi zo začiatku nesedeli sa ku koncu stali obľúbencami a naopak, námet fajn ale porovnávať to s Darkom, neviem no, určite sa to v niektorých bodoch podobá. Dark bol však veľmi komplexný, miestami veľmi náročný a vo výsledku dokonalý seriál, trebalo tam naozaj vnímať čo sa deje a pamätať si detaily. Pri Bodies sa dalo predvídať takmer všetko, posledné 2 časti sa mi zdali trochu urýchlené, avšak záver bol vcelku fajn. Slečnu Iris som v roku 2023 trošku nepochopila, ale ktovie, možno nám niekedy dajú aj druhú sériu. ()

RafaKrakal

Pokud bych předtím neviděl Dark, určitě bych dával 5 hvězd, nicméně díky znalosti Darku je moje hodnocení o jednu hvězdičku nižší, a to jen díky závěrečné epizodě, která mě trochu zklamala. Jinak však nemám co vytknout, Bodies sebou přináší mysteriózní atmosféru, velmi kvalitní příběh, dobře vykreslené postavy a řadu nepředvídatelných zápletek. Nadto prolínaní časových linií nepůsobí zmatečně, ale naopak vytváří jedinečný zážitek, který jsem měl naposledy právě u brilantního Darku. Pro milovníky tématiky cestování časem 100% doporučji. ()

john.doe odpad!

muslimskou detektivku v hidžábu bych ještě přežil, ale teplej mužnej zrzavej detektiv to už je fakt ůlet, Netflix jede. dokoukal jsem asi tři díly. odpad ()

koty2201

Tento mysteriózny krimi triler a sci-fi Bodies ma veľmi milo prekvapil a už niekoľkýkrát sa mi potvrdilo, že aj britská produkcia je veľmi kvalitná a stojí za to. Áno, možno to nemalo nejaký extra veľký rozpočet, ale to nemávajú seriály všeobecne. Ale vedeli s peniazmi narábať pomerne rozumne, hlavne čo sa týka zobrazenia budúcnosti v roku 2053. Rovnako uznávam, že to nie je dokonalý seriál a má zopár chybičiek krásy. Osobne mám rád takéto záhady a krimi, takže je to podľa môjho gusta. Príbeh je pomerne zaujímavý a za mňa dosť dobre napísaný a páči sa mi toto hranie sa s časom. Pretože detektívi v rokoch 1890, 1941, 2023 a 2053 nájdu to isté telo s tými istými zraneniami a tetovaním. A postupne prichádzajú na to, čo za tým stojí a že ide o zjavné cestovanie v čase. Postupne sa nám poodhaľujú skutočnosti a zisťujeme, že je v hre osud stoviek tisíc ľudí. Detektívi musia naprieč 163 ročnou históriou zachrániť svet. Veľmi atraktívny koncept a milujem takéto príbehy. Možno sa narobili chyby čo sa týka fungovania cestovania časom a možno sú tu nejaké prešľapy, ale to by som im veľmi nevyčítal. Nie je to až tak odtrhnuté od reality ako mnohé iné projekty kde sa takto cestuje. Ako chybu však vnímam to, že tých 8 epizód seriál vážne nepotrebuje a možno je až príliš naťahovaný, pretože na pointu prídeme už v 4. epizóde. Všetky 4 časové linky sa mi páčili a každá mala svoj význam, vlastný príbeh a všetky sa navzájom ku koncu prepojili a tvorcovia využili potenciál pomerne dobre. Niektorí diváci kritizujú ten záver v taxíku - spomeňte si, čo hovorila Iris v epizóde predtým. Ako ideš dopredu, tak aj dozadu a aj pán Dafoe išiel do 4 časov dozadu aj dopredu. Postavy sú napísané veľmi sympaticky a páči sa mi ako je každý rozdielny, každý rieši svoje osobné problémy a aj samotný prípad. A každý musí čeliť svojej úlohe, ktorá mu bola súdená. Každý mal svoj štýl a preto oceňujem Kylea Sollera ako detektíva Hillingheada, Jacoba Fortune-Lloyda ako detektíva Charlesa Whitemana, Amaku Okafor ako detektívku Shaharu Hasanovú a Shiru Haas ako detektívku Iris Maplewoodovú.  Po technickej stránke musím oceniť minimálne snahu ako sa pohrali s rozpočtom. Nemohli si dovoliť nejaké veľkolepé scenérie a vysoko kvalitné CGI efekty, ale tak či tak sa s tým popasovali pekne. Práca s kamerou a rôzne filtre, ktoré rozlišovali viaceré linky sú odvedené dobre. Zasadenie deja je perlou tejto série, keďže museli verne spracovať Londýn v štyroch obdobiach. Ja osobne mám rád hlavne viktoriánsky Londýn. A tomu logicky prispôsobili aj kostýmy a masky, ktoré tiež lahodili môjmu oku. Skvelú prácu odviedli tvorcovia aj na poli hudby, kedy ju prispôsobili danému času a napríklad zatiaľ čo v roku 1941 to boli jazz, blues a podobne, tak v scénach v roku 2053 hral synthwave.  Takže ja môžem tento limitovaný seriál jedine odporučiť každému fanúšikovi spomínaných žánrov a preto si každý príde na svoje. Nečakane sa táto netflixovica podarila, pretože to v prípade tejto služby nebýva zvykom, aby natočili niečo nadpriemerne dobré. () (menej) (viac)

Emílio

Predpisovo obsadený anglický seriál o cestovaní v čase, ktorý pre romantickejšiu časť publika prihadzuje aj síce zbytočnú, ale o to "dramatickejšiu" horúcu linku. Celé to nenudí, pár krát som zatvoril oči a tak sa tomu z gauča tri aj dať hádam dajú. ()

kacir odpad!

Zlepenec ktorý sa miestami strácal sám v sebe a nevedel ako ďalej pokračovať. V dnešných seriáloch už nesmú chýbať škaredé cigánky, teda moslimky a určite tam musia byť buzeranti, inak by to už nemalo význam točiť. Vidieť nový film alebo seriál kde sú všetci hetero, alebo že by tam nebol niekde potmavší, je nemožné. A táto zdĺhavá, nudná sprostosť sa nedala pozerať bez pretáčania. Obísť oblúkom. ()

Aeres

Poměrně dobře zpracovaná vykrádačka Darku. Ačkoliv je od druhého dílu zřejmé, že minisérie s ničím převratným ani novým nepřijde, přesto je pojetí dědečkova paradoxu a ovlivnitelnosti toku času poměrně dobře zpracováno. Pokud se vám líbila těla, bude se vám pravděpodobně líbit i Dark, který je podstatně zamotanější ale i hlubší. ()

kraeos

Velmi povedená krátká série, skvělé kulisy, kostýmy a postavy, miluju starý Londýn a tady jsem se nabažil dokonce jeho dvou verzí, z roku 1890 a 1941, pecka. Jakmile se to ale překlopí do dalšího seriálu o cestování časem, začne z toho být trochu nuda a jako vždy změna časové smyčky pak postrádá logiku. ()

0kozel

Zajímavý námět, trochu tajemné, trochu krimi. Dokáže to vtáhnout od začátku. Ale bohužel ve chvílích, kdy už člověk dávno chápe o co jde, museli tvůrci vložit zdlouhavé pasáže, ve kterých nám zápletku znovu odhalují. ()

NikaIn

Bolo to super, každý kto len blbo nečumí do bedne,ale rád pri tom zapája aj mozgové bunky,sa tomu poteší. Odsúdiť film,alebo seriál len kôli tomu, že sa v ňom ukáže iná rasa,alebo iná orientácia je primitívne.Uvedomte si,že medzi nami žijú, žili a budú žiť, sú súčasťou sveta, začnite to konečne tolerovať a buďte trochu ľudský.Samozrejme,že keď je to prehnané, silené,tak to môže vadiť,ale tu to bolo úplne normálne a prirodzené. ()

understand99

Seriál s lehce tajemným a zajímavým příběhem zasazený do třech časových linek, který pod tíhou neomarxistických ideologií a protahováním příběhu ztrácí na kvalitě. ()

PenelopaW

!!! POZOR SPOILERY !!! Jste milováni. A pokud nejste, dávejte pozor na následky svých činů. Jen tak, pro jistotu. Aby Vás pak třeba netrápily pocity viny. Bodies jsem zhlédla na základě doporučení osoby blízké a od prvního dílu mne to zaujalo, byť jsem se ani já nevyhnula jistému srovnání se seriálem (nedokoukaným) Dark. Vše podstatné vystihla rozsáhlá recenze Lenky.Vílky. Já mohu doplnit jen pozitivní závěr, že svobodná vůle přeci jen existuje. A že ulítávám na viktoriánských modrookých a ryšavých detektivech. ()

Draconian

Musím říci, že mám přesně tenhle žánr moc rád. Mysteriozno, sci-fi, krimi...prostě takový tajemný mix. A námět, kdy tu máme čtyři různá časová období (1890,1941,2023,2053) ve kterých je vždy na stejném místě objeveno nahé tělo mrtvého muže s prostřeleným okem zní prostě lákavě. Ty čtyři dějové linie se moc šikovně střídají, takže člověk není zmaten a britové si šikovně se vším poradili. No ale i když hodnotím dost vysoko, je tu celá řada i negativ. Ono totiž až tak tajemné vše není a víceméně brzy budete vědět "o čem to tedy je". Asi jsem čekal něco ještě důvtipnějšího. Možná ted bude i trochu SPOILERů....tak bacha. Docela dost mě mrzí, že ne vše je vysvětleno. - co Ester? Proč musela zemřít? - proč bylo tělo uchovávano v nádrži?? - proč vlastně hodně lidí všemu věřilo, co Elias řekla  následovali ho? -proč Polly udělala vše co Elias chtěl i potom, co věděla pravdu? Otázek zůstalo dost. Ale respektuji, že tvůrci si vybrali prostě jednu danou možnost a hlavně chtěli srozumitelně odvyprávět příběh. Seriál je o cestování časem...je to tu solidně udělané, ale tvůrci se nevyhnuly různým scénáristickým berličkám, nelogičnostem i takových pavědeckých událostí. A dokonce ani nadpřirozena - jakože projdete strojem času a ten vám vytetuje něco na ruku?? Vypadá to jako nálož negativ....tak proč tak vysoké hodnocení? Protože je to hlavně dobrý příběh. Zejména dějová linka z roku 1941 je prostě parádní! A Jacob Fortune-Lloyd doslova exceluje ve své roli. Kruci s ním bych bral celý ten seriál jen v té jedné dějové lince. Ideální týpek pro pořádnou noir detektivku. Rovněž linka z roku 1890 byla super a nesmírně zajímavá. Že tam šlo o to, že detektiv je gay v době, kdy je to protizákonné? To mi přijde jako vážně dobrá zápletka, nikoliv nucená "agitka"...akorát erotická scéna byla poněkud nadbytečná (neměla valného smyslu pro příběh). Linyk ze současnoisti a budoucnosti nebyly špatné, ale prostě nebyly tak super. Skvělá kamera a celkově vizuál mě hrozně bavil (skládaní panelů z různých dob na jednu obrazovku byly cool), hudba rovněž nadprůměrná, herecké výkony. Celkově se mi to moc líbilo. Pokud to srovnáme se žánrovým příbuzným, seriálem Dark, tak...ne, není to tak dobrý. Dark je ještě o level výš. Přesto mi "Těla" udělala radost a tenhle styl filmů nebo seriálů mě zkrátka moc baví. 80% ()