Těla

Jste mrtvý muž (E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia You’re Dead Already (viac)

V roce 2023 najde detektivka Hasanová ve Whitechapelu tělo. A stejnou mrtvolu objeví i dva další detektivové v letech 1941 a 1890. (Netflix)

Sirak

Dobře natočené, zajímavý děj, dobrý vizuál. Neměl bych tomu skoro co vytknout, ale jsou zde defakto 4 dějové/časové osy. - homsexuální čast  - židovský policista - muslimka - bilá kariéristka Proč to tam montují, proč mají potřebu to tam takto narvat? Ničemu to nevadí ani to děj nepoškozuje, ale dnes už to beru jako jasný úmysl a zbytečně to seriálu ubírá. ()

kenkaku

1890-1941-2023-2053. Ne to není číslo kreditky Reeda Hastingse. To jsou roky, ve kterých se odehrávají 4 souběžně běžící dějově linie. Zní to někomu šáhle? Ani zdaleka ale není jako obludně groteskní tabulková představa Netfixového světa (v tomto případě Londýna). Žena-tmavá-muslim (3v1), žena-postižená-židovka-(pravděpodobná)lesba (4v1), muž-gay-křesťan-zrzek (víc zvráceně už to nešlo) a konečně, muž-žid a protože je hetero běloch musí být za odměnu zkorumpovaný a děvkař. Přitom většina je tam zcela zbytečná až komická (1890 asi nejvíc). Nejméně groteskně působí 2053 a 1941 a tam  se do děje i přirozeně zapadá. O příběhu se po epizodě vyjadřovat nelze. Díky 4 linkám to jede. ()

PenelopaW

Puštěno na doporučení a první díl se mi líbil moc. Jen těch opakujících se záběrů na chybějící očičko bylo trochu moc a říkala jsem si, kolik jich ještě asi uvidím. O to víc mě ale překvapil závěr dílu. Tak trochu se bojí že ten fešný viktoriánský detektiv s vousatou tváří Ginny Weasleyové bude homosexuál. ()

warrenur

Scenaristicky pomerne zaujimave, hlavne mystery nametom a podobnostou troch casovych linii a i jednou zo vzdialenejsej buducnosti. Mnohych britskych hercov pozname. Kedze je to produkcia netflixu je jasne, ze su pritomna i halda obcas rusiacej "povinneho balicak". Nema zmysel to pomenovavat, uz to urobili ini. Mierny nadpriemer, cakal som viacej, snad sa v dalsej epizode hlbsie "ponorime". Zo vsetkych 4och linii ma jednozacne najviac bavi ta sucasna. ()

Anderton

Tak originálnu detektívnu minisériu sme tu už dlho nemali. To platí ale aj o sci-fi žánri, keďže ten bude základom odpovedí na najdôležitejšie otázky. Ale netreba sa nechať zbytočne unášať skvelým začiatkom, nakoľko to majú tvorcovia premyslené, zistíme až časom. Negatívum vidím v menšej charizmatickosti všetkých štyroch vyšetrovateľov, asi chvíľu potrvá, kým si na nich diváci a diváčky zvyknú, žiadnu známu hviezdu tu nemáme, čo je myslím celkom škoda. ()