Těla

• Veľká Británia Bodies

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Těla (2023)

1890-1941-2023-2053. Ne to není číslo kreditky Reeda Hastingse. To jsou roky, ve kterých se odehrávají 4 souběžně běžící dějově linie. Zní to někomu šáhle? Ani zdaleka ale není jako obludně groteskní tabulková představa Netfixového světa (v tomto případě Londýna). Žena-tmavá-muslim (3v1), žena-postižená-židovka (3v1), muž-gay-křesťan-zrzek (víc zvráceně už to nešlo) a konečně, muž-žid a protože je hetero běloch musí být za odměnu zkorumpovaný a děvkař. Přitom většina je tam zcela zbytečná až komická (1890 asi nejvíc). Nejméně groteskně působí 2053 a 1941. Tam to do děje i přirozeně zapadá. Co ale nezapadá vůbec je celkové rozuzlení. Řekněme 1/2 seriálu to vypadá super. Pak ale vyplavou díry jako vrata a scénár je nezalepí. Jedna nezalepená díra za všechny… proč zrovna ty 4 roky a ne jiné? Více u jednotlivých epizod. ()

Jste mrtvý muž (2023) (E01)

1890-1941-2023-2053. Ne to není číslo kreditky Reeda Hastingse. To jsou roky, ve kterých se odehrávají 4 souběžně běžící dějově linie. Zní to někomu šáhle? Ani zdaleka ale není jako obludně groteskní tabulková představa Netfixového světa (v tomto případě Londýna). Žena-tmavá-muslim (3v1), žena-postižená-židovka-(pravděpodobná)lesba (4v1), muž-gay-křesťan-zrzek (víc zvráceně už to nešlo) a konečně, muž-žid a protože je hetero běloch musí být za odměnu zkorumpovaný a děvkař. Přitom většina je tam zcela zbytečná až komická (1890 asi nejvíc). Nejméně groteskně působí 2053 a 1941 a tam  se do děje i přirozeně zapadá. O příběhu se po epizodě vyjadřovat nelze. Díky 4 linkám to jede. ()

Víte, kdo jsem? (2023) (E02)

Hodně oceňuji dávkování informací. Žádné hry na drama a vaty jen minimum. Maximálně groteskní (a nesmyslná) se stále jeví jen linka 1890. Řešení zápletky (vyšetřování) je tam dost křečovité. ()

Vše má svůj čas (2023) (E03)

Skládá se to hezky, ale zbytečné homo-scény mě vážně lezou krkem. Ale natočit solidní hetero šukačku v rámci vyvážení to ne. Také blbě nesu to okaté “zárijcovatěni” jedné z postav. Jako proč je odbavený a má modré čočky? Navíc nejzajímavější linka (1941) dává nejméně informaci a to mě štve. ()

Hodně staré (2023) (E04)

Další homo-sex… jinak linka 1890 nepřinesla zhola nic (účelový odpad). Linka 1941 fenomenální (skvěle propojená a čitelná - jen mě vytáčí, že mamlas bábu z telefonu nepoznal po hlase). 2023 je zajímavá jen z pohledu “odhalení složek”. Jinak zbytečné natahování a hra na drama. Linka 2053 má náběh na slušnou trapnost (“podle jizvy z budoucnosti za dva dny”)… a tak si ho vezme domů. ()

Jsme si navzájem duchy (2023) (E05)

No tak konečně máme nosnou nit propojující všechny linie a dává smysl proč je Stephen Graham na plakátku. V jedné lince mu je 15… pak “zestárnul” na 45 let do linky druhé, skočí časem (zatím nevíme jak) do linie třetí a ve čtvrté ho o dalších 54 let zabije “policajt” (tedy v roce 1944… o tři roky později než se odehrává linka s ním). Mám tedy pocit, že nám tu zasmrádla druhá řada. Prostě ty 3roky tam haprují. Nicméně epizoda hodně bohatá na informace a chudá na zbytečný homo-sex. Takže nadstandard. ()

Celý svět patří tobě (2023) (E06)

Dvě tabulkově vypiplané a jak jinak neohrožené ženy (black & yellow) jdou do akce, aby zabránily výbuchu bomby (linka 2023). Vážně jsem se lámal smíchy. Jen jsem tak mrknul na režii… tak jasně že :D. Něčemu takovému (jak bílý hetero chlap) 5 hvězd dát nemůžu. A za tu zbytečnou kulervoucí homo scénu (vůbec celá linka 1980 stojí za dvě věci) nemůžu dát ani 4. A nemůžu dokonce ani 3, protože si opět dal celý tým práci s tím, aby bylo vše vyvážené, ale spočítat si kolik má “klíčovému cestovateli” se neobtěžoval nikdo (haprují 3 roky - a to pracuji jen s tím co seriál sám dal). Si to projdeme. 2023 (15 let viz zdroj islám-pipka) - 2053 (logicky 45 let) - hop do 1890 (řekl ,že tam chce poslat = stále 45) - 1941 (logicky 96… ale zabit měl být v dle záznamů 99 letech). Navíc… vůbec se nevysvětlilo proč jeden udělá hop a je 1x a druhý udělá hop a jen 4x… za mě fail. ()

Chyťte si mě (2023) (E07)

Se bavím. Seriál si najednou uvědomil, že je něco špatně a najednou posílá klíčovou postavu do roku 1889 (ne 1890). I tak udělali soudruzi v NDR chybu a haprují stále dva roky (viz rozbor minule). A tím to nekončí. Proč je jeden ve 4 časech druzí ne. Dál… ji jako nenapadlo kde bude dobíjet adaptér? Seriál se začíná sám v sobě topit. Paradoxně linka 1980 je nyní nejlepší a začínám klíčové postavě fandit. ()

Věz, že jsi milován (2023) (E08)

Sorry, ale ne. Chápu, že byla snaha tomu dopřát happy-end, ale to by musela padnout 4 zásadní vysvětlení. 1) jak to že “mrtvola” cestovala do 4 období. 2) proč právě ty 4 období a ne jiná 3) co dělala ropucha v tom taxíku, když cestování neexistuje 4) když se cestuje vždy - a + co se dělo v těch “plus” letech. Takže za mě buď scénáristicky fail jako prase, nebo zase berlička na druhou řadu. Tak jako tak závěr žumpa. ()