Když se neblaze proslulý „Vrah šestnáctek“ 35 let po svých prvních vraždách vrací a zabíjí znovu, 17letá Jamie (Kiernan Shipkaová) se náhodou přesune zpátky v čase do roku 1987 a je odhodlaná vraha zastavit, než začne zabíjet. (Prime Video)

BROKEN_

Čekal jsem v zábavný slasher, ale nakonec jsem dostal pitomost. Naprostý zabiják kombinuje slasher s Návratem do budoucnosti a dá například vzpomenout na Vřískot nebo Všechno nejhorší. Ano od první minuty jde vidět, že film vznikal pro zábavu a nemá se brát vážně. Během filmu dojde na několik momentů, kdy se nejeden divák zasměje nad trapností a hloupostí všech zúčastněných. A ono je to samozřejmě záměr. Všechen ten humor za mě, ale moc dobře nefungoval. Jednání některých postav je zde těžce nepochopitelný (hlavní hrdinka je naprosto v pořádku s tím, že se dostane do minulosti a chová se jako někdo pro koho je cestování časem denní rutina). A to se radši ani nechci zmiňovat o tom, jak se dostala do minulosti (tady je opravdu důležité vypnout mozek). Herecky je to průměrné, přesto bych chtěl vypíchnout právě hlavní hrdinku, kterou slušně ztvárnila Kiernan Shipka. Technicky je film hodně televizní a například při první vraždě dojde na trochu chaotický střih. Jinak se, ale jedná o běžnou rutinu. Z Naprostého zabijáka se nakonec ve finále stala hloupá a ničím nezajímavá slasher podívaná, kde se mohlo jednat o fajn přírůstek do svého žánru. Kombinace Návratu do budoucnosti a slasheru sice zní od začátku pitomě, ale kdyby si tvůrci s filmem více pohráli jako to dělají lidé okolo Vřískotu nebo Všechno nejhorší (ty filmy jsou zábavnější nápaditější a údernější) mohlo jít o zábavnou podívanou. Takhle osobně trochu lituji zahozeného času nad tímto filmem. 4/10 ()

Lenka.Vilka

Naprostý zabiják je film, který zaujme už svým trailerem. Mě tedy zaujal. Čekala jsem komedii o cestování v čase se sériovým vrahem. Dostala jsem to? Ne tak úplně...    Začátek je skvělý. Dozvíme se o tom, co udělal před 35 lety "Vrah šestnáctek" a kde se nacházíme právě teď. S Jamie, která je neskutečně otrávená ze svojí mámy. Puberta. Co to řešit? Jenže Jamiina máma tehdy přežila a dodnes si to nese s sebou. Doslova! Jenže on je teď zpátky, aby svojí misi dokonal. A že se mu to povede. A tak se zdrcená Jamie (jak se hodí mít kamarádku, která staví stroj času) vrací (za velice vtipného pokusu o zamordování) do minulosti, aby všemu zabránila. To musí přece vyjít! Co by se mohlo pokazit?    Bavil mě námět. Ten není nijak originální, ale je v něm skvěle zakomponované, jak si film dělá legraci z Návratu do budoucnosti. Bohužel někdy až tak moc okatě, až to působí, že na tuhle berličku vsazí až moc. A přitom proběhne jenom slintnutí nad budoucím tátou, ne žádné pořádné moře slin. Přeci jen, on to sám předtím řekl. Na škole byl tak trochu debil.    Jenže jak přibývají minuty snímku, odchází i humor, a zbývá už jenom ta slasherová část, s tím dobrým z žánru, ale bohužel i s tím špatným. Až tak moc, že mi to připomnělo, proč slashery nejsou moje oblíbená žánrová barva hororu. Navíc je docela škoda, že to, co bylo na začátku milé, je ke konci lehce otravné a zbytečně přechytralé, až se to v sobě ztrácí.    Naprostý zabiják je další z řady filmů, které dobře začnou, ale potom se ve své cílové čáře lehce ztratí. A ani Kiernan Shipka nemá dost síly, aby to zachránila... 3,5/5 ()

maddy

Neškodná hororová zábavka, ktorá si berie priznanú inšpiráciu z množstva ďalších slasherov (Scream), sci-fíčiek (Back to the Future) alebo priamo z podobných komediálne-hororových filmov (Happy Death Day). Ako nápad na slasher v štýle Návratu do budúcnosti rozhodne fajn, aj keď nijako zvlášť originálne, no prekvapivo to funguje práve ako tá zamýšľaná, odľahčená zábavka, ktorá sa neberie vážne a všetci si to natáčanie evidentne užívali. Akurát to prevedenie je v podaní Nahnatchka Khan také obyčajné, až priemerné. S týmto scenárom sa rozhodne išlo pohrať viac, avšak režisérka natočila film maximálne rutinne akoby zvládol snáď každý režisér. Nakoniec tak ani poriadny horor, ani poriadna komédia, ale celé to skončilo niekde na pol ceste. S hororovou stránkou sa išlo vyhrať viac čo sa týka hlavne vrážd a dať im aspoň trocha nápadu, a pri komediálnej časti sa odviazať viac pri stretnutí sveta z osemdesiatich rokov s mladou pubertiačkou z roku 2023, než neustále ponúkať iba prvoplánové WOKE komentáre ako bolo všetko v 80s rasistické. Tých 105 minút utečia hravo a viem si to predstaviť ako perfektný film na nejakú halloweensku párty s partiou podnapitých ľudí, no vo výsledku pri všetkej triezvosti to je iba taký síce neškodný, ale priemerný kúsok, ktorému režisérka vedela dať síce správne tempo, ale nevie dať vlastný ksicht, poriadne využiť 80. roky alebo aspoň sa odviazať v tej hororovej časti. Zadanie asi splnila, ale ďalších 50 režisérov by to natočilo akokoľvek zaujímavejšie. CELKOVO: 6/10 ()

JohnnyD

3/10 Kým tématicky i žánrovo podobný Final Girls (2015) mal aspoň nejaké ambície, toto tu nie je nič len snaha čím rýchlejšie a lacnejšie naplniť námet "Back to the Future ako slasher" do hocijakej podoby, ktorú možno vypustiť na stream. Pamätám si na časy, keď aj priemerný video horor oplýval väčšou snahou niečo zvestovať svetu ako dnešná výplň streamov. ()

J*A*S*M

Málo hororu, hodně nepovedené komedie. Humor v podstatě jede jednu jedinou linku - hrdinka chodí a diví se, že se v 80. letech dějí "věci", které jí z dnešního pohledu připadají nevhodné. Vtipné je to poprvé, možná podruhé, ale nikoli podvacáté a potřicáté. A hlavně z toho ona hrdinka vychází jak nesnesitelná přecitlivělá slepice. Hororová dimenze bezzubá, sci-fi dimenze si vystačí s tím, že přiznaně obšlehává Návrat do budoucnosti, aniž by cokoli vlastního přidala. Film tak nabízí jen nutné minimum, jako takový je sledovatelný ... ale aktivně jej doporučit, to určitě ne. ()

• Maska vraha je zmesou fiktívnej postavy Maxa Headrooma bez slnečných okuliarov a Billyho Idola s jeho typickou visiacou náušnicou. (Arsenal83)
  • Písničku fiktivní skupiny Killer Instinct „The World Is Ours“ pro film napsal Brennan Aerts a nahrála ji skupina The Werewolves v rockové a „emo“ verzi. Druhá verze ale ve filmu v pozadí není téměř slyšet, zásah do historie je přímočařeji ukázán na plakátu zpěváka a změně názvu skupiny. (jenovef)