Smrtící atrakce

• Česko Smrtící přitažlivost (festivalový názov) (viac)

Jak se první nesmělé milostné vzplanutí mění v poslední stisknutí spouště...  V tomto filmu vystupuje v hlavní roli nová mladá americká hvězda Winona Ryder, která ztvárnila několik významných rolí ve filmech Beetlejuice, Dracula, Mořské panny. Dále hrají Christian Slater, kterého známe z filmu Robin Hood - Král zbojníků a Shannen Doherty, proslulá rolí v TV seriálu Beverly Hills 90210.
Drsný příběh o dospívání navenek neproblematických mladých lidí. Spousta studentů amerických vysokých škol se uchyluje k vraždě pouze proto, aby vynikli mezi svými vrstevníky. Kam až mohou vést nebezpečné hrátky s ohněm, jak láska může změnit původní záměry - to vše uvidíte v tomto napínavém a rozporuplném snímku. (IMAGO Video)

Oralfabet

Původně jsem chtěl hned ze začátku zase okomentovat český překlad názvu, ale kurva, tohle bylo tak boží, že by nebylo fér nezačít nějakou chválou, takže tady je: Heathers je divoce originální, proklatě vtipná, černohumorná komedie, jejíž děj se odehrává ve zvláštním světě, který je s tím naším téměř totožný, ale řídí se prostě vlastními pravidly, která mohou sice působit nahodile, ale já neměl problém na ně okamžitě přistoupit a celou dobu jsem se neskutečně bavil. Prostě... Winona, Slater, Eskymo, minerálka... Instantní srdcovka. A teď teda to slíbené lingvistické okénko: Ačkoli se mi ani původní název moc nelíbil a vlastně by asi bylo nemožné ho do češtiny doslovně přeložit, přece jen šlo určitě vymyslet něco lepšího, než Smrtící Atrakce. Když totiž slyším Smrtící Atrakce, dokážu si představit jen nějaký otřesný horor z prostředí Lunaparku. Když už tak aspoň Smrtící Přitažlivost (předpokládám, že to tím mysleli), což zase moc připomíná Osudovou Přitažlivost a pořád to vůbec nezní dobře, ale whatever... "Let's just hope she's rubbing noses with Jesus" 10/10 ()

Marqta

Tohle mě zklamalo, protože to co by stálo na tomhle snímku za povšimnutí jsou snad jen herecké výkony hlavních dvou představitelů. Celé to na mě působilo jako jedna velká lehce kontroverzní černá komedie a to asi nebyl úplně účel. Christian Slater a Winona Ryder byli skvělí a nebýt nich pochybuji, že bych snímek vůbec dokoukala. Pokud chcete vidět nějakou "středoškolskou klasiku" tak bych doporučovala se obrátit jinam a to navzdory vysokému hodnocení zde. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami. ()

Goldbeater

Heathers jsou natolik zvláštním a jinakým filmem, že ho nelze vkládat do rámce jednoho žánru. Tvůrci přišli s originálním nápadem středoškolské „očisty“ s mnoha zábavnými nápady a velkou dávkou politické nekorektnosti (něco takového už by dnes v této podobě v USA nemohlo vzniknout). Všudypřítomný černý humor a prvotřídní hlášky lemují zajímavý děj a herecké výkony všech zainteresovaných jsou parádní. Winona Ryder září a pro Christiana Slatera se toto dílo bez větších pochyb stalo odrazovým můstkem k Scottově/Tarantinově Pravdivé romanci. [LFŠ 2018] ()

kaylin

Zajímavé spojení thrilleru a teen komedie, které stojí na tom, že jsou zde oblíbení a neoblíbení žáci, a že ty neoblíbení se mohou rozhodnout s těmi druhými udělat krátký proces. Stačí jen ten správný impuls, tentokrát v podobě jednoho pohledného mladíka, který to nemá v hlavě v pořádku. Je tu správná dávka nadsázky, a tak snímek funguje. ()

Matty

"Fuck me gently with a chainsaw." Škola je peklo a kdo chce přežít, musí zabít. Heathers se občas nechtíc octnou za hranicí hodně černé komedie, což nám film dnes, po mnoha školních masakrech, na druhou stranu umožňuje vnímat jako mírně stylizované, jinak však pravdivé zachycení středoškolské mikro-společnosti. Sociologický výzkum, z něhož se nikdo nepoučil. Jeden z mnoha. 75% ()

• Barvy kroketových pálek a kroketových koulí, které každá Heather vlastní, nejsou vybrané náhodou. Heather Duke (Doherty) má zelenou, která reprezentuje závist, kterou chová k vrchní Heather. Heather McNamara (Falk) má žlutou, která reprezentuje zbabělost. A Heather Chandler (Walker) má rudou, reprezentující moc, vůdcovství a sex-appeal. (Tom Riddle)
  • Winona Ryder v následujících letech často usilovala o pokračování filmu. Scenárist Daniel Waters v jednom rozhovoru naznačil, že má plán. Tentokrát by se vše odehrávalo v prostředí vysoké politiky a Meryl Streep by si zahrála senátorku. Později ale vše popřel. Uvažovalo se i o televizním seriálu, který by se odehrával 20 let po původních událostech, ale v roce 2013 vše stanice Bravo definitivně "odpískala". Jedinou vazbou na původní film je tak muzikál, který byl v roce 2014 uveden na jedné divadelní scéně mimo Brodway. (Epistemolog)
  • Victoria (Winona Ryder) prochází v čase 1:33:10 okolo nálože s časovým spínačem. V té době zbývá do výbuchu 58 vteřin. Odpočet se zastaví na 4 vteřinách přesně za 2 minuty a 6 vteřin. Tolik tedy trvá hollywoodských 54 vteřin. (klukluka)