Film Milion mil daleko je inspirován skutečným příběhem leteckého inženýra NASA Josého Hernándeze, jenž se se svou rodinou migrujících zemědělských dělníků vydal na desítky let trvající pouť z vesnice v mexickém Michoacánu, přes pole v údolí San Joaquin, až na Mezinárodní vesmírnou stanici. Díky podpoře rodiny vyústí Josého odhodlání a píle v příležitost dosáhnout zdánlivě nemožného cíle. (Prime Video)

Blackhand47

Rádoby motivující příběh, který ukazuje, že když se nevzdáte a půjdete za svým snem, tak vás i po jedenácti odmítnutích na podvanácté nakonec přijmou. Hrdinů, jimž se tohle stalo, bylo pochopitelně několik, ale José Hernández bohužel není natolik zajímavou figurou, aby se o něm vyprávělo. Byl to syn chudého farmáře, který mu pomáhal s prací, stal se inženýrem a nakonec se dostal až do NASA k úspěšné vesmírné misi... která nebyla ničím přelomová, pokud nepočítáme fakt, že se na ní vydal první hispánec. Samotný akt ve vesmíru je vlastně akorát epilogem a většinu příběhu o astronautovi strávíte jeho rodinným životem a cestou plnou neúspěchů. Film měl i pár silných momentů, ale ona nudná vata a bezvýznamný (byť inspirující) příběh táhnou film dolů. Hodnocení: 60 % ()

Arsenal83

Príbeh založený na skutočnosti, ktorý povznesie hlavne nositeľov sombreros, hlavne tých, ktorým sa ten plot už podarilo preliezť. Pretože nie každý musí slúžiť kartelom, pištoľníkovať pri kaktusoch alebo dílovať narkotiká. Niektorý môže siahnuť až na hviezdy a nemyslím tým teraz Taylor Swift. Výsledný film mi ale prišiel vzhľadom k stopáži trochu povrchný, hoci sa odohráva aj v stave mimo gravitácie, no nie už mimo gravidity, ktorej tu svedkom takisto budeme. Nemá v sebe emotívnosť, nechytá za srdce, je len o inšpirácii sa snom a vytrvalosti. ()

Chrustyn

Dojemná storka o tom, jak se chudý Mexičan, astronautem stal. Nijak překvapující a obyčejně i nudně vyprávěný příběh, který je primárně lidským příběhem o tom, jak se plní i ta nejnáročnější přání. Na Hallmarku by podobný příběh trochu vyčníval, ale jinak nemá absolutně co nabídnout a vypadal by stejně i kdyby chtěl být hlavní hrdina třeba fotbalistou. ()

M.i.k.e

příjemné životopisné (skoro)drama vycházející ze životního příběhu José Hernandeze, který si už v dětství usmyslel že bude kosmonautem a nakonec se mu to povedlo. Celé je to samozřejmě hlavně o Josém s tváří Michaela Peňi, ale hezky to funguje i jako lehká motivačka a ukázka toho, kam až může vést zarputilost, cílevědomost a odvaha splnit si sen. Na čtyři to sice úplně není protože ten film si jede podle obvyklé šablony a navíc by nemusel mít dvě hodiny, ale rozhodně sem se nenudil a vlastně mě to příjemně překvapilo...65% ()

Aljak

Aj keď nie som nejakým extra fanúšikom filmov o kozmonautoch a vesmíre, tento ma zaujal svojim popisom. Príbeh Josého Hernándeza je predsa len pozoruhodný a musím uznať, že aj jeho prenesenie na filmové plátno bolo dobrým nápadom. Páčila sa mi Josého neodbytnosť, a že napriek početným neúspechom sa nevzdával svojho sna, ktorý sa napokon po strastiplnej ceste stal skutočnosťou. Výborné herecké obsadenie, rovnako aj zaujímavé postavy, príjemné spracovanie dramédiového deju, a celkovo vydarený scenár - to všetko bolo základom úspechu. Za mňa jasné 4*! Michael Peña bol skvelý. ()

Lenka.Vilka

José Hernández už jako malý kluk snil o tom, že poletí do vesmíru. Ale jako dítě mexických imigrantů znal pouze těžkou práci. Přesto se nechtěl svého snu zdát. Studoval a celý svůj život šel odhodlaně dál a dál. Až se nakonec dostal ke hvězdám. Jak se povedlo filmové zpracování téhle životní etapy José Morena Hernándeze? ***** Milion mil daleko působí jako film, který si ve svém vyprávění ukousl moc. A délka stopáže ten pocit ještě víc prohlubuje. Abych to vysvětlila. Sledovat život Josého od malého kluka až po jeho pobyt ve vesmíru, bylo místy namáhavé. Vyprávění je rozmáchlé a dost nevyvážené v rámci životních cílů a pěti bodového listu, kterým se José řídí už od dětství. Od základní školy, po studium, poznání budoucí manželky, snahy dostat se do programu, tolik následných odmítnutích a splnění jeho velkého snu. Jako kdyby scénář chtěl mít úplně všechno a nevěděl, jak to převést. A já jsem prostě necítila žádné emoce. Nikde. Vlastně se po shlédnutí filmu cítím sama dost emočně prázdně. A přenést sem do textu jakoukoliv emoci, je pro mě dost náročné. Což je škoda, protože po technické stránce není Milion mil daleko špatně natočený snímek. ***** Bohužel je Milion mil daleko jako film taková miloučká a slaďoučká cukrová vata, až působí trochu nereálně a naivně. Odvážné tvrzení u životopisného filmu? Mě by taky nikdy nenapadlo, že se k této myšlence někdy dostanu. A ještě vzhledem k tématu, které zpracovává a myšlence, kterou chce sdělit. "Jdi za svým snem, dři a ono to vyjde." Jenže tím by se měl řídit každý, ne pouze menšiny. Pokud je tohle důvod k vybraní zrovna Hernándeze a jeho cesty. Protože jiný důvod k vybraní zrovna jeho osoby mě nenapadá. Což jde spíš za zpracováním, které mi ten důvod neprodalo, než za tím, že jeho život ten důvod nemá. Z filmu totiž nejde cítit žádná naléhavost ani klasické házení klacků pod nohy životem. Je to sice naznačeno a dost si toho člověk domyslí, protože "to tak většinou je", ale reálně to z filmu není cítit. Všechno je tak trochu pohádka pro děti (film je od sedmi let), s kterými se kouknou jejich rodiče. Chápu, o co se režisérka Alejandra Marquez Abella snažila. Michael Peña je ve své roli skvělý. Ale třeba Rosa Salazar, která hraje Josého manželku Adelu, se ve své roli úplně ztrácí. Což je škoda. Už jenom vzhledem k tomu, že kvůli snu svého muže obětovala ten svůj. ***** Viděla jsem film, který ve mě zanechal pocit zmatení. Možná je na první pohled povedený, ale ve svých sděleních povrchně zpracovaný, a prázdný. A přitom to mohlo být mnohem lepší! Není to špatné, ale pokud bych film neviděla, o nic bych jako divák nepřišla. ()

JohnSmith

Jak se malý mexický farmářský synek do vesmíru dostal. Příjemný skutečný příběh. Peňa je sympoš a o ostatní až tak nejde. Další film, který českému divákovi moc neřekne. ()

VanTom

Příjemně pohodovou, inspirující cestu za splněním celoživotního snu vlastně neprovází žádné velké překážky – důležité je hlavně vytrvat a přihlášku třeba přiletět podat osobně i po jedenáctém odmítnutí. Možná proto někdy v prostřední třetině ztrácí astronautské snažení sympatického inženýra a pětinásobného otce na přesvědčivé zaujatosti, zejména tváří v tvář narůžovo lakovanému rodinnému, 100% oddanému zázemí (natolik pohádkově milující a chápavá, že až nevěrohodně dokonalá manželka (dokonalé Rosy Salazar)). ()

Kopi1

Hezký příběh, který se možná až moc soustředil na brzký život Josého, místo toho tam mohlo být více z prostředí NASA a o práci takové. Takhle je to moc natahované, ale dokáže vyvolat krásné emoce. Na víc než na průměr to ale není. ()

Rathalos

Najkrajsie pribehy pise sam zivot,to je ozaj pravda a aj preto sa nebudem zbytocne rozpisovat,mne sa jednoducho tento film velmi pacil...:⁠-⁠) ()

Critic

Imdb 76%, CSFD 50%. Není to dokonalej film, ale ten rozdíl mezi IMDB a CSFD hezky ukazuje jak Češi neumí nikomu přát úspěch. ()

kondor77

Příběh opravdového člověka. Jenom doufám, že američané natočili i španělskou mutaci, protože např. v americkém(!) čtvrtmilionovém městě Hialeah, kde Hispánci zastupují 94% populace, jich dvě třetiny neumí anglicky (zdroj). ()

oldy

Mám rád filmy podle skutečnosti. Někdy se sny můžou splnit. Je to spíš takový průměrný snímek,ale mě si libi. Takže 7/10 ()

tkey

Občas jsem měl pocit že někdo v okolí krájí cibuli nebo co, auta pěkný, muzika vychytaná, jen ten tlak na emoce byl občas až moc, ale to byl záměr... ()

Isag1

Stále nechápem recenzie na CSFD, aby niekto nevedel čo je dobré tak už neviem. Hodnotiť filmy na základe rasy a vierovyznania, tak grcám krv. (Rotten Tomatoes 89%, IMDB 7,4/10, Amazon 4.9/5, keď to porovnám z naším, tak je to niečo strašné). Fakt dakedy mám pocit, že na CSFD hodnotia zakomplexovaný ľudia. Príbehovo tento film bol veľmi pekne a dokumentárne spracovaný, zároveň krásna kamera a hudba veľmi pekne pasovala. Výkony hercov by som taktiež mohol porovnať s Oscarovými hercami. Krásne a za mňa určite 4/5. Po 2. dopozeraní filmu som prehodnotil tento film a musím uznať, že tento film sa trafil presne do dokumentárno - sci-fi žánru. Česi a Slováci nevedia nikomu dopriať úspech a v dobe hodnotenia mal tento film 49%. *Facepalm* ()

kockodan odpad!

Spadá pod kategorii SS, Strašná Sračka! Chápu že Latinos v USA potřebují zvednout sebevědomí zvláště po tom, co je Doník ve své 2016 prezidentské kampani všechny kolektivně nazval "Rapists and murderers", ale takhle opravdu ne! Otřesně klišovité a podle šablony všech ostatních "under dog" filmů, kde člen marginalizované minority se vyšvihne i přes všechny překážky společnosti (zde z okopávaní a sklízení polí se zeleninou) a všem to natře a ukáže jak je chytřejší a lepší a vynalézavější a pracovitější než ten ošklivý, arogantní, bílý, anglosaský, kolonizátorský  zrmd, který dostal od society vše na stříbrném podnosu! Zvláště bílí hetero chlapi v rolích v vědeckých výzkumníků NASA jsou zde vyobrazeni jako banda arogantních kokotů v kontrastu k, samozřejmě, milému, na rodinu orientovanému a  prudce inteligentnímu a vzdělanému mexikánci s úžasně podporující a fandící a obětavou Latino manželkou!  Bleh! K zblití! Protože přece musíme všem ukázat na do očí bijícím kontrastu, že Latinos z Mexika jsou mnohem lepší než ta zrůdná, neschopná, kapitalistická banda odporných, tupých, amerických white straight males, tady shodou okolností v podobě vědců z NASA! Tohle opravdu někdo žere? ()

p.a.douch

Je to tak za silnější tři hvězdy, ale dám čtyři. Když tomuto filmu může dát odpad, nebo jednu hvězdu můžu si to dovolit. A teď k filmu. Je to příběh o tom jak si šel mexický maník čtyřicet let za svým snem. Musím říct že bych možná nějaké scény zkrátil, ale jinak se tahle cesta podařila vecpat do dvou hodin, což je obstojný výkon. Jak jsem napsal je to pro mě lehce nadprůměrné dílko, i když pro režisérku to bylo patrně dost velké sousto a značně s filmem zápasila.. Peña, jako 23 letý mladík, byl celkem k smíchu, ale v pozdějších letech už byl uvěřitelný. ()

Chicharron

Rodinný snímek podle skutečné události, možná až příliš nekonfliktně natočený, který stěžejní události v životě budoucího astronauta, výcvik v NASA, výrazně upozaďuje na úkor "obyčejného" života syna chudých mexických sběračů zeleniny. Kromě toho, že film šel určitě udělat zajímavěji a lépe (letitá The Right Stuff má lepší drajv), problémem je rovněž Michael Peña, kterému tahle role zrovna dvakrát nesedla a nejvitpnější na tomhle castingu je, že originál José Moreno Hernandéz je v reálu mnohem větší sympaťák, než obtlloustlý jelimánek Peña. Filmaři prostě promarnili šanci. ()