Big Brother

(relácia)
  • Česko Big Brother
Reality-TV
Česko / Slovensko, 2023, 60 min

Big Brother otvára bránu svojho domu a privíta 16 nových spolubývajúcich, ktorých bude sledovať pomocou 58 kamier, 24 hodín a 7 dní v týždni. O vylúčení jednotlivých súťažiacich budú rozhodovať diváci pomocou mobilnej aplikácie. Víťaz si odnesie rozprávkovú výhru 100-tisíc eur. Spolubývajúci, ktorí v dome vydržia až do finále, strávia spoločne 9 týždňov, neminú ich teda ani vianočné sviatky... Celosvetová legenda a symbol televíznych šou prichádza na Slovensko a do Česka. Niekoľko súťažiacich bude počas dvoch mesiacov, za nepretržitého dohľadu kamier, žiť úplne izolovane v špeciálnom dome bez akéhokoľvek kontaktu s okolitým svetom. Počas celého priebehu šou budú účastníci vystavení rôznym súťažiam a výzvam, ktoré otestujú ich fyzické schopnosti, mentálnu vytrvalosť a sociálne zručnosti. V priebehu šou môžu obyvatelia domu získavať výhody. Big Brother ich bude skúšať, pripravovať nástrahy a tajné misie. Vyhrať chcú všetci, ale stotisícovú výhru si môže odniesť iba jeden. (TV Markíza)

flyer.nick

O fous lepší, než v roce 2005, hlavně výběrem spolubydlících, super je i apel na dodržování pravidel, který ej asi nejdrsnější ze všech reality-show co kdy byl. Ale celé to zabíjí produkce, soutěže úplně nesmyslné, mnohdy až trapné, a střih je vidět jak je dělaný ve spěchu a vařený z vody, protože se v domě vlastně vůbec nic neděje. Jsou tam k sobě slepené různé celky, jako kdyby deset střihačů udělalo každý nějaký kousek/událost a ty se pak jen poskládaly za sebe a vůbec to nedává smysl. Občas se i stane, že ve zpovědnici někdo komentuje věc, která v sestřihu ještě nebyla nebo ani nebude, nebo že dají velkou dramatickou událost/rozhovor, který má jakože navazovat na něco, co v sestřihu vůbec nebylo, protože tehdy si asi nikdo nemyslel, že to někdy někdy bude důležité. ()

Wacoslav1 odpad!

Mno řekněme, že kdysi dávno ještě měli na poli tehdy nového fenoménu reality show první dvě řady vyvolených ještě jakž takž úroveň. Navíc se můžu pochlubit, že Maruška která to v rámci té druhé dotáhla daleko byla moje spolužačka na ZŠ a tak hlavně kvůli ní jsem to sledoval. No třetí řada už stála za prd, protože do ní nevybrali mě. Ano můžu se ještě navíc pochlubit byl jsem na castingu do trojky a takový exoty co jsem tam viděl, tak ve srovnání s nimi jsem až moc v normálu. Každopádně pokud měli první dvě řady vyvolených i celkem zajímavý účastníky, tak už první Big Brother stál úplně za prd a kdo ho vůbec vyhrál se zapomnělo hned po tom co to skončilo. Tak jako tak v týhle nový verzi už opravdu nenajdete nic jiného než sbírku totálních lidských karikatur a dno televizní zábavy dokazuje, že může být ještě hlubší. Tohle je prostě to nejhorší z hrozného a vůbec ani po pravdě řečeno nechápu který chorý mozek na nově mohlo vůbec napadnout vytáhnout tohohle kostlivce ze skříně znovu v době kdy už je tenhle fenomén dávno zapomenutej. No nebudu se v tom už pitvat. On už se na to nějaký ten zoufalec podívá a zahlasuje aby to jeden z těch exotů vyhrál a pak už se snad nad tím definitivně zavře voda jak pevně doufám.0% ()

Arsenal83 odpad!

Ani sledovať netrebalo. Stačí, že vo finále je niekto, kto si ide "zarobiť" na zmenu pohlavia a stačí. Fakt nie na čo peniaze vyhadzovať a kto tam posielal hlasy mi je záhadou, to už musí byť výplach mozgu Anjelskými vodopádmi. ()

BROKEN_ odpad!

Viděl jsem to chvíli v televizi a po 10 minutách jsem si říkal "proč to kurva sleduju? A proč tohle vzniká?". Dejte to pryč! mně se z toho dělá mdlo. Hnus velebnosti. ()

Trustme

Reality show a televizní sociální experimenty mám jako ujetého koníčka a tak si dovolím opět zhodnotit, psychoanalyticky lustrovat a nastavit zrcadla pořadu Dick Bobr. Myslím, že jsem viděl většinu reality show českých i slovenských a tak mohu posoudit dramaturgii, obsah, scénář, ideovou režii, technické zpracování, casting. Předesílám, že nelze vidět všechny díly nebo dokonce i živé online streamy, takový divák neexistuje a ani já nedával pravidelné sledování. Stačil totiž průběžný výřez 2x týdně, protože víc se toho ani nedělo a režie stále opakovala do zblbnutí "aktivitu soutěžících" z minula. Začátek hry se zdál být ještě zajímavý, ale velmi brzy se ukázalo, že z hovna bič neupleteš a z kokotů shakespeareovské drama nevyždímeš. Castingový štáb expertů z řad psychologů, transvestitů, kriminalistů, tatérů, sexuologů, šamanů a mimozemšťanů se určitě snažil pro tentokrát vybrat to nejšílenější, co objevili v ústavech pro duševně choré, ale některým soutěžícím aplikovali nevhodně sedativa a tak docházelo po čas show k apatickým projevům nebo naopak k hyperaktivním poruchám emocí. Pojďme si představit některé z nich: Andrej - psychopat, loutkář a člověk, který si popletl  herní zadání v domnění, že on je Big Brother. Katrin - totálně pobóchaná Slovenka, tedy klasická slovenská nátura hysterické diliny, která každou větu musí doplnit náročnou hereckou etudou a dramatickými obličejovými výrazy. Její buranská vychcanost prekabátiť všecky v domčeku ji vycházela poměrně dlouho k čemu ji měl pomáhat oblouzněný panic Tarbík, kterému dovolila se do ní zaľubiť. Vydržela až téměř do finále i přes fakt, že byla tou nejméně oblíbenou osobou u soutěžících a k mé obrovské radosti vypadla před finálem a nepomohl ji ani opakovaný srdcervoucí příběh týrané dívenky. František - pod heslem: kdo nic nedělá-nic nezkazí, nás nudil až téměř do konce. Nehnulo s ním ani několikanásobné vesmírné znásilnění  Karolínou. Vítek - mladý upírek odvážně vstoupivší, levitující do pekelných bran lidského světa. Jinoch, nejistého pohlaví a mezifáze probíhající proměny  "chci být ženou jako Zoe, ale mít penis je fajn". Strašidelná ukázka co může generace Z vyprodukovat. Bára - obligátní lesba se vším všudy, tedy defacto chlap v "ženským" těle. Nejhorší falešná kráva celé soutěže. Každá její věta byla jak z rádia - rádoby vtipná, přehrávající, vlezlá. Zoe - co by to bylo za reality show, aby v ní nebyl nějaký ten předělaný mutant. Vlastně tady se zúročilo vše, co mělo přitáhnout diváky k šokujícímu castingu a lesby s nebinárními ufony byly slabý kafe. Zoe správně tušila, že většinu reality show vyhrávají teplí a nebo exoti a tak už v prvním díle byla vyřazena většinou z ní vyděšených spoluhráčů, ale produkce potřebovala mít co nejdéle divnolidi v manéži a tak ji držela až do konce. Proč tihle lidé lezou do reality pořadů, kde se neustále litují, vypráví jak to mají těžké být ve stresu jak je kdo přijme a hlavně vydržet hrát po celou dobu babu, když jste stále chlap. Bylo smutné sledovat amazonku, která byla postavou skoro nejmasivnější ze všech chlapů, občas přešla i do mužského hlasu a po ránu to byl chlap se vším všudy. Moderátor Míra - když neseženeš nikoho jinýho a celý je to takový bulharsky levný a trapný. Big Brother - protože produkci stačil jen někdo, kdo přečte různé jednoduché věty, zadání a oznámení byl nakonec  úsporně vybrán zásobovač Mirek, starší bratr střihače Viktora. Ella - nejsympatičtější osoba, místy i vtipná ženská, co uměla pobavit a slušelo ji to. Standa - normální týpek, co to pojal jako zájezd na chatu - sem tam se opít, sbalit holku, zahrát si nějakou divnou hru a brát to stylem "mám v piči". Důkaz, že diváci jsou taky ještě normální i když koukají na takový sračky a nenechali zase vyhrát nějakýho zoufalce s mimozemskou sexuální orientací. Reality show Big Brother 2023 je ovšem tou nejnudnější reality show jaká byla vyrobena. Dokonce i Primácký Like House byl mnohem zábavnější a akčnější. Mdlá dramaturgie, moderátoři i soutěžící a velmi špatný zvuk. Absolutní rezignace na nějaké napínavější úkoly. Snaha vyvolat uměle nějaké drama díky emočně nevyzpytatelným bláznům se ve výsledku proměnila jen v srdceryvné hysterčení a divákovu potřebu s hláškou "Harry jdu do baráku" zliskat všechny na hromadu. Standa nesbalil holku, ale něco mnohem lepšího. Semetriky Zoe, Bára a Katrin naštěstí utřely a svět se točí dál. Za 20. minut po skončení si už nikdo nevzpomene na nic a nikoho z téhle nepovedené show. () (menej) (viac)

bobstock odpad!

Míra Hejda se v tom trochu plácá a soutěžící jsou plně poplatní současné době a hlavně queer divákům. Nejvíc sranda je, když nebinární předstírá heteráka a transexuál radí, aby mluvil jako chlap. Chtělo by to nějakýho uřvanýho gaye, aby to rozčísnul. Všichni ostatní jsou nudně běžní. :D  TIP: vítězem tipuji Zoe, protože to je takový mišmaš osobnosti, které se nikdo nechce citově moc dotknout. No a po shlédnutí 49. dílu sem byl otřesen. Pokud tato bytost vyhraje nasadí tomuhle formátu další nemožné dno. Jestli vyhraje úlisně pomlouvačná postava, nemocně posedlá vlastním tělem s nepochopitelnou neznalostí úředního jazyka v Rakousku??  Udělej si řidičák a zajeď si do Vídně poslechnout čím mluvěj. Tento jazyk používá až 185 milionů lidí po celém světě. :) ()

mateas.matt odpad!

Na tohle a podobne muze koukat... snad jen vymaz, nebo sorta lidi, co ma hovno co na praci. Rikam to nerad, ale snad i na tu ulici se da koukat vic, nez na tuhle smesku "lidi". Zdravim vsecky lidi co to ctou a cumej na tuhle kravinu - tahnete delat neco produktivniho, liny hovna! ()

AnanAss odpad!

Viděno omylem asi patnáct minut, jelikož se mi nedařilo najít ovladač a bylo mi líto hodit po televizi křeslem. I když moc k tomu nechybělo. Sleduju nejspíš (zase) nějaký sociální experiment o pokus začlenit omezené jedince do společnosti. Kamera zabírá místnost s gaučem, na kterém sedí skupina individuí, v některých rysech připomínající lidské bytosti, avšak s nulovým společenským vychováním. U pár jedinců mám navíc strach, že jim každou chvíli některá umělá část těla odpadne nebo nedejbože praskne. Stvoření se mezi sebou pokouší o komunikaci a z jejich úst vychází nesmyslná změť slov, které však nedávají hlavu ani patu. Někteří se tomu mezi sebou smějou, ale z jejich tupého výrazu jde poznat, že ani neví čemu. Dochází mi, že všichni dohromady se intelektem nepřiblíží ani na úroveň zaostalého krocana a do tohoto experimentu šli pod příslibem jakési finanční odměny a možností zisku titulu Největšího idiota vily. Sláva, našel jsem ovladač! Je mi líto těch, kteří jsou schopni tyhle Velké Bratry, Vyhulence, Ostrovy Lásky a jim podobné hovadiny (sakra, nějak se v tom vyznám) sledovat dobrovolně a ještě je to baví. Jak by řekl E. A. Poe: „Nevermore!“ ■ AnanAss‘s Score: 0/10 ■ ()

Olík

Asi už je třeba se smířit s tím, že euforii z fenoménu podobných reality-show zavál sníh desítek zim. A to říkám jako člověk, který si první řady Vyvolených nahrával na videorekordér (ano, pamatuji VHS kazety), když zrovna neměl čas zhlédnout nový díl. Podíval jsem se na kousek první epizody, abych měl podvědomí o soutěžících, každopádně hned po prvních minutách mi bylo jasné, že my kamarádi nebudeme. Sem tam jsem ještě mrknul, co je nového a kdo vilu opustil, ale to je tak všechno. Jestli tohle má být nějaké zrcadlo naší současné společnosti, tak děkuji, nechci a jdu se raději proběhnout do lesa. ()

Dzony odpad!

Pevně doufám, že toto není zrcadlem naší současné společnosti. A lituji TV firmu, moderátory a spol. kteří tohle vysílají a řídí, jak hluboce musí klesnout pro peníze. ()

walkingdead odpad!

Nutkání zvracet se u mě dostavilo po 4 minutách a 27 sekundách sledování, takže hodnocení je za tento časový úsek, ale nepředpokládám, že by to v těch zbylých hodinách a dnech bylo jiné. Už 1. řadu před skoro 20 lety "zabil" mizerný casting (hlavně proto se taky na 2. čekalo skoro 20 let) a teď mi přijde, že je to ještě horší. Kdybych se hodinu denně díval do jakéhokoli akvárka s rybičkami, tak je to smysluplněji využitý čas, protože i tam je větší šance, že uvidím někoho se zajímavou osobností. ()

Oxyuranus

My na to s přítelkyní koukáme každý večer ve 20:30. Ti lidi tam jsou magoři a to nás vlastně hodně baví. Ale jinak je to papundekl, lacinost hadr a vrchol nevkusu. Je vidět, že je to natáčený někde v Bulharsku, a proto jsou i některé zachycené konverzace tak jako divně ustřiženy. Nechali si odejít zajímavé postavy (Andrej) a celkově je to prostě hodně producentsky špatně uchopený. Ale už se na to díváme a jsem sám zvědavý, kdo to vyhraje. ()

DonBraso

Jsem nečekal, že zrovna tohle budu sledovat, ale je to prostě z dalších "Velkých bráchů". Celé jsem to sledoval jen ze dvou důvodů. To byl Andrej a Standa. Stejný humor co mám rád. Jeden odešel jako první, jeden jako vítěz. Což bylo už jasný od pár dílů. To, že Hejda nebyl zrovna top, že hlasování může být vždycky fake, nic moc soutěže, tak to stejně udělala produkce k mému výsledku dobře. Takže klidně za tři. ()

zuzza11 odpad!

No jistě, že jsem viděla víc než jeden díl. Potřebovala jsem si, já kráva, ověřit, že opravdu jsem viděla, to co jsem viděla? ALE další díl bych si musela oči vypíchat. České/československé reality show stojí opravdu za hovno, nevím proč to pořád zkouší. ()

ArgeeMan

Vždycky nesnáším. Když se tam přihlásí někdo, kdo ty peníze vůbec nepotřebuje a má se ve svém životě nadstandardně. Kecy typu chtěl jsem si to zkusit nebo si něco dokázat. Seznámit se apod. neberu a nerespektuju. Evidentně tím zabíráš místo v pořadí někomu, kdo má fakt hluboko do kapsy a šel by tam skutečně hrát o peníze. Jinak cast spíš celkem nuda. Trans Zoey, BI Slovenku a moderátorskou lesbu asi hned tak nevyhodí. Protože se budou bát aby nebyly za homofoby. Takže dopředu celkem trapas. Ale udělat by to měli okamžitě. Protože právě tyhle orientace jsou nejzákeřnější a nejvychytralejší v mentalitě. Jdou klidně přes mrtvoly. Zatím spíš slabší průměr. Hejda nemá dostatečnej drive a charisma jako jeho žena. Ale zkusím i další díly. Uvidíme. ()

Sa.sa odpad!

Kurňa to jsou exoti to se musí nechat... 😅😅😅 Holt obrázek dnešní doby a společnosti... No nic, ale bude to neskutečná chujovina ()

ggggg odpad!

Nova v poslední době teda jede. Poslední masterchef plný gayů, černoška samozřejmě nesmí chybět. Love Island byl úplně tragédie, tam bílý heterosexuální Čech byl dokonce v menšině a tady dávka exotů pokračuje. Kdo je zvědavý na nějaký tranďáky? Na to se nikdo dívat nechce. Humus. ()