V roce 2010 ztroskotá pracovník OSN Edward Douglas na vzdáleném exotickém ostrově, kde pracuje nositel Nobelovy ceny za genetiku na svém šíleném experimentu. Geniální doktor Moreau, posedlý svou prací a zaslepený nedozírnými možnostmi vědy, se snaží vytvořit dokonalý živočišný druh křížením lidských a zvířecích genů. Když se mu to podaří, ze vzdáleného místa pozoruje chování a konání vzniklých mutantů. (oficiálny text distribútora)

sahe odpad!

To byla ale blbost ten film... jednou mi to stačilo ho vidět... vícekrát nemusim, to tu tv radši vypnu, pokud to tam budou zas dávat. ()

silent cut

Život byl krásný... dokud jsem neviděl tento film.. Ztratil jsem totiž všechny jistoty... Každý může mít slabou chvilku, ale někdo, kdo natočil Francouzskou spojku... Ještě že nejsem taková citlivka, jinak by mi ta deprese vydržela 2 roky... pak přišel Ronin, ale někde v koutku mysli se pořád musím ptát...proč? jedna hvězdička za titulky... ()

spikey1

Och, Marlon Brando, och Val Kilmer. Říkejte co chcete, ale tenhle film se zapsal do dějin, vysloužil si stovky parodií(v Simpsonových, v South Parku) a každý zná ten příběh. Ať už to nafilmovali jakkoliv je tady a pokud zrovna nic jiného zajímavějšího nedávají v televizi, dáte si dávku tohohle surového disturbing fláku:) ()

jefff

Strašlivě zpackaný film, který začíná lákavě, ale brzy se z něho stane podivná směska nefunkčních scén. A Thewlis má na krku jednu z nejhůře zahraných postav, kterou jsem kdy viděl. ()

fiLLthe3DD

Dosti nezvládnutý počin z hlediska vývoje příběhu a naprostá scénáristická katastrofa s nesympatickými postavami a "jakože" morálním poselstvím o tom, že člověk se neliší od zvířat. Snímek obsahuje prvky akce / dobrodružství / hororu / sci-fi a romantiky, ovšem jejich kombinace je zásluhou nešikovné režie dosti křečovitá a sledování činí umorným, což zamrzí vzhledem k obstojnému technickému zpracování, které je oním důvodem, proč se k "Ostrovu Dr. Moreau" rád vracím. Lokace jsou zvoleny na výbornou a jejich krása je umocňena pěknou kamerou, též zvuk příjemný a masky tím nejlepším - zmutované bytosti vzbuzovaly nepříjemný pocit (porodní scéna byla i na mně hnus) a před prací maskérů smekám, snažili se jediní. Další zpracování / remake hádám už jen s odpudivými CGI humanoidy co? A jó vlastně, filmové "Cats" ()

wosho

Hrůza v podobě braku ze šíří z Ostrova Dr. Moreau. Dobrý režisér s parádním hereckým obsazením se museli zcvoknout ze šustění zelených bankovek, když se upsali pod něco takového. Regulérní béčko se vším co patří k takové tvorbě. Masky "zvířátek" jsou asi jediným za co film stojí a proč nedám odpad. ()

Paity odpad!

Marlon Brando a Val Kilmer šlápli do něčeho, co hodně smrdí a není to vůbec dobré. Ostrov Dr. Moreau nefunguje a ani nemá smysl vyjmenovávat, proč. Těch chyb je tam tolik, že by to zbytečně zabíralo místo. ()

Prochy38

Dost těžké se vyjádřit těmi správnými slovy. D. Thewlis i F. Balk jsou více než symaptická dvojice a M. Brando spolu s V. Kilmerem hrají svoje role na 100%. Ale co se na tom ostrově děje... Rozum zůstává stát. Místy nechutné, místy úžasné. Chtěl jsem dát 4* za zážitek, ale beru tento film jako výhružku společnosti! Trochu mě překvapilo slabé hodnocení... ()

Asmodin

Jiné verze jsem neviděla, knižní předlohu jsem nečetla, ale rozhodně stojí za shlédnutí a na knihu se určitě také dostanu. Pokud někdy nadáváte jací jsou lidé a myslíte si, že zvířata jsou lepší. V příběhu se dostanete nadosah k Bohu - jedinému zákonodárci. Uvidíte jak rychle se může zničit ideální společnost. ()

Skalda

Proč na tohle potřebovali S. Winstona? Ed Wood by jim to zmáknul líp a snad by se na to dalo i kouknout víc jak 1 v životě. Divný: Frankenheimer - Frankenheimer - proč on? Třeba Reynolds ale Frankenheimer? ()

tenebrae86 odpad!

Tenhle hnusný remake nemůžu ani cítit. Uvažuju, co se asi při natáčení posralo, že tvůrci tak neskutečně zprznily tak perfektní příběh, jako je Ostrov Dr.Moreau. Na tomto filmu se nepovedlo zhola nic. Působí amatérsky a scénář je naprosto příšerný. Zvířata vypadají strašně, a to nemyslím v dobrém slova smyslu. Prostě, když se oběvilo některé znich na obrazovce, zmocnil se mě pocit znechucení. A to se ani raději nezmiňuji o jejich sexuálních orgijích a kulometných přestřelkách v druhé půlce filmu. Fuj, vrchol nevkusu. Jak jsem se již zmínil, filmaři to totálně posrali a potenciál skrytý na tajuplném ostrově zůstal nevyužit. Marlon Brando se otáčí v hrobě a já si spravím chuť stejnojmennou klasikou z let sedmdesátých, s Michaelem Yorkem v hlavní roli. ()