Uprostřed ničeho

Těhotná žena na útěku ze zničené totalitní země uvízne v přepravním kontejneru a na rozbouřeném moři bojuje o holý život. (Netflix)

Likan7

Kdyby to alespoň nebylo takový sci-fi a stalo se tam občas něco, čemu se dá uvěřit.. Takhle je tu celkem nekompromisní a syrová první půl hodina. A pak se přes hodinu neděje vůbec nic.. Neskutečně přepálená stopáž na film, který by měl mít 70-80 minut je prostě moc. Ušmudlaný, sice se snažící být survival, ale místo toho je to jen nudný. ()

movemat

Miestami nuda, miestami doják. Dystopický úvod, ktorý prakticky nebol pre dej nijako podstatný, bol najlepšia pasáž filmu. Kiežby sa dej filmu zameral naňho a nie na boj o prežitie na mori. ()

RAFT

Vcelku dobrý snímek. A hlavně první film co jsem viděl od režiséra Pintó. Těhotná žena která, uvízla v kontejneru. Takový menší survival. 60% ()

oldy

Docela fajn film o boji o přežití. Film je ze 2/3 v kontejneru. Něco podobného jak Trosečník. Místo ostrova kontejner a misto chlapa žena. Trosečník je ale lepši :) Za mě dobrý průměr. ()

Cooller

mám rád nizkorozpočtové filmy kde se díky ušetřeným penězum na efektech a kulisách muže projevovat vjem poutavým dějem a vykonem herců. Bohužel tohle je obrovská slabota s naprosto nevyužitým potenciálem, dramatické momenty vytváří uměle většinou jen nějakým zásahem z venčí, třeba že ji někdo volá... logika taky místy velmi zaostává, většinu času spíš nuda než cokoliv jine ()

ANTYCHRYST

Tady se asi hodně ušetřilo:) 90% filmu v kontejneru :) Na mé gusto přehnaná hysterka.. nedovedu si představit..že by ten kontejner takhle dlouho vydržel nad vodou....brečíci scénka hovor s manželem..me nechala úplně chladným..nějak to celé na mě nepůsobylo tak abych cítil nějaké emoce...každopádně nápad zajímavej..40% ()

Najt

Výborný survival, který upoutá v prvních 10 minutách a poleví až na konci. Tohle je přesně to, co od survival filmů očekávám. Důraz na přežití, limitovaný prostor, crafting z toho co se naskytne, emoce a nějaké zajímavé prostředí. Tentokrát to byl přepravní kontejner na moři. Hlavní postava měla štěstí, že v kontejneru byly bedny s věcma, ze kterých si dokázala vyrobit předměty, které ji zachránily. Z filmu čiší napětí a působí to uvěřitelně. Takové filmy mě baví od plného hodnocení to je fakt kousek. Jen škoda, že nedostal více prostoru začátek a zmíněný totalitní režim, který mi připomínal Homefront. // 4,5* ()

papadoce

Joj tak Španieli ktorých filmovo obdivujem ma už druhýkrát za sebou mierne sklamali. Nápad bol dobrý, vodný survival jednej postavy, ale to spracovanie nebolo hodné escuela de español, najmä zo začiatku. Už to ako sa jedno niña embarazada ocitlo samo v kontajneri pri úteku z totality malo trhliny jak Gran Cañón. A potom detaily ako kontrola kontajnerov streľbou, či síce surová, ale trochu odfláknuto natočená poprava živého nákladu tehotných žien a matiek s deťmi, boli skôr calidad B. Aj vy ste si všimli, že diery v kontajneri po guľkách zo samopalov boli neobvykle rovnaké a súmerné jak z veľkovýroby? Asi som iba innecesariamente meticuloso. To máte tak, keď je divák premlsaný. Samotný fakt, že tehotná baba ostane sama trčať v kontajneri en medio del océano je samozrejme znepokojujúci, ale to prevedenie nápadu bolo slabšie. Un poco decepcionante. Jeden z mála momentov, ktorý stál zato a musím povedať, že bol aj najsexi za poslednú dobu čo som videl, aj keď takým byť asi nemal, bol pôrod bábätka. Nahá tehuľka je ozaj krásny ôsmy div sveta a táto scéna bola natočená úžasne. Zároveň tento moment aj jeho technické prevedenie príjemne prekvapili oproti zbytku. Prečo taký nemohol byť celý film. Druhým momentom, ktorý bol natočený brutálne dobre, ale hneď bol trochu znegovaný náväzným konaním hrdinky, bolo porezanie stehna. Keďže mám na tom mieste 16 stehov, to zabolelo normálne aj mňa. A tak sa len znovu pýtam, ¿Por qué toda la película no podría ser así? Uprostred ničoho je dobrý film v rámci survival žánru, ale keďže mám pre Španielov laťku nastavenú vysoko, tak nedám viacej ako tri. Niektoré chybičky im proste neodpustím. Predovšetkým nevyváženosť častí pred a po stroskotaní. Tá po je kľudne aj za štyri hviezdy. Tá pred len zťažka šahá na dve. Ale dobré to bolo, oplatí sa pozrieť. Buenas noches. ()

BadassX odpad!

Pravidla přežití v kontejneru: 1) Když mám signál, zásadně volat Nika a rozhodně nevolat o pomoc na tísňové linky a Snickerska od Nika je mnohem důležitější než vor. Ještě, že u pobřeží Irska bývá krásně teplá voda, čili dva tři dny v pohodě dáte 😊 ()

Mamlas odpad!

Velmi rychlý film. Do konce jsem se proklikal tak za 5 minut. Na nic, co by stálo vidět, jsem tam nenarazil. Nějaká ušmudlaná ubečená baba je skoro celou dobu v kontejneru a to je všechno. Nedívatelné. ⬇️ 0% ()

Mateyf.Iks

Uprimne nechapu tak maly hodnoceni. Asi mam rad tyhle typy filmu. Za me luxus. A ten drsnej zacatek (konecne se nekdo neboji bejt fakt tvrdej) tomu dodal stavu. Vubec mi nevadilo, ze se tam dely nahody, co pomahali hrdince s umelakama jit dal (nezapominejme; ze je to film :)) Libove natoceny. Ja byl naplej a kurva jsem ji pral, aby to dala. A lovit ryby na hovna teda taky nekdy zkusim. ()

marek29

Hodně silná kávička pro otrlé se skrytou úchylkou v logistice. SPOILER Top kozy a porod v kontejneru. Snězení placenty me gusta, unikátní rozpáraný stehno a jeho šití drátem od sluchátek, realitu to moc nevidělo obzvláště podmínky za kterých fungoval mobik a rychlost s jakou přehazovala sim karty. O signálu na moři nebudu mluvit. Za mě 4 😁 ()

koty2201

Nowhere mohol byť kľudne aj výborný survival triler, ale nakoniec sa to až tak nejak nepodarilo. Má to dobrý nápad, čo sa týka situácie na celom svete, kedy zažívame akúsi alternatívnu budúcnosť, ktorá nie je až tak vzdialená od reality. A teda, že ľudia čelia preľudneniu a tým pádom aj nedostatku jedla a vody. Ale vo filme to je len takou okrajovou záležitosťou, ktorá nebola až tak výraznou súčasťou. Hlavná hrdinka, ktorá je tehotná, uniká s manželom zo Špenielska do Írska, pretože tam nemajú prísne obmedzenia na počet detí ako doma v Španielsku. Ale osud ich rozdelí a ona ostane uväznená v lodnom kontajneri na otvorenom mori. No a musí nejak prežiť. Len celé je to akosi možno až príliš dlhé alebo skôr scenáristi nevedeli vymyslieť niečo zaujímavé a dej nijak neodbočuje z priemeru. Čo sa mi tiež nepáčilo, je fakt, že nie všetky momenty boli veľmi uveriteľné a mohli sa udiať jedine vo filme. Reálny človek by niečo takéto nezvládol a nemal by až toľko šťastia. Hlavná predstaviteľka Anna Castillo je síce sympatická herečka, ale nejaký priestor na prejavenie jej hereckého talentu ani nemá. Takže ani nemám čo pochváliť na jej výkone. Odohrala to, čo mala a nie zle, ale o nič výnimočné ani nejde. Inak je film na postavy chudobný, pretože tam nemajú veľa priestoru. Po technickej stránke tiež nejde o žiadne zázraky. Všetko má svoju štandardnú úroveň. Zasadenie deja, kedy máte priestor jedného kontajnera, by sa dalo dobre využiť. Vie to však len málokto. Hudba, masky, kamera, kostýmy - vo všetkých týchto kategóriách to nevybočuje nad rámec priemeru. Takže ako taká televízna jednohubka od Netflixu je to fajn. A pokiaľ máte radi tento žáner. Ale to je tak všetko. ()

Valeria_D

I když tomuhle filmu dávám jen dvě hvězdičky, tak i přesto mi utkvěl v paměti a asi ho jen tak z hlavy nedostanu. Když pominu úzkost, kterou jsem během filmu cítila , a to nemám fóbii z uzavřených prostor, nebo teď už možná mám :D a když přejdu nechutnou část, kdy tě hlad a pud postarat se o dítě donutí sníst vlastní placentu, tak nakonec film alespoň udržel mojí pozornost až do konce. Některé části jsou trochu mimo mísu, takže s přivřenýma očima prostě slabý průměr a hvězdičky prostě jen za to napětí, jak to dopadne. ()

Pochtli

Jedna superžena v kontejneru na moři. Sem tam náhoda až klika (vybavení, baterie klekne až když má skoro hotovo, vyházení krabiček), sem tam se chová chytře (lovení ryb), jindy zas úsměvně až tupě (plavidlo nakonec jen pro prcka, celkově nakládání s mobily). Tak 3,5*. ()

nula87

Úvod - pokus o útěk z jakési nejmenované totalitní země je parádní výkop. Pas se ale mé pochybnosti o tom, jak se dá strávit více než hodina s jednou postavou v kontejneru se bohužel naplnily. Přijdou opakující se sekvence, ne málo naprosto blbých momentů a ten patos, ten patos. 60% ()