Piano

• Česko Piano (viac)

Vášeň je síla, vůči které jsme bezmocní. Nostalgická romance o lásce, která vzplála v drsném prostředí novozélandské pustiny. Do nehostinného prostředí bělošských osadníků přijíždí z Anglie za novým mužem němá Ada s nemanželskou dcerkou Florou. Přiváží s sebou milovaný klavír, bez nějž nemůže existovat. Zvláštní, uzavřená a oduševnělá žena se s obchodnickým manželem Stewartem neshodne. Postupně však podléhá jemnému nátlaku jiného muže, který odkoupil od Stewarta její nástroj. Posedle zamilovaný Baines jí postupně piano odprodává, a ona za to platí narůstající povolností. Ta je však stále méně vynucována; později má naplněný milostný vztah za následek prudkou reakci oklamaného manžela. Příroda je vůči bílým osadníkům krajně nepřátelská: neustále prší a všude je spousta bahna. Moře je stále bouřlivé, husté stromy a křoviska jsou jen obtížně prostupná. Vztahy mezi jednotlivými postavami jsou nejednoznačné a jejich charaktery jsou obtížně dešifrovatelné. (oficiálny text distribútora)

hanagi

Velice zvláštní milostný příběh. Krutá romantika Nového Zélandu, nespoutaná příroda, deště a bahno. Tohle je místo pro dobrodruhy, kteří chtějí zbohatnout. Může k tomu přispět i výhodný sňatek (svobodná matka ve viktoriánské Anglii je pro svou rodinu přítěží, ale svému manželovi to může vynahradit věnem). Ale citům neporučíš! A stačí tak málo, zájem, pochopení, anebo naopak čistý pragmatismus - nechat piano ležet na břehu moře. Piano je symbol - blízkost - porozumění - hodnota, ktérá má smysl a pro hlavní hrdinku jediná komunikace s okolním světem. Celý příběh směřoval k tragickému konci...A to je to, co mě štve - Ada měla skončit na dně moře s pianem! ()

Pavlínka9

Konečně víte odkud je ta nádherná melodie, kterou již přes 20 let slýcháte, ale nedokážete si ji přiřadit...To jsem konečně mohla říct své známé,když jsem se na snímek s ní znovu podívala...Ta písnička je jedna z nejlepších, co mohla vzniknout...Tento film..on není dokonalý...ale je něčím tak neskutečně poutavý a jedním z těch důvodů je rozhodně Holly Hunter, která si svého Oscara rozhodně vybojovala!!! Film je o lásce, ale zároveń o utrpení, ale taky o tom, bojovat o svou šanci...Scéna, při které hlavní postava v podání Hunter nevydá ani hlásku a přitom ztratí část sebe, a to doslova, to je tak mrazivě a silně natočeno, že jsem tomu v tu chvíli nechtěla ani věřit...Je to jedna z nejlepších scén, co jsem kdy viděla...Ta se mi prostě vyryla do paměti...Nesnášim účesy tehdejší doby a čekala jsem na scénu s rozpuštěnými vlasy. Jakoukoliv :D :D Keitel má pro mě určité charisma, tudíž on byl mým favoritem a Neill je přesně typ chlapa, kterého nemohu vystát :D :D Dokud film neshlédnete, myslím si, že si plno lidí myslí, že je úplně o něčem jiným....Z nějakého důvodu to na mě tak působí...A Anna Paquin? Absolutně nechápu za co ji dali Oscara. Pro mě hrozný výkon a ještě ke všemu nepřesvědčivý. Šla bych jí ho ukradnout na ten její záchod :D ()

bobby_jean

Červená knižnica, kde si režisérka premietla zrejme svoje sexuálne fantázie a my sme sa na to museli pozerať. Inak film, ktorý reálne nemá čo nové ani zaujímavé ponúknuť a keď čítam komentáre, kde sa dávajú hviezdy za hudbu, to je pre mna málo. Soundtrack má podporiť film a nie ho nahradzovať, na to sa chodí na koncerty... Hrozná strata času. Tu som sa s nadšenou väčšinou nestretla v ničom. ()

Brandon

Herecké výkony byly opravdu excelentní a poprávu oscarové. Hudba jakby smet. Kombinace touhy, chtíče, posedlosti, maora a psychopatky Ady vybízí k pořádnému drama, ale díky obtížně dešifrovatelnému charakteru hlavní představitelky tak zůstává jen u dalšího příběhu o manipulující ženské, která neví, co chce. Prst je málo, pár broků by to spravilo! ()

Ceres

Už je to sice pár pěkných let, ale když jsem byl na semináři o filmech, tak tam občas pouštěli a vysvětlovali různé věci kolem filmů, mezi ukázkami samozřejmě nechybělo ani Piano. Po letech jsem se dostal k celému podívání a musím uznat, že je to výborný snímek, ve kterém exceluje Holly Hunter. Tohle je jeden z těch filmů, který by měl být v seznamu každého milovníka kinematografie. ------- At night I think of my piano in it´s ocean grave and sometimes of myself floating above it. Down there...everything is so still and silent that it lulls me to sleep. It is a weird lullaby and so it is...it is mine. "There is a silence where hath been no sound. There is a silence where no sound may be. In a cold grave under the deep deep sea." ()

Eleanor05

Kdybych jednou natočila film, chtěla bych, aby byl podobný Pianu. O postavení ženy v minulosti, o nekonečné nádheře hudby, o lidské krutosti a lásce a jejich neodmyslitelném spojení... Nádherné, melancholické, hluboké a korunované úžasným soundtrackem. ()

mirec88

Veľmi pekný a smutný príbeh o živote, láske a horkosti života až na erotiku, ktorá tam vôbec nemusela byť. Za to automaticky musí ísť hviezdička dole. ()

strelenaL

Nostalgický příběh plný emocí, který chytne za srdce. Hrdinka, která hraním na piáno ukazuje všem okolo sebe své emoce a pocity. Matka děvčátka, která nikdy nepromluvila ani slovo. Hlas Ady je jejím zármutkem i prokletím...co se stane když se jí a dcery ujímá obchodník Alisdair Stewart. Muž, který žil staromládenecký život jemuž nevadí že si bere chudou a němou Adu spolu s nemanželskou dcerou. Překrásná hudba splývá spolu s emocemi diváka. Hudba a námět je pro tento film nejsilnějším zážitkem, který divák může mít. ()

Koryntos

Nečtěte pokud jste film ještě neviděli: obsahuje rozluštění zápletky!!!Němá náměsíčná nymfomanka s nutkavou potřebou stále se někoho dotýkat a useknutým prstem a dcerou, která za ní mluví a nikdo neví, kde si ji vlastně upletla, pendluje mezi dvěma chlapama, jak prozaické, aby nakonec všechno dobře dopadlo. Na můj vkus možná moc dlouhé. Taková malá dvouhodinová telenovela. ()

Autogram

Divná to bola doba stredoveku, keď sa aj manželka objednávala cez internet, od toho sme už našťastie ustúpili. Okrem doby bolo divné vo filme asi všetko: domorodci, miestna inteligencia a dokonca aj dieťa. Príbeh je silný, samozrejme divný, chvíľami drása divákovi nervy, chvíľami nudí rôznymi nesúvisiacimi vložkami ako divadlo alebo iné miestne zvyky. Neoslovila ma ani hudba, snáď za zmienku stojí hlavná postava, ktorá dokázala rozprávať očami. ()

Molir

Hodne pusobivy film, drama az na kost, ke konci mi az bylo lito Sama Neilla. Novozelandske filmy maji v sobe neco zvlastniho, nenapodobitelneho, snad az magickeho, skoda, ze se jich u nas neobjevuje mnohem vice. ()

Dethecus

O tomto filmu se moc napsat nedá, snad že je to úchvatně natočené... Skvělé herecké výkony hlavně tedy nejlepší ( Ta co na mě nejvíc zapůsobila) byla Holly Hunter...Teď už asi jen, že jako třešničkou na dortu byla hudba Micheal-a Nyman-a, které nelze nic vytknout.... ()

Pecival

Výborná Holly Hunter v syrovém psychologickém dramatu, které nikam nespěchá a pomalu rozkrývá motivy jednotlivých charakterů. Sice mi chvílu trvalo, než jsem tomuto zvláštnímu milostnému trojúhelníku přišel na chuť (balící metody Harvey Keitela nejsou zrovna můj šálek čaje :), ale poslední půl hodina už mě zcela pohltila. Hudba mě kupodivu nijak zvlášť nezaujala a to je piáno můj nejoblíbenější nástroj. ... Tak jsem si pustil po nějaké době soundtrack a musím říct, že například úvodní motiv je excelentní. Těžko říct proč jsem to ve filmu nezaznamenal. ()

Josefin

Ohromující hudba Michaela Nymana, Piano je zcela určitě velice zajimavý snímek, nostalgický, ale zároveň živelný. Nejvíc mě uchvátily výkony Holly Hunter a Harvey Keitela, ale pro mě má určité mouchy. Ale opravdu velmi krásná výprava a vyladěný výběr lokace. Vášen je síla a hudba je síla nebo cokoli chcete...! ()

ELduderino

Nesmírně silný, nádherný a také smutný film. Skvělá Holly Hunter, výborný Keitel, ale i Neil a Paquin(nevím, jestli byl její výkon na Oscara, ale budiž). Jeden z nejlepších hudebních doprovodů v novodobé kinematografii. Všem vřele, ale VŘELE doporučuji. ()

voleman

Zajímavý snímek z velmi exotického prostředí, což snímek dost ozvláštnuje a přidává mu na ataktivnosti. První polovina byla jasně na 5*, v druhé půlce jsem se už ovšem bohužel trochu nudil. Přesto je režie vynikající, a v žánru romantické drama je to veliký nadprůměr. Velkou roli tady mají také všichni čtyři hlavní, herci kteří své postavy ztvárnily opravdu bezchybně. Harvey Keitel byl v tomhle filmu velmi sympatický a Holly Hunter si Oscara po právu zasloužila. Také soundtrack a scénář si určitě zaslouží pochvalu. I když tomu k dokonalosti něco málo chybí na slabších 5* to nakonec stačí. 85% ()

Casablanca

Opravdu silný příběh. Svou prostotou, syrovostí, díky hereckým výkonům a exotice. A plný sexuálního napětí, senzuality, citu a vášní. Kdykoli, ne s kýmkoliv, ale klidně i sama :-) ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami