Štěstí pro začátečníky

• USA Happiness for Beginners

Rozvedená učitelka chce znovu nakopnout svůj život, i ten osobní, a nebojí se tomu jít naproti. Přihlásí se proto na náročnou výpravu do divočiny s partou nových lidí. (Netflix)

Djoker

Filmy od Netlixu se nebezpečně podobají produktům od McDonald´s. Vizuální stránka neurazí, ale při ochutnání se konzumentovi udělá špatně z chuti bakelitu. Umělost přímo čiší i ze snímku, který je na první pohled jako stvořen pro milovníky přírody a vyznavače všech možných forem hikingu. Ellie Kemper je naštěstí pořád to zlatíčko z Kanclu, ale je pravdou, že podobnou roli měla dostat už tak před deseti lety. ()

Malarkey

Doufal jsem v relaxační vtipnou komedii. Výsledek je ale takový, že parta mongoloidů formou teambuildingu  vylezla z městské nory a poprvé vidí les. A ne, není to vtipné. Mohlo to být vtipné, ale není to tak. Je to smutné. A nejvíc mě vlastně zaráží, že nevím, jestli to myslí vážně nebo ne. V obou ohledech to ale kvalitu filmu nespasí. ()

-bad-mad-wolf-

Sympatická premisa, sympatická ústřední dvojka, hezké obrázky lesa... a tisíc litrů dezinfekce. Dokonale vyprázdněný film - stádečko začínajících zálesáků přešlapuje lesem, vede mezi sebou ultimátně banální řeči a kdykoliv se objeví náznak zdramatizování, smrdí to scenáristickým průserem. Každá situace, každý dialog, všechno se nese v duchu těch  nejvšeobecnějších pravd a klišé, podaných tou nejnudnější a nejobyčejnější cestou. Pokud by si někdo nebyl jistý, nechybí ani hloupá doslovnost, bezradnost při vytváření "komplikací" a romantické kýče na závěr. Ambice se zjevně pohybovaly v rámci víkendových filmů k žehlení a neumím posoudit, zda byla laťka dostatečnosti překonána (Netflix mám, žehličku ne). Tvůrčí nadšení se projevilo i na samotných postavách, jelikož o těch vedlejších skoro nic nevíme a jejich interakce zoufale trpí výše zmíněným. Dokonce i "zásadní" moment v předvídatelné příběhové šedi má formu tisíckrát omletého zvratu - nicméně chyběly koule, takže se místo tradiční smrtelné choroby dočkáme "jen" zdravotního omezení. Celý film ze všeho nejvíc připomíná takové ty motivační knížky, jejichž autoři obšlehli notoricky známé citáty, do názvu doplnili vykřičník a na zadní straně nezapomněli zmínit, že ví o životě hodně, protože shit happens. NE. Komedie nefunguje (humoru málo), romance taky ne (předvídatelná nuda bez jiskry) a příběh o nalézání čehokoliv už vůbec ne (předposrané, sterilní, obsahově duté). Zbývá jen ta sympatická dvojka v hezkých lesích. Oboje by si zasloužilo mnohem lepší film. ()

cheyene

Nenáročná podívaná, jejíž hlavní devízou je krásná příroda a dramaticko-romantická linka příběhu. Málo okoukané herecké tváře jsou rozhodně plusem tohoto počinu. Emočně je film spíše plochý, nebyla tu žádná scéna, která by nějak zapůsobila na moje city, ale přesto se jako celek velmi dobře sledoval. ()

Arsenal83

Hm, taká žena, že hundravá, nevrlá, nepríjemná a šeredná, tak to je fakt len hľadanie šťastia pre začiatočníkov, možno niečo na zaučenie, a potom bŕŕŕ rýchlo preč. Aj to neviem, či by sa radšej nezaučil na tej mulatke, to podľa mňa jednoznačne áno. Vtipu málo, z túry si neužijete ani panoramata, čiže taká oddychovka pre už oddýchnutých. Niečo, čo nepotrebujete. Zaujímavý výrok: "Neverím v kapitalizmus, ale nejaký peniaz sa vždy hodí." ()

BMW12

Ale jo, já tomu ty 4* dám! Jedná se o příjemnou, pohodovou podívanou. Čas strávený se skupinkou turistických začátečníků v lese je směsí dramatu a romantiky. Film mě bavil, a to i když má film místy pomalejší tempo. ()

TheEvilTwin

Klasický Netflix. Zbytečná, klišovitá, nezábavná, nudná, generická slátanina. Bez nápadu, bez herců, bez vůle zabavit diváka. Vlastně ani nevím, co jsem od toho čekal, hádám, že asi alespoň nějaký ten humor, ale ten tady úplně, ale úplně chybí. ()

ARI50

Slabší filmem, špatná herečka bohužel, zábava super, zbytek týmu bomba, ale prostě herečka mi nesedla. Škoda mohla to být skvělá zábava v přírodě. ()

Chen

Takový standardní "nedělní" nenáročný film v sympatickém prostředí a se sympatickým obsazením. Ellie mám rád už od dob Kanclu a neztratila nic ze svého ztřeštěného šarmu. ()

Aljak

Podľa popisu to znelo celkom nádejne, a uznávam, že ani samotný scenár nebol vôbec na zahodenie. Napriek tomu mi však tento film príliš nesadol a vykľula sa z toho tak trochu nudná záležitosť. Hlavná predstaviteľka nedôverčivá a nevýrazná, ostatná posádka zo "zájazdu" tiež mdlá, dialógy biedne, humor detto. Akurát tá turistická tématika celkom zaujala, keďže takéto prostredie nie je ani zďaleka okukané. Ale čo z toho, keď to bolo celé také ťažkopádne? Strohé 2* ()

Khumbac

Upadl jsem po tomto shlédnutí do letargické blaženosti, asi hlavně hudbou a trapnou romantikou. Nechápu co na ní viděl. Slepice na entou. ()

oveckaoa

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle , že má aktuálně 64 procent? Za co však průměrnější film v distribuci aktuálně nenajdete to neřeším to, že je to vykradený český film Buď Chlap (je mě jedno , že tohle spisovatelka napsala asi dříve). Tak, že ženská se rozejde s chlapem a vydá se zažít novou etapu života někde do lesa na túru tam je s ní cca 6 dalších lidí a průvodce  (jeden chlápek co je zkušený tak jich pořád předbíhá, ženská co drží bobříka mlčení, nějaká černoška, nějaká kurzová odbornice, přiteplený chlap a nakonec nejlepší kamarád jejího bratra) a to je zhruba celý film.  Ona je neschopná tak to pořád zdržuje (neúmyslně) a ten nejlepší kamarád po ní jede a ona neví jestli se jí líbí nebo ne mezitím po něm jede další ženská. Pak mají túru kdy se rozdělí na skupiny rychlá a pomalá a v té pomalé ten přiteplený se zraní tak mu ta ženská jde pro pomoc pak je hlasování o nejlepšího trampa ona čeká, že to vyhraje, ale vyhraje to ten přiteplený (nevím za co, když si pořád jen stěžoval) ona si pak přečte dopis od  toho kamaráda co jí dříve dál a zamiluje se do něho on si ji najde na nějaké oslavě a máme konec. Optimálně je to na 60 procent, ale humor zde není žádný a je to spíše průměrný film co nemá čím zaujmout (za přírodu extra body nedávám) ()

ondraondra

Skrz naskrz průměrná záležitost, která nenabízí nic nového, ale koukat se na to dá. Postavy jsou navíc natolik sympatické, že filmu odpustíte přehnanou jednoduchost a naivitu. Pokud máte rádi přírodu a pěší turistiku, klidně tomu dejte šanci, ale nečekejte zázrak. ()

filipvrbik

Žádný zázrak to není, ale jinak je to milý film se sympatickými herci. Sice to vlastně postrádá scénář, protože ten by se dal popast jednou věto: Skupina lidí jde skrz americkou divočinu, aby dostala certifikát o zálesáctví... No párkrát jsem se i zasmál, párkrát to bylo poučné, a taky je tu krásná příroda... Docela to ušlo...60% ()

barteca

Nápad dobrý , realizace podprůměrná, spousta necharimatických týpků, hlavní hrdinka tragická po všech stránkách, scénář šablonovitý. Ani Grimes to nezachránil, víc mu to sluší v Yellowstounu. ()

tyna97

Dala bych větší prostor všem postavám. Vlastně to bylo o jedné dvojici, která se dává dohromady skrze přírodu, která ani šanci ve filmu nedostala. :( ()