Český policajt a bývalý potápač Jan Zach prichádza v letnej sezóne do Chorvátska, aby pomohol pobrežnej polícii a zapojil sa do záchranných prác. S mladým kolegom Edom Vopěnkom riešia bežné problémy českých turistov na prímorskej dovolenke a pomáhajú chorvátskej polícii vyšetrovať prípady na mori, na lodiach, v prístavoch i na pevnine, kde dochádza ku krádežiam a iným zločinom. Zároveň by rád uzavrel svoju minulosť a pochoval tajomstvo, ktoré si so sebou priniesol z domova. (TV JOJ)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (7)

Na vlnách Jadranu (2023)

Absolutní příklad totální scénáristické bezmocnosti a zcela bezduchého seriálu, který nemá divákovi vůbec co nabídnout (teda kromě slunečného počasí a čistého moře). Je to fakt strašná bída, ztracených x hodin mého života. Seriál zcela ztratil ducha původního seriálu Pod hladinou, který měl aspoň slušné postavy a jakž takž slušný děj. Tohle nemá vůbec nic. ()

Epizoda 1 (2023) (E01)

Tak jestli "Pod hladinou" bylo aspoň trošičku krimi, tohle je úplná telenovela. Záběry z moře nejsou špatné, ale jinak obsahově je to velké nic. Hádek je tu jen do počtu, Ernest ještě víc. Uvidíme, kam se to posune, ale zatím jedna velká bída. ()

Epizoda 2 (2023) (E02)

Telenovela pokračuje, jen je tady malinko krimi příběh a začíná se nám rýsovat vedlejší linka kolem úmrtí Alice (Sandra Nováková), která s Honzou chodila v předešlé sérii (Pod hladinou). Možná se z toho časem stane i hlavní dějová linka, protože druhá hlavní postava, chorvatský policista Zoran, měl něco s Alicí a ví, jak to bylo s její smrtí (teda jestli je vlastně opravdu mrtvá). Jinak postava Adama Ernesta úplně mimo. ()

Epizoda 3 (2023) (E03)

Obsahově opět zcela prázdné, snad ne ani krimi případy jsou zcela směšné, děda s urnou je sice sympaťák, ale koho takový příběh zajímá? Ernestova postava Edy dostává "bojový" úkol - jako civil zůstat ve spojení se svou letní láskou a infiltrovat se do její party, aby zjistil, zda vykrádají jachty. S Alicí se posouváme dál, víme, že se odhlásila z ubytování v den své smrti. Jinak opět nic, co by stálo za zlámanou grešli. ()

Epizoda 4 (2023) (E04)

O krapítek lepší díl než všechny předchozí. Letní look pokračuje s naprosto prázdným příběhem kolem Sandry, hlavní případ utonutí potápěčky je jasný od začátku, Hádkova postava už se zase začíná citově chovat debilně jako v plní sérii. No podprůměr jak facka. ()

Epizoda 5 (2023) (E05)

To byl zase případ. Rodina se otráví jídlem a chce to řešit přes policii. Ovšem náhodou Honza zjistí, že to s tím jídlem je zcela jinak - a jak typicky pro Čechy. Eda se svým případem dopadne jak hubkař - za dobrotu na žebrotu a málem se utopí. No a na závěr se Honza rozhodne znovu otevřít Alicin případ. No bída, která se snoubí s marností. Sem tam to bylo i trochu napínavé, jinak ale děj absolutně o ničem. ()

Epizoda 6 (2023) (E06)

No tak jsme se to konečně dozvěděli - to šílené tajemství kolem Alice a jejího tajemného úmrtí. Také jsme se dozvěděli, jak Eda Vopěnka dokáže dělat asistenta při porodu a že postava Anny Šiškové je skvělá porodní bába. Dále víme, že Zoran je slušný pijan a že stále má rád Vesnu, ona ho má také ráda, ale tak nějak spolu nemohou být. Postavy Kramára a Sandevy v tomto díle téměř neexistují a jejich role se zcela rozplynou. Honza s Vesnou už nemá vůbec nic a zůstává sám, stejně jak Eda, který po Sandře už jen pomrkává, ale to je tak asi vše, protože ona na něj jako policajta dlabe. Tento díl byl vrcholem absolutního scénáristického zmaru a ukázal pravou tvář zcela zbytečného seriálu. ()