Maxipes Fík

• Československo Maxipes Fík I.
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, (1976–1977), 1 h 27 min (Minutáž: 6–7 min)

Príhody malého dievčatka a jej kamaráta veľkého psa, Maxipsa Fíka. Kde sa vzal Fík? Jedného dňa priniesol otecko dievčatku psíka Fíka. Fík strašne rýchlo rástol a vyrástol z krabice od topánok, z košíku aj z búdy. A ako sa to stalo, že prestal rásť? Raz, tesne potom, čo sa naučil rozprávať, vypil celý sud piva. A od tej chvíli už nerástol. (TV JOJ)

Lachtaan

Vedle Krtečka, králíků z klobouku, Rákosníčka a mnohých dalších jeden z té legendární škály kreslených večerníčků, na které nesmí být nikdy zapomenuto! ()

PetrPan2

Nejraději mám ten skeč s dopravními policisty... "Pane řidiči, proč jste nezastavil na naše znamení" "Já prosím neumým." "No, to přece nemůžete, dejte mi řidičský průkaz" "Nemám" "No, tak to si poplatíte. Máte peníze?" "Nemám" "A máte aspoň něco" "Prosim, blechy." "No, tak on ještě vtipkuje. Tak to vás přijde draho, pane řidiči." "Ale já nejsem řidič. Já jsem pes" "Chachá, do by moh říct každý" ()

herr_carter

Tohle znám taky především z "elpíček" a stejně jako třeba Mach a Šebestové se mi prostě víc líbila pouze audiovizuální verze..................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Zagros

Maxipes Fík patří k našim nejlepším československým večerníčkům. Jednoduchá kresba vůbec nevadí a k příběhu sedí. Samotné příběhy jsou pro děti ideální a vždy obsahují špetku humoru i pro dospělé. A především hlavním hrdinou je pes! Když k tomu připočtu perfektně padnoucí hlas Josefa Dvořáka, musím dát minimálně čtyři hvězdy za krásnou vzpomínku na dětství. Taky jsem si uvědomil, že jsem Maxipsa Fíka svým dětem ještě nepouštěl, musím to co nejdříve napravit. ()