Maxipes Fík

• Československo Maxipes Fík I.
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, (1976–1977), 1 h 27 min (Minutáž: 6–7 min)

Príhody malého dievčatka a jej kamaráta veľkého psa, Maxipsa Fíka. Kde sa vzal Fík? Jedného dňa priniesol otecko dievčatku psíka Fíka. Fík strašne rýchlo rástol a vyrástol z krabice od topánok, z košíku aj z búdy. A ako sa to stalo, že prestal rásť? Raz, tesne potom, čo sa naučil rozprávať, vypil celý sud piva. A od tej chvíli už nerástol. (TV JOJ)

tomtomtoma

Václav Bedřich byl vynikajícím tvůrcem ideální animované tvorby pro děti. Jeho výtvory jsou výrazné po stránce výtvarné i obsahové. Laskavě provázejí dětské publikum po světě života. Vynalézavě a nevtíravě po výchovné stránce. Výtvarník Jiří Šalamoun stvořil svoji nejslavnější postavu. V dospělém věku se s rozkoší dívám na variabilní úvod rozverné hravosti. Je to prosté, milé a stále účinné. S noblesou se animovaná série podílela na mé výchově a dodnes mi přináší sladkou vůni již téměř zapomenutého stavu bezstarostného a nedočkavého času bezprostřednosti dětského věku. I bez zbytečného násilí a zběsilosti lze na dětskou duši intenzivně zapůsobit. Hlas Josefa Dvořáka dotvořil charakteristickou podobu a v současnosti tržní ekonomiky je Fík úspěšnou komerční značkou. To novodobé běsnění ovšem nedokáže blahodárnou působnost zastrašit a roztáčí své divadlo představivosti. ()

MarekT

Stejně jako u mnohých dalších večerníčků jsem samozřejmě býval pravidelným divákem a všechny příhody si náležitě užíval. Nevím, jak by se mi to líbilo dnes, každopádně za dětství a výborný dabing Josefa Dvořáka si Fík zaslouží pět hvězd. Škoda jen, že i v tomto žánru je kvalita dnešních věcí je dost nízká. ()

WolfR

Další z večerníkových perel dabovaných nezapomenutelným Josefem Dvořákem. Navíc kresba-animace je velmi příjemná, 5 hvězd. ()

dr.fish

Není mnoho večerníčků takhle precizně natočených, vtipných, zabírajících na děti i dospělé. Dnes jako člověk v mezidobí mezi dětstvím a důchodem si obzvlášť uvědomuju genialitu toho psího příběhu. Co je super, že se do toho nedostala vůbec žádná politika, a přitom to postihuje stav společnosti naprosto dokonale. 100% ()

wendelin9

Tenhle mistr ve skoku pro něco mi učaroval již jako malé a do teď se nic nezměnilo :)... Příběhy MAXIpsa Fíka a MALÉ Áji jsou prostě fajn a na tom se nikdy nic nezměni ;-) ()

otík

Vypečený, jeden z nejlepších českých večerníčků s báječným hlasem Pepíka Dvořáka. Na DVD vydáno jako Maxipes Fík I., obsahuje 13 dílů od Zrození Maxipsa Fíka až po Maxipes Fík se vrací. Rok výroby 1976 - 1979. ()

Decker

Josef Dvorak je genialni vypravec a jeho Maxipes Fik neni vyjimkou. Na techto klasickych, starych kreslenych pohadkach je fantasticka jedna vec a to sice, ze je sice kazdy zna nazpamet, ale nemuze se jim dodnes neustale prestat smat. Je to nesmrtelna studnice smichu a pohody, kterou oceni nejen deti, ale i prave dospeli lide. ()

M-arta

Guru českých ilustrárotů Jiří Šalamoun s tím jeho legračním "free stylem" v kombinaci s nepřekonatelným pianem Petra Skoumala, k tomu Josef Dvořák geniálně vyprávějící text Rudolfa Čechury... Tomu říkám správné nadgenerační osvěžení! Má poklona, pánové... :-) ()