The Seeding

Muž se ocitne uvězněný v pouštním kaňonu se ženou žijící daleko od domova, která je v zajetí smečky sadistických chlapců. (JasonCZ)

POMO

OK variace na sektařské drama z divočiny. Trochu předvídatelná, ale bavící. Na tak prostý námět a omezené prostředí dostatečně vtahující, vzbuzující zvědavost, jak bude naloženo s hlavní postavou. Temná hudba, tušení zlých zítřků a dobře hrající Scott Haze. Ten je jedinou vyloženě áčkovou složkou filmu. [Sitges FF] ()

ricci.s

Mladý fotograf zablúdi uprostred púšte. Na dne rokliny nájde opustený dom a v ňom neznámu ženu, takže ju požiada o pomoc. Keď sa však na ďalší deň zobudí, rebrík je preč a ostáva v rokline uväznený. Okrem ženy mu robia spoločnosť podivné škaredé deti na okraji rokliny, ktoré s ním majú rozhodne iné plány ako pustiť ho von. Je trochu škoda, že myšlienka filmu napokon bude tak neskutočne banálna a primitívna, pretože boli tam náznaky, že by sa to celé mohlo zamotať, prípadne rozvinúť omnoho zaujímavejším smerom. Rozhodne sa však nejedná o zlý horor, najmä keď beriem do úvahy, že som o jeho plánovanom vzniku nikdy nič nepočul. Také Kukuričné deti na púšti, a to sa neodmieta. ()

*CARNIFEX*

Fakt by ma zaujímalo, kto má reálne záujem investovať do takýchto sračiek. Či si reálne tí ľudia aj zvažujú, pre a proti. Investícia VS zisky, respektíve KOHO projekt idú podporiť. Mne je jasné, že nie každý horor môže točiť Wan, alebo nejaký iný, úspešný kokotko v rámci tvorby tohto žánru, no ale reálne na toto buchnúť prachy, to človeka nič iné nenapadne, iba že im pekne musí jebať na hlavu. ()

darkrobyk

-Na poušti se ničím neplýtvá.- Wyndham je nesympatický trouba, a tak když je vlastní hloupostí uvězněn v rozsáhlé skalní rozsedlině, kde v malém domku přebývá mladá žena, je člověku jeho osud pomaličku lhostejný. No, mě tedy rozčiloval od začátku. Minimalistické drama, kde důležitou roli hrají ruchy, zvuky a hudební industriál, směřuje ke zcela logické pointě, která člověka napadne ještě před prozrazením. Na artový film až příliš obyčejné, na mainstreamový horor moc pomalé. Nejvíce mě zaujal moment, kdy zoufalý uvězněný Wyndham hledí vzhůru na vzdálené letadlo - civilizace je v tu chvíli tak blízko, a přeci nekonečně daleko. Přese všechno je to ale oslava života, mateřství a pro ženu volby, jak chce naložit se svojí rodinou. Muž je jen onen pověstný rozsévač. Rozhodně nic pro běžného diváka, který sem bude sázet odpady, což si film zas až tak nezaslouží. Osobně mě konec velmi potěšil. ()

pornogrind

Fotograf vyrazí do pouště aby nafotil úplné zatmění. Jenže se ztratí. V tom uvidí dům na dně kaňonu a taktéž ženu. Sleze dolů do kaňonu a přenocuje. Ráno ale zjišťuje, že už tam žebřík není a on je v pasti bez možnosti dostat se z kaňonu ven. Do toho se na okraji kaňonu začnou objevovat podivné „děti" které s ním i se ženou mají evidentně svoje úmysly. Je viditelné, že žena už nějakou dobu v kaňonu strávila jenže toho moc nenamluví a tak fotograf moc odpovědí na svoje otázky nedostává. Jedna věc je jistá nahoru se jen tak nedostane takže si v kaňonu nějakou dobu pobude. Čím víc se snímek blíží ke konci tím víc je jasný, že vše směřuje k neodvratitelnýmu konci. Určitě bych trochu ubral na stopáži a víc přitlačil na pilu co se týče psycho teroru(psycho nátlaku). Škoda, že myšlenku filmu jsem prokoukl poměrně brzy. I tak ty 3hvězdy dám. Rozhodně žádná mainstream záležitost. Tohle ocení spíš menšinový divák. ()

Kudly4

Skvělý festivalový Horor. U mainstream diváka, se bude jednat o táhnoucí se nudu. No mě si film získal hned. Ztracený, sympatický chlápek a celkem pěkná, ale divná žena, která žije na dně kaňonu. Proč ? A jaké má s mužem úmysly ? Do toho pobíhající poloretardi, od kterých se pomoci nedostane. Nechybí sex, trocha krve, napínavá atmosféra a perfektní, zlé finále. Vzhledem k tomu, že hodnocení je tu maximálně tříhvězdičkové, tak tu jednu s klidným svědomím přidám. (54. hodnocení) ()

JASON_X

Tak nevím, jestli se tvůrce snažil o nějaký přesah, o nějaké podobenství nebo symbolismus či co, ale já viděl spíš plytkou a pozérskou ptákovinku, která nějaký hlubší smysl jenom předstírá. Mám moc rád braková béčka o zdegenerovaných nebo zmutovaných vidlácích, ale v tomhle žánru dávám přednost přímočarosti a jednoduchosti před pochybným pseudomysterióznem. ()

raimi odpad!

Trailer zaujal, ale když jsem viděl fotky z premiéry filmu na Tribeca Festivalu v New Yorku, kde režisér a herci vypadali jako by se účastnili nějaký travesty show, trochu jsem znejistěl. Tahle nakrucující se  banda snobskejch b*zerantů v drahých hadrech mě teda dost odrazovala. A první dojem byl bohužel pravdivej. Tohle je zas jen další nihilistickej, odpornej pseudofilm od rozmazlených městských dětiček, co natočili hnusobu o tom, jak ošklivoučký je mít děti. Rádoby intelektuální, jakoby artovej splašek. Sonda do duše současných dekadentních tvůrců, kteří žijí v přepychu, ale jsou absolutně prázdní a nenávidí všechno okolo sebe. ()

oveckaoa

Zaujal mě popis filmu a obal  bohužel to jsou  asi jediné  pozitiva filmu ještě je tam sekyrka v noze vlastně . Chlápek jde někdo do kaňonu fotit zatmění narazí tam na děcko co mu řekne, že hledá rodiče chlápek mu jde pomoct hledat a ztratí se. Narazí na barák někde v rokli  tam je ženská jde tam za ní si odpočinout a najít pomoc  ráno  se probudí a nemůže se z tama dostat. Mezitím potkává nějaké magory a snaží se přežít  je to nezážitné a táhne se to (nechápu rozdělení do 5 měsíců to, že mu šel pořád digitální foťák   ani  neřeším radši) i označení horor bych  nepoužil spíše drama. 20 procent ()

Flopik

Chlap poslúžil, "úrodu" zasial a za jeden vrz draho zaplatil. Nemôžem povedať, že je film nezaujímavý. Práve naopak, je to to jediné čo vás drží pri sledovaní. Nič sa tam v podstate nedeje, ale zaujíma vás, ako to bude pokračovať ďalej. Na otázky odpovede bohužiaľ nedostaneme. Je to veľká škoda, nakoľko by ma zaujímalo viac ohľadom danej "sekty". V skratke príbeh je o chlapovi, ktorý zlezie dole po rebríku do jamy, rebrík ukradnú a on si bude nažívať so ženou ktorú tam nájde. Za mňa vo finále teda čistý priemer, s pekne suchým koncom, ktorý sa ale vyložene hodil. ()

faraoon odpad!

Odporný plagiát zločince Claye s ostudným hereckým projevem. Nechutná krádež a zneuctění fenomenálního klasického díla japonského dramatika Kóbó Abe "Písečná žena", který byl neméně geniálně zfilmovaný Tešigaharou v roce 1964. Za tuto zrůdnost by měl být Clay usazen na týden bez vody do klece uprostřed Sahary nejlépe s řádně nadrženou bukvicí a následně doživotně zbaven veškerých režisérských práv, jeho jméno vymazáno z archivů a dílo spáleno. Okopčený a zmršený scénář tohoto imbecila je nechutným mementem filmové kriminality. FAKT JSEM SE NAŠTVAL. ()

Mamlas

Zkraje zaujme, ale tak od 10. do poslední minuty se tam už nic zajímavého neděje. Jen 2 lidi v táhlém komorním dílku o ničem. Tak 30% stopáže zaberou krajinky, tak 60% je brutální nuda, zbytek poskytne nějaký ten základní děj a ukončení. S palcem neustále na ovladači jsem se doklikal do konce. No mizerie. ↘️ 14% ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (viac)