Red Rooms

• Kanada Les Chambres rouges (viac)

Přišel den, na který Kelly-Anne čekala. Začíná soudní proces s Ludovicem Chevalierem, obviněným z brutálních vražd tří nezletilých dívek. Na rozdíl od většiny lidí nachází Kelly-Anne v muži fascinaci, stává se jím posedlou a nevynechá jediné soudní slyšení v naději, že jí věnuje aspoň jeden pohled. Hranice mezi realitou a fantazií se ale ztenčuje, až Kelly-Anne přestává být jen pasivní pozorovatelkou. Pascal Plante se opět zajímá o ženskou subjektivitu, tentokrát však přichází s artovým thrillerem o nebezpečné přitažlivosti zla. Hra s viděným a skrytým, explicitním i tušeným přitom ústí až ve fyzický divácký zážitek. (MFF Karlovy Vary)

Reesam

Za mě strop celého festivalu. A troufám si to říct i s vědomim, že mi zbývaji ještě 3 dny. Vizual, hudba, herci, střih, gradace v určitých scénách, humor na správném místě, kontrast mezi soudem a 10 minutovým monologem obhájkyně se svižnými scénami mimo mistnost. První film u ktereho jsem si kontrolovala hodinky ne s tím, kdy už to skončí, ale s tím, kolik ještě zbývá a že nechci, aby to skončilo. Oceňuju vynechání záběrů z Red rooms, zvuk bohatě stačil. Jediné co, a to se ve mně třískají dva protipoly.. chtěla jsem znát, jak to dopadne. Zároveň si troufam říct, že kdyby to tam nedali a skončilo to jejím odchodem z domu oběti, bylo by to lepší. ()

dubinak

Tak tento snímek se mi postaral o nejsilnější a nejdelší fyzickou nevolnost z celých letošních Varů a možná i za celý můj filmový rok, ne-li život. Čistokrevný thriller, který využívá potenciálu dnešního trendu honby za kriminálními případy a internetového undergroundu a vytváří tak úplně nový svěží vítr v tomto žánru. Intuici, že tenhle film se povede jsem měla už předem, ale co následovalo jsem fakt nečekala. Soudní procesy mě baví, chladné, drsné ženské postavy mě baví, dozvídat se o dark webu mě baví a když k tomu přidám ještě brutálně schopného režiséra, který umí podrásat moje nervy i žaludek, vznikne mi z toho hodně nadprůměrný zážitek. Asi nikdy nezapomenu na scénu s převlekem u soudu a následnou scénu s vrahem, kdy mě zvukový podkres a brilantní timing polil takovou vlnou hnusu, že jsem myslela, že budu zvracet. A kterýkoliv film, jenž je schopný ve mně vyvolat tak silné fyzické stavy si u mě zaslouží speciální pozornost. Tenhle mě donutil na něj myslet ještě dlouho po projekci a chtěla jsem si ho hned pustit znovu, protože jsem si chtěla znovu projet detaily, které mi nejspíš unikly a vyvolaly ve mně otázky. Doufám, že brzy tenhle kousek potkáme někde na VOD. KVIFF 2023 ()

Immortal17

Tento snímek mě zajímal v první řadě z hlediska psychologie sériových vrahů. Ejhle, jaké ale překvapení, že za celou stopáž Chevalier sedí pouze za sklem a nepromluví ani slovo. Během trvání filmu je na něho záběr možná tak pětkrát. Ale co je nakonec zajímavější je příběh hlavní postavy Kelly Anne, která od prvního dne byla pouze zvědavá a rozhodla se navštívit soudní proces vraha nazývaného The Demon of Rosemont, který unesl tři mladé dívky ve věku 13, 14 a 16 let, krutě mučil a týral zmiňované dívky ve svém sklepě a následně zdokumentoval a odvysílal v tzv. Red Roomech na dark webu. Na soudních procesech se jeden setká s mnoha tvářemi a reakcemi. Například s reakcemi obětí rodin. Kolik bolesti a bezmoci si tyto lidé museli vytrpět? Obzvlášť matka Camille, které chybí důkazní video materiál smrti své dcery. A jako kdyby toho nebylo málo, na soudním procesu se objevují i fanaticky zamilované osoby, které věří v nevinu obžalovaného. Říká se tomu hybristofilie. Otázka ale zní, kdo je vlastně Kelly Anne? Již na první pohled se zdá jako velmi zvláštní člověk. Spoustu času zřejmě tráví hraním pokeru a to v takové míře, že spoléhá na vlastní štěstí. Osamocená bez přátel tráví svůj volný čas často na internetových stránkách. Penězi z modelingu a penězi vyhranými v pokeru si může dovolit nejmodernější technologie. Je to počítačový genius, co si vytvořil svůj vlastní hackerský systém, díky kterému dokáže zjistit co chce a dostat se kam chce. Zjistit adresu bydliště osob z procesu, hacknutí jejich profilových účtů, emailů, kódů od chytrých dveří? Hračka. Směry a cíle hlavní postavy mi zůstávaly dlouho záhadou. Avšak jako sledující lidskou psychologii tvrdím, že musí trpět obsedantně kompulzivní poruchou. Sama snažíc se najít důkazy o vrahově vině nebo nevině, se vrhá do šílených akcí, kdy si divák musí myslet jak šílená vlastně je. Omyl. Ona není šílená. Naopak, je tak chytrá, že porazí nakonec všechny stejně jako v pokeru. Je totiž posedlá vyhráváním? Vydraží na aukci na dark webu pomocí vyhraných bitcoinů v pokeru poslední důkazní materiál smrti Camilly, který v noci tajně propašuje do domu poslední vrahovi oběti, matka tak může konečně bolestně uzavřít kapitolu, jako anonymní dárce důkazního materiálu a vlastník hackerského systému, na to nikdo nepřijde, převeze tím vraha, který se přizná k vině a umlčí tím konečně i osobu věřící ve vrahovi nevinu. Film je těžký psychologický koncept, který nemusí sedět každému, obzvlášť, když je natočen tak trochu technikou Davida Lynche. Kdo ale takové dějové linie má rád, určitě si tento film nenechte ujít. ()

vyfuk

[KVIFF 2023] Artová drtička, která kombinuje menší artovou neakčnost a uměleckou hodnotu. V něčem otravně mrazivé a silné. V nějaké fázi asi moc nečitelné, ale i tak silné. ()

venca163

Tvrdě na solar. O filmu by se dalo napsat mnoho superlativů, ale nejvíc asi vyčnívá tim, jak skvěle pracuje se silou neukázanýho. I tak to bylo svym způsobem tak explicitní, až to hraničilo s tim, co jsem ještě ochotnej vydržet. Francouzská verze Jennifer Connelly tu bravurně hraje složitou postavu, ne lehce čitelnou, bez debat odpornou psychopatku. Rejža v úvodnim krátkym slovu zmiňoval "až matematicky přesnou úvodní sekvenci" a musim mu dát za pravdu: celej film byl odvyprávěnej chirurgicky, sebejistě, bez prostoru pro lelkování. Z detailů kvituju, jak pravdivě zobrazili "hacker level 1, basic how to". Film, kterej mě soudí za to, že se na něj dívam. Už to nikdy nechci vidět. #čistýzlo #kviff57 (85%) ()

FilmysMartym

Snímky z kanadských francouzských provincií jednoduše stojí za to! Red Rooms zpracovává žánr crime thrilleru s obrovskou svěžestí, především díky věnování většiny prostoru 2 hlavním postavám, nutno podotknout s diametrálně odlišným vztahem k vrahovi, namísto sériovému zabijákovi, jak tomu většinou bývá. Je zde věnován dostatek času na pochopení obou hlavních postav, které jsou bezchybně zahrané a je to opravdu povedený film. ()

mclenin

Film dobre pracuje s mystifikáciou a imagináciou, atmosféra je ponurá, aj napriek neexplicitnosti sú niektoré scény nepríjemné, hrá sa s očakávaním diváka a celé to má artový nádych. No vzhľadom na námet som očakával tak trochu intenzívnejšiu prácu s emóciami, záver pôsobil chladne a bez výrazného dopadu na mňa ako diváka. Nie zlé, ale mohlo byť lepšie. ()

Disease

Soudní thriller, který naneštěstí neumí využít potenciál celkem originálního tématu. Filmařsky precizní, jen mě iritovaly některé "artové" momenty. ()

Sharleen76

Vizuálně podmanivý soudní thriller z Kanady. Až do poslední chvíle vás nechává na pochybách, jaké jsou pohnutky hlavní postavy. Jde o fascinaci násilím nebo jde o něco hlubšího? Originálně pojatý snímek, který lehce odkrývá fungování dark webu. Rozhodně stojí za vidění. ()

pekl

Nepopiratelně skvěle natočený i zahraný film, ze kterého jsem ale chtěl několikrát utéct, resp. zacpat si uši, protože ABSOLUTNÍ horor. Těžko si představit, co tohle v hlavní soutěži na KVIFF 2023 přebíje. Mimochodem anotaci k filmu psal evidentně někdo, kdo o něm slyšel jen něco z doslechu... ()

DanMac

Pascal Plante prináša dokonalo ozvučený a vizuálne presný thriller s napätím, zvratmi a mrazivým príbehom. Harmónia formy a obsahu s najlepšou originálnou hudbou celého festivalu. [KVIFF2023] ()

Kortexo

Nezapomenutelný divacký zážitek z kina.Jasný děj, který se později změní jednou chybou v totální zkázu a vlastní sebeuvědomění.Dokonalé zpracovaný boj dobra se zlem.Epické... ()

Mamlas odpad!

Jeden z nejnudnějších filmů, které jsem si kdy pustil. Nuda, nuda, nuda, po hodině a půl konečně aspoň malinký kousek napětí, konec. Proklikáno fakt rychle. Narazit na něco, co by zaujalo se prakticky nedalo. ⬇️ 2% ()

Fin_429

Už nikdy nebudu mít příležitost vidět film jako tento. Pascal Plante přistupuje k dané látce syrově a píše i režíruje tak, až mi z toho všeho padá čelist - což se většinou nestává. Hlavní otázkou po tom všem ovšem jest - co ji tak fascinovalo? Co ty lidi tak fascinuje? Co konkrétně má cenu 21,5 BTC? No byl to film dokonalý, avšak už nikdy víc jej nechci vidět. 10/10 ()

xxmurphyxx

No...čo napísať.  Očakávania boli a nie najmenšie, žiaľ film ich nenaplnil. Kvality tu sú, začiatok je pomalý, civilný, realistický a začne kurevsky namotávať diváka na niečo, čo nikdy nepríde. Ak človek čaká nervy drásajúcu drámu, výlet do hlavy psychicky chorého človeka, alebo nebodaj nejaký gore, bude svinsky sklamaný. Niečo málo sa tu deje na pozadí formou rozhovoru, zvuku nahrávok a aj keď mám fest bujnú fantáziu, predsa len to bolo málo na to, aby ma to strhlo. Škoda, potenciál tu bol. Najme s takou sympatickou a talentovanou herečkou, to bolo asi to jediné, čo ma udržalo do konca. ()

Facerr

Neuvěřitelně nudná, otravná artovka snažící se vyvolat v divákovi nepříjemné pocity z pouhých náznaků. Jejich servírování je pak namíchané s ještě podivnějším chováním hlavní herečky a to vše bez hlubší pointy. Jediné, co tahle podívaná zanechá je vědomí o nepochopitelné fascinaci a přitažlivosti člověka ke zlu. To jsem si zase jednou naběh:/ ()

BrusVejn

57. KVIFF - Najväčšie prekvapenie festivalu. Bol som milo prekvapený, že sa v hlavnej súťaži ocitol tento nádherne a moderne natočený film z Kanady (vo francúzštine) rozprávajúci o téme dark webu a fascinácie násilnými vrahmi. Hlavná herečka predviedla vtrhujúco chladný herecký výkon a dokonale stvárnila svoju asociálnu postavu. Vychváliť treba aj kameramana, ktorý celý film predvádzal krásne a čisté zábery na moderný Montreal. Film pôsobil výberom lokácií takmer až futuristicky aj keď sa odohrával v súčasnom svete a pri filme som si pár krát povedal, že by som rád videl od tohto tvorčieho týmu nejaké sci-fi. Možno sa aj niekedy dočkáme a Pascal Plante napodobní veleúspešnú holywoodsku kariéru svojho krajana Denisa Villanueva. Veľmi dobrá práca. ()