Smrtící déšť

• Francúzsko Acide (viac)

Patnáctiletá Selma (Patience Munchenbach) vyrůstá mezi svými odděleně žijícími rodiči Michalem (Guillaume Canet) a Élise (Laetitia Dosch). Na Francii se snášejí mraky ničivých kyselých dešťů. Ve světě, který se chystá jít ke dnu, se tato rozdělená rodina bude muset spojit, aby čelila této klimatické katastrofě a pokusila se jí uniknout. (mac000)

POMO

Již samotný námět kyselinového deště způsobeného znečištěním ovzduší je na vážně se tvářící katastrofické drama moc. Scénář nepřichází s ničím zajímavým, zakázkově pracuje pouze s klišé a navíc disponuje o to více do oči bijící blbostí, čím blíže se blíží k finále. Které se překlopí takřka v nechtěnou parodii. Pouze jedna scéna nečekaného úmrtí důležité postavy někde uprostřed snímku je emotivní a zasáhne. Podprůměrná, zbytečná francouzská žánrovka. [Cannes FF] ()

LIVINGDEAD

Škoda, že se ve filmu více řešila fotrova milenka, strýček, debilní dcera.... a katastrofický film šel tak do kytek. Bída a utrpení. V poslední době, co katastrofický film, to sračka. ()

Cappuccino

Málo výrazne postavy a slabšie napätie vynahrádza pochmúrna atmosféra a civilné výkony hlavnej trojice. Herci neboli vôbec zlí, ale ich postavám chýbala vzájomná chémia. Ak by sa film viac držal katastrofického žánru a menej vsádzal na sociálnu drámu, mohlo to byť o hviezdu viac. ()

pornogrind

Mohl z toho být solidní survival na pozadí přírodní katastrofy kdy lidstvo sužují kyselý deště ale místo toho je to spíš nic moc záživný drama na pozadí téhle přírodní katastrofy. Takže za mě těžce nevyužitej potenciál potažmo vydání se špatnou cestou. Přitom krátkometrážní film Acide(2018) téhož režiséra se mi líbil a tenkrát jsem si říkal, že celovečerák by nemusel být vůbec špatnej. Škoda, že se Just Philippot v celovečeráku vydal tímhle směrem kde to pojal spíš víc jako drama protože tohle mě moc neoslovilo. 2hvězdy ()

Goldbeater

Apokalyptická premisa o tom, že zemi zachvátí extrémní kyselé deště (rovnající se prakticky vysoce koncentrované kyselině pršící z nebes) je nosným nápadem a naskýtá rozhodně velmi neveselou a fyzicky nepříjemnou podívanou. Škoda je, že tvůrci s ní nevymysleli nic moc chytřejšího, než je neustálý chaotický úprk postav před opakujícím se nebezpečím. Jakmile se Acide rozjede, je poměrně intenzivním thrillerem a rozhodně se u něj nebudete nudit. Trpí ale taky běžným neduhem katastrofických filmů, kdy se postavy v krizových situacích chovají buď zvláštně, úplně pitomě, nebo řeší věci, které jsou v danou chvíli zcela irelevantní, což v dílčích okamžicích příběhu je docela unavující. [Sitges 2023] ()

Arsenal83

Dá sa ušetriť čas tým, že si človek pozrie krátkometrážnu verziu, ktorá vyšla o 5 rokov skôr a je lepšia. Lebo toto je o tom istom, len natiahnuté. Ďalší dôkaz toho, že tendencia robiť z krátkych filmov dlhé je na nič, keď nemáte poriadne nápady. A tiež, keď až počas produkcie zistíte, že vy vlastne nemáte dosť peňazí na to, aby ste aj tie nápady, čo máte, mohli kvalitne realizovať, ako to bolo v tomto prípade. Pôvodne mal byť kyslý dážď poriadne kyslý, lenže rozpočet nepustil a na tie zábery nevyšlo. Takže z kyslého dažďa sme nakoniec dostali len také acidko. ()

Chrustyn

Klasicky vystavené katastrofické drama, které se bohužel bere smrtelně vážně a z velké části jde o komorní záležitost, kdy se postavy někde schovávají. Chybí tedy jakékoliv trikové atrakce, námět je dost hloupý na to, aby mohl fungovat jako vážně míněný film a herecky to je jedna velká tragédie. Naprosto zbytečný a velice špatný film. ()

oveckaoa

Chlap , ženská a malá holka se snaží dostat z Francie kde padá na zem kyselinový déšť (zní to tak blbě jak to píšu) . Tenhle déšť je hodně zajímavý a specifický jednou auta  zničí,  jednou ne , jednou zničí i celý barák  asi jak se to režisérovi hodí to by ještě možná dalo přežít co se, ale nedá jsou postavy jinak je zvláštní, že mají vždy takové štěstí, že buď najdou barák nebo nějaký kryt .  Otec (ze začátku i ta matka) dělá všechno co může  , ale ta holka je takový spratek , že mu vše sabotuje , i když ví , že by pro ni udělal vše co by mohl ve většině případech ohrožení má prsty ona ani jeden z nich celý film nikomu nepomůže naopak on zabije kočku a pomáhá se jen jim tak, že není důvod jim fandit . Na konci chytne nerva a konečně tu holku uzemní za to respekt já bych ji setřel hned na začátku. Po filmové stránce asi dobré (scéna na mostě je topka bohužel je jediná) herecky tragédie jinak nevím proč to ke konci na mě mluvilo jednou francouzsky a jednou česky v dabingu asi došly prachy na dabing P.s. proč se celý film řeší jeho ženská a její ´´otec,,  , když se na to na konci vyserou a ani neřeknou zda přežily a kde jsou?  40 procent ()

Ivi06

A já se přiznám, že až na posledních 15min, mě to bavilo :) Ono je to asi celé trochu přitažené za vlasy, a ten konec obzvlášť, ale když s tím budete počítat a když se na tu vlnu naladíte a rozhodnete se na tu hru přistoupit, tak vás to podle mě neurazí.  Asi tam skutečně je spoustu nelogičností a absurdit, já se je asi rozhodla tolik nevnímat... nebo je odpustit. Co mě každopádně iritovalo hodně, byla postava patnáctileté rebelské Selmy, tu jsem měla chuť pořádně profackovat. Nevděčný ukňouraný spratek... Moc se mi to líbilo vizuálně, ta scéna kdy Selma vybíhá s koňmi z lesa, a za nimi ta černá oblaka - nádhera. [Festival de Cannes 2023] ()

Flopik

Za celý film pršalo asi trikrát. Inak je to hrozná nuda, kde chodí jedna nesympatická rodinka a hádajú sa. Nič sa tam veľmi nedeje a samotný dážď je využitý veľmi málo. Nepodarilo sa to teda vôbec a slabšie 2. ()

Daiker

Jak by řekl klasik.... Chčije a chčije.... Pomalé apokalyptické drama. Téma zajímavé,  nejlepší byla scéna na mostě. Uječena dcera byla na zabití.... Průměr.... ()

Trixinka

Kdyby se film více zabýval onou dešťovou katastrofou, a ne vztahy v jedné pošahané rodině, tak by to dopadlo mnohem mnohem lépe. Vizuálně se film pohybuje hodně vysoko, např. scéna kdy Selma vybíhá z lesa současně s pár koňmi byla hodně dobrá. Příběh klasický - nefunkční rodina snažící se přežít přírodní katastrofu a dostat se někam do bezpečí. Fajn. Co ale film dokonale zničilo bylo postava patnáctileté Selmy. Ano, přesně takto dopadá "moderní výchova" dětí. Rozmazlená sebestředná káča, které rodina zajistí první poslední, ale milostivé to není dost dobré. Ta by potřebovala pár facek už na začátku filmu a byl by klid. Takto na její sobecké ukňourané jednání doplácí postupně celá její rodina, nejprve ji musejí zachraňovat z lesa a stájí (místo díků hysterický záchvat), po smrti její matky pospíchají s otcem do bezpečí a princezna není schopná vyběhnout kopec takže jí musí její otec táhnout jak pětiletou, ovšem vrcholem jejího frackovitého jednání byl onen útěk z auta a pak volání tati pomoc. Díky tomu přišel na konci filmu její otec o nohy. Parádní jednání patnáctiletého spratka. Kdyby jí bylo pět, tak neřeknu, ale tohle. Nikdy více už tento film nechci vidět, 2* dávám za onu přírodní katastrofu a pěkný vizuál. ()

Likan7

Chtěli natočit katastrofický film a místo toho z toho udělali nefunkční francouzské drama s pitomými postavami uprostřed jakoby konce světa. Jediná solidní scéna je překvapivá koupačka a smrt jedné z postav zhruba uprostřed filmu. Všechno do té doby a bohužel i poté je jedna velká blamáž. K tomu s absurdně nefunkčním (ne)závěrem. ()

trickmaster

Jako jo, celkem dobrý nápad a mohlo z toho být i dobré sci-fi. Jenže to by se toho musel ujmout někdo, kdo rozumí tématu a hlavně někdo, kdo umí vybrat na castingu charakterní herečku a ne votravnou krávu, kterou jsem měl chuť během filmu vykoupat v tý kyselině asi 6x. Strašně blbě zahraný a hrozně popotahovaný. Napětí nulový, příběh dost unilý, ale myšlenka a koncept se mi líbily, takže alespoň za to dávám 2/5 * ()

Aceboris

Škodlivý dážď v akejkoľvek podobe, nieje žiadna novinka. Pri tomto filme som si spomenul na seriál od Netflixu Déšť  , ktorý je v podstate tiež na princípe katastrofy s tým rozdielom, že ten seriál bol aspoň zaujímavý. Tu je to len o kecaní, a nezmysloch počas celého filmu. Tak už len myšlienka na to, že dážď je kyselina, rozožiera plech a iné kovy, ale pneumatiky na autách sú úplne v poriadku. Alebo sa v poslednej chvíli objaví bunker v strede lesa, ktorý zhodou okolností končí na tej strane kam smerujú. Alebo hlavný hrdina je na pokraji svojich síl a odpadne priamo pred domom kde mu pomôžu. Filmu sa nedá vytknúť snaha o napätie, o vytiahnutie do deja, dokonca obetovanim jedného z rodiny, ale nefunguje to. Chvíľkami to vyzerá, že sa konečne trošku rozbehol ale ako rýchlo akcia prišla tak ak odišla a nasleduje dlhá niekoľko minútová nuda. No a čerešnička na torte je rozmaznaná dcéra, človek by čakal v ťažkých chvíľach morálnu oporu a aspoň ako také  rozumné zmýšľanie od tak veľkej baby, ale skôr sa dočkáte, hysterických scén, šialeného  sa správania a vreskotu.  Na jedno pozretie stačí. 4/10 ()

lubosco

Jako nápad trocha uletené, ale dajme tomu. Teenagerku na intráku idú zachrániť rozvedení rodičia, pretože kyslý dážď je sviňa a leptá všeko na čo dopadne. Teda skoro, ono sú tam nejaké nelogické veci, ale nevadí. Vcelku sa to dá pozerať, nevidno žeby to malo nízky rozpočet. Avšak chovanie postáv je útrpné, v prípade teenagerky úplne katastrofálne. Záver taký nijaký, ale priaznivec tohoto katastrofického žánru si s nejakými výhradami príde na svoje. ()