Čmuchalové

Akčný / Krimi / Dráma / Thriller / Športový
Južná Kórea, 2023, 8 h 9 min (Minutáž: 55–74 min)

Tři zaměstnanci dobrotivého finančníka se rozhodnou společně zničit krutého lichváře, který sdírá z kůže chudé lidi. (Netflix)

smarkus

Za mňa úplná pecka. Je to akčné so zaujímavou zápletkou a hlavne neokukané. Videl som už viac kórejských seriálov a môžem povedať, že som fanúšik. Kórejská produkcia opäť potvrdzuje, že ide správnym smerom a vo viacerých smeroch dáva USA na frak. Žiadna stupídna woke agenda ale stavaný príbeh, ktorý graduje a samozrejme ako je zvykom aj prekvapí. Mám k tomu nejaké výhrady ale v porovnaní s hovnami, čo sa točia je toto klenot. 5/5 ()

Drozdo57

Zasadenie do reálnych problémov reálneho COVIDového sveta bolo veľkým ťahákom v prvých epizódach. Tým druhým celkom zaujímavé akčné scény. Tým tretím sympatickí herci. Čo ťahákom rozhodne nebolo bolo neskutočná miera stupidity v celom seriáli. Takže: 1. Nie, nezbiješ 15 chlapov sám, nech si aj Mike Tyson. A už vôbec ich nezbiješ, keď majú v rukách zbrane oni a Ty nie. Vôbec, také to, že on sa bije s jedným zloduchom a ostatní ho sledujú hádam už vyšlo z módy, nie? 2. Nie je hrdinské bojovať holými rukami, keď súperi majú zbrane. Alebo pokiaľ máš evidentne navrch v rýchlosti, ale nie v sile. Zober si, kurva, do ruky niečo, napríklad črepinu zo zrkadla a dobodaj toho polodebila so šerblom na hlave! Veď sa Ťa ani nemôže dotknúť, ak to sám nechceš! 3. Ľudia v Kórei nevedia čítať? Ja viem, že doba je zlá, ale to podpíšeš len-tak takúto zmluvu a poriadne si ju neprečítaš? Nikto? 4. Ford Mustang nie je nenápadné auto. A už vôbec nie je nenápadné, ak s ním niekoho sleduješ a udržuješ si odstup 4 metre. 5. Keď sa mi podarí zajať pravú ruku šéfa mafie, tak sa určite nejdem opiť ešte v ten večer a nejdem v kľude spať domov. Ráno si nerobím raňajky doma, ako keby sa nič nestalo! 6. Je vás, doslova, 5 a pol (lebo jeden je na vozíku) a ich aspoň 50. Plus majú podplatených všetkých ľudí na tomto svete. Zožeňte si viac ľudí. Nie ste Avengers! 7. Keď mám doma, doboha, tehotnú manželku, tak nechľastám večer. Nebývam v byte na poschodí bez únikového plánu. A hlavne mám doma aspoň brokovnicu! 8. A vôbec! Váš protivník vôbec nehrá fér, takže prečo, do riti nemáte v ruke zbrane! To pochopila iba tá kočka s lukom na konci. Bohužiaľ fuckup hlavnej herečky pred skončením natáčania prihodil ďalší klinec, ale tvorcovia sa s tým popasovali celkom dobre. Hlavne pridaním geek vnučky. Celkovo veľké sklamanie, lebo po prvom diely som si myslel, že pozerám kvalitu zrovnateľnú s My Name. Ale nie. V My Name tvorcovia chápali, že keď má baba 50kilo a meter 50 aj s podpätkami, tak sa nemôže biť s chlapom na férkovku. Tuto je každý Mariňák! V určitých momentoch som kričal na telku. Oni sú vo vojne gangov a tvária sa polku času ako nič. Ako: V utorok sa pobijeme, zajmeme ľudí, niekoho budeme mučiť. V stredu sa mi nechce. Dajme si pekné raňajky, spravme si suši, zájdeme na squash. Večer si pozrieme telenovelu. Vo štvrtok sa zasa trochu pobijeme, ale len trochu. Takú poriadnu bitku si dáme, hm, hm, neviem: budúcu stredu? Všetci mŕtvi z "nášho" tímu v tomto seriáli si za to môžu len a len sami! A *SPOILER*: Na konci toho hajzla ani nezabijú! Iba ho zbijú a povedia mu, že ho zabijú až ho nabudúce uvidia! Kurva fix! ()

HanzoBureshi

Pokud bych měl spočítat filmy a seriály, který jsou pro mě skvělý, tak 70% je určitě z Japonska a Koreje. A právě Čmuchalové jsou opět zázrakem z čistého nebe! Je to nehorázný nářez! My Name se mi zamlouvalo trochu více, ale tohle je téže skvělý! Pokud má Jižní Korea skvělý projekt, tak je to většinou právě nějaký akční thriller. Té akce je tu opravdu hodně a je dost i brutální! Box tu byl asi nejlépe znázorněn, co jsem kdy viděl, je to naprosto špičková choreografie. Hlavní postavy Do-hwan Woo a Sang-yi Lee jsou skvělý a jejich přátelské pouto bylo asi též takové, které zahřálo u srdce. No a záporák a jeho kumpáni jsou dost temní a drsní, a takhle to má vypadat. Soundtrack perfektně podporoval akci, ale i pořádné drama, které je tu také ve velkém měřítku, protože takový strach o postavy jsem nečekal. Jen je poté škoda absence Sae-ron Kim, ale aspoň dorazila menší náhrada, která dobře zapadla do příběhu. První tři epizody jsou takovým rozjezdem, kde se představí i další postavy, ale poté začne ten pravý randál! Mé hodnocení 9/10 ()

hony23

Byť korejské seriály šly v posledních letech svou úrovní hodně nahoru, mám s nimi pořád stejný problém. Respektive 3. Korejci vypadají všichni stejně a vždy mi dlouho trvá, než si zapamatuju, kdo je kdo ( navíc tady to rozpoznávání bylo ztíženo respirátory kvůli Covidu ). Jejich jména nejsou zapamatovatelná už vůbec, takže když je o někom řeč, tak nevím o kom. A za třetí - jejich mentalita je úplně jiná a tak se našich očích neustále pitvoří a chovají se jak retardi. Pominuli ale tyto výhrady, jsou Čmuchalové skvělou akční jízdou, která se sice rozjíždí pomaleji, ale je díl od dílu lepší. ()

quido_zidle

Vítejte v zemi s jedním jediným revolverem a velkou spoustou baseballových pálek. Hlavní hrdinové sympaťáci, hlavní záporák skvělý, akční scény výborné a docela to i drželo pohromadě. Jen tam bylo moc pasáží "to snad kurva né!" a to včetně celých posledních 20 minut. Celkově docela příjemné, na Squid game (kdy někteří psali, že je to snad i lepší) to nemělo ani omylem... ()

Predator77

75 procent, tenhle seriál rozhodně nezklamal a nabízí fajn postav jak hlavní tak i vedlejší a co se týče záporáku tak ty se zde chovají jako správní zmrdi a budete si přát aby dostaly co si zaslouží dále tu máme dobrou a přehlednou akci která neurazí ale ani nenadchne, další věc co je fajn tak je příběh plný nečekaných zvratů hlavně v 6 epizodě kdy jsem jenom koukal s otevřenou hubou a čekal jak to celé dopadne ale bohužel poslední dva díly už co se týče kvality dost zaostávaly, další věc co taky dost bije do očí je nevyužití střelných zbraní při potyčkách a jo připad kdy se střelná zbran využila tak bylo jen v jedné epizodě ale i tak pochopil bych kdyby se příběh odehrával ve starší době kde se používali čistě jenom sečné zbraně ale jelikož se snímek odehrává v součastnosti tak to někdy místy dost bije do očí a tím pádem nějaká ta logika jde do háje, dále co tu na můj vkus bylo moc tak je scén kdy hlavní postavu furt něco žerou tak že je dobré se na seriál dívat s plným žaludkem nebo tu máme doslova dvě scény kdy postavy jenom sedí u stolu a chlastají alkohol jako kdyby to byla limonáda a ještě se u toho debilně tlemí a ksichtí kdy jsem si říkal že si herci asi museli dát pěkně dlouhou čáru, dále stopáž jednotlivých epizod kdy jedna epizoda má něco kolem jedné hodiny my přišlo moc a nebál bych se vystřihnout pár scén kdy my přišlo že jenom zpomalují děj ale ve výsledku jsem ale s tímhle seriál celkem spokojený i když se nejedná o dokonalé dílo ale v rámci seriálu od netflixu se jedná o nadprůměrný seriál který by měl vidět každý komu nevadí se trochu odpočinou a jenom se bavit ;) ()

Saxos

Série 01 Jihokorejská pohádka, kde se pořád děkuje, hodně směje a lidské tělo zázračně regeneruje, po bodnutí i úderu baseballovou pálkou. Stejně se budete bavit. Jižní Korea má též hroznou výhodu. Divák nenajde vsunutého černocha, bukanýra ani blonďatého Švéda. A stejně to jde. Závěr: doporučuji. ()

Stifmeister

///   Parádní korejská akční bojovka u které se opravdu nudit nebudete. Naprostá akční jízda, kde opravdu každý z tvůrců věděl, jak to má dělat správně a pořádně. Veškeré akční sekvence byly napínavé a natočené perfektně. Děj byl sice prostý, ale to nic nemění na kvalitě tohoto seriálu. Korejci mne už snad ničím nepřekvapí. Kdo má rád box a bojovky, ať neváhá a vrhne se do tohoto seroše. Je to přeci jenom 8 epizod, což je pro tento typ a žánr akorát. Žádné natahování, tak to mám rád. Suma sumárum |8/10|. ()

Lendak

Boxerská verzia Johna Wicka, ktorá sa nezameriava iba na fenomenálne kreácie a akčné scény, ale na to, čo je základným kameňom každého dobrého príbehu. Postavy. John Wick, napriek tomu aké kreácie dokáže so zbraňou, mi nikdy neprišiel ako niekto, do koho by som sa mal nejak vcítiť. Tu je ústrédné duo, s úžasnou bromance, ktoré si proste nejde nezamilovať. Naopak tu sú záporáci, ktorých proste nejde nenávidieť. Či už ten hlavný, ktorý za všetkým stojí, ale aj jeho hromtĺk s tým najviac creepy úsmevom. Štruktúra príbehu sem tam pokulháva, hlavne po šiestej epizóde kde sa aj kompletne zmení štýl. Najprv to je, aj keď s pomalším úvodom, súrová, temná a ponurá gangsterka, ktorá je niekedy odľahčená nejakým tým vtipom. Po obrovskom fyzickom a psychickom šoku (nie len pre postavy) sa kompletne zmení štýl na ten bledý a nevýrazný, americký štýl. Neviem prečo to tak zrobili, ale tomu finále to veľmi neprospelo ktoré už tak mi prišlo veľmi naťahované. Ale tých prvých 6 častí patrí medzi to najlepšie, čo nám moderný akčný film priniesol. Či už to je finále prvej epizódy, neskutočná nálož adrenalínu v metre a v sklade, alebo aj totálny emočný odpal v šiestej časti. Je obrovská škoda, že o tomto skrytom klenote nevie viac ľudí, lebo toto má všetko, čo poriadny akčňák potrebuje. ()

BIG.NINE.CF

Paráda. První díl třeba přetrpět, pak se to začne rozjíždět a vyvrcholí to v 6té epizodě. 7 a 8 díl, byly za mě odfláknuté a to finále šlo vybudovat pořádně, podobně jako to gradovali do té 6 epizody a né to takhle utnout. Ale i tak doporučuju. ()

Thalin

Na můj vkus trošku zbytečně roztahané. Nebýt té jejich bromance a bitek, tak mě to nemá moc na čem udržet. Sice je to víceméně odraz reality, ty intriky ohledně obchodů, na prd doba roušek a zákazů, ale jako celek mě to tak nebavilo. Mělo to několik vážně dobrých momentů, ale těch, které mě nudily, bylo jaksi víc. ()

MarekTulen

Poslední dobou mě Korejci překvapují. Parádně napsané postavy, skvělý nápad a akční momenty jsem si dost.. dost užil. Soundtrack není nejlepší topovica, že bych si ho pouštěl každý den, ale absolutně postačí, aby vám to do různých scén dodalo tu správnou podívanou. Některé epizody, jsou zakončené fakt na pytel, prostě žádnou událostí, tak jak každý seriál, nikdo nic a KONEC! A to nemám zas tak rád, víc mě navnadí na další epizodu to, že to skončí nějakou tou událostí. Co mě překvapilo, byli například zvraty, nečekal jsem že u tohoto budu šokován. Doporučuji. <3 ()

Rozarka18

Na toto som sa celkom dosť tešila a potešilo. Má to svoje muchy, ale je to slušná jazda pekne v tempe. ( Na Modrú až na kosť to nemá, tam však ide predovšetkým o psychologický aspekt). Talentovaný Do-hwan Woo sa herecky už dávnejšie predviedol. Tu nemal až tak veľmi čo hrať, ale mohol sa predviesť fyzicky a paráda. Boxu neholdujem, ale choreografia bitkárskych scén sa mi veľmi páčila. SPOILER: Asi najviac ma prekvapilo, ako nenápadne a prirodzene sa im podarilo nahradiť jeden ženský aspekt za druhý. To bolo skvelé a prekvapujúce a uvedomila som si to až na konci. (Jasné, veď tá prvá sa do konca seriálu už neukázala a nech dvihne ruku ten, kto ju nečakal).  Dodatočne mi došlo, že v celom seriáli nebola použitá jediná strelná zbraň. Len nože, rozličné náradie, luk a šípky a samozrejme ruky. ()

Vaelor

Nejlepší seriál, který jsem v poslední době viděl. Postavy jsou vykreslené naprosto úžasně, do hloubky. Na akční scény se skvěle dívá a příběh je pohlcující a emočně vysilující. ()

Mr.HahaHihi

No týbrďo, korejci mě zase jednou rozebrali na Netflixu. Je to akční nářez, je to vtipné, je to dojemné, je tam síla přátelství a je tam mnoho scén s cukrkandlobou hudbou. Takže takový ten netflixovský jihokorejský standart ktery tam ročně servírují. Seriál roku. Do doby než přijde další korejský nářez. ()

Nam.94

Úžasné,  díly se nevlečou,  boje jsou správně krvavé, úžasní herci.  Malinko mi to připomíná Weak hero class (neskutečně krvavý boj, trojce přátel,  pomsta), ale Weak se mi zdá lepší.  Po dokoukání nemám žádný potěšující pocit z dobře odvedené pomsty,  konec byl příliš urychlen, že ho člověk nestíhá pobírat.  Začátek byl vážně dobrý, 6 díl byl... dech beroucí ale potom to jde celkem z kopce. Je to dobré ale ne natolik abych se někdy v budoucnu dívala znovu. Zároveň to ale není ani ztráta času,  takže doporučuji. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD