Modrá až na kost

• Južná Kórea Undercover (viac)

Zavraždili jí otce a ona se chce pomstít. Obrátí se proto na mocného bosse podsvětí a pod jeho vedením se dá k policii. (Netflix)

TheSpearCZ

Rok 2021 patří Jižní Koreji !! Po seriálovém veleúspěchu Squid Game, který mě osobně dostal svojí originalitou se nám tu vyklubal další adept na seriál roku a to v podobě seriálu My Name, který má sice na první pohled jednoduchou zápletku, ale je udělán doslova s asijskou poctivostí a srdíčkem, které nadchne naprosto každého oddaného fanouška této kultury. Geniální ozvučení všech soubojů s noži a přestřelek, které vypadají jakoby vypadly Raidu z oka, navíc jich je tu opravdu požehnaně a choreograficky jsou skvěle zvládnuté, takže si člověk celých 8 dílů jen vychutnává atmosféru a to, co následně přijde, dále naprosto parádní soundtrack, který má potenciál stát se kultovní záležitostí (podobně jako Pink Soldiers u Squid Game) a to především skladby My Name, Mediocre Life a Empty), kteří u mě vedou. Musím zmínit charismatické všechny postavy, kde si člověk okamžitě najde své favority, no tvůrci se nebojí je za těch 8 dílů pěkně zredukovat a redukují je v pěkně zabaleném emocionálním kabátku, na který jen tak nezapoemene. Ale hlavně, a to především tu na diváka čeká množství velkých zvratů, kterých ani není vyloženě hodně, ale zasáhnou přesně tam, kde mají a musím přiznat, že jsem nejednou měl během sledování na kahánku, což je jen důkaz toho, že mi Korea opravdu sedí a zároveň je v tomhle tom ohledu jednoznačně nejlepší, co se týče tvorby a emocí. O tomhle si můžou v USA a Hollywoodu jenom nechat zdát. Emocionální detektivka s nadupanou brutální akcí, která funguje i jako policejní thriller o mafiánském gangu a zamilovaném příběhu ústřední dvojice. /100%/ ()

Wysch

Tak za mě jasno, tohle je pro mě seriál roku 2021. Srovnání s Volavkou nebo The Departed je samozřejmě nabíledni, ale imho se jedná o naprosto odlišný počin, kterej si zaslouží s Volavkou nebejt spojovanej. V principu se totiž My Name od Volavky liší dost výrazně a kdyby neměl námět v tom, že se jedna postava infiltrovala někam, vlastně by to nemělo ani nic moc společnýho. Co dělá My Name pro mě nejlepší počin, co jsem z roku 2021 na malý obrazovce viděl (pozor! Zatím nezhlédnuto Cobra Kai!) je ten korejskej přístup, kterej v jednadvacátým století západní společnosti tak strašně chybí. Rozšířím tenhle žblecht později. ______ So-hee má světovej potenciál, třeba jí Netflix otevře dveře dál. ________ Perfektní soundtrack! ()

ER

Tak tu máme opět akční "scifi", kdy 45kg dívka to nandá všem okolo. OK, naštěstí to je koukatelné, choreografie bojových scén ucházející, děj a zápletka taky. Bohužel tu ale jsou snad všechny klišé akčně kriminálního žánru. Naštěstí to srovnává dobrá atmosféra, která má správnou gradaci až do finále. ()

FritoleXx

Jasně, je to přehnané, hrdinka je asi Wolverine, protože všechny rány se jí hojí zázračnou rychlostí, přitom skoro v každém díle dostane nakládačku že by to položilo i Chucka Norrise a jako Chuck většinou i obstojí proti násobné přesile, nicméně vzhledem k žánru zcela odpustitelné a hlavně zábavné. A jakkoliv se může na první pohled zdát, že půjde jen o prostý revenge krimi příběh z gangstersko-policejního prostředí, tak nemůžu říct, že bych něco předvídal, neboť tvůrci mě nechali po celou dobu v napětí. Nicméně to vůbec nejlepší je kamera spolu s bojovými scénami, které jsou perfektně nasnímané bez zbytečných střihů, s notnou dávkou brutality a uvěřitelnými hereckými výkony v čele s očividně řádně připravenou So-hee Han na akční roli. Skvělá záležitost, která za mě předčí i letošní megahit Squid Game, i když v posledním díle jí trochu dochází dech. ()

M.i.k.e

další výborná jihokorejská záležitost,která se sice neuchytí ve světlech reflektorů mainstreamu jako třeba Squid Game,na kvalitě jí to ovšem neubírá.Místy lehce laciný vizuál totiž bohatě vynahrazuje jinde.Obsazení je sympatické a i když většina postav působí ploše,ty hlavní jsou dobře napsané.Akce je poměrně hodně a je správně kontaktní.Střílí se minimálně a většina se ubojuje rukama nebo na nože.Hlavní hrdinka je sice trochu robocop a to co zvládne ustát by normální člověk nedal,ale sem to tak nějak zapadá.Samotný příběh pak v jádru není nijak originální,ale daří se mu slušně pracovat s emocemi a připraví si i pár dobře fungujících zvratů.Klidně ať Netflix tahá a tvoří víc podobných...80% ()

• Hlavní čtveřice herců pro své akční scény trénovala 2 měsíce před zahájením natáčení, zatímco hlavní hrdinka Soo-hee Han začala trénovat 3 měsíce dopředu. (mikki089)
  • Ryul Jang kvůli své roli shodil 10 kg. (mikki089)