História násilia

• Česko Dějiny násilí (viac)

Tom Stall (Viggo Mortensen) žije šťastný a pokojný život so svojou ženou Edie (Maria Bello) a ich dvoma deťmi v malom mestečku v Indiane. Jedného dňa Tom vo svojej reštaurácii prekazí pokus o lúpež, v sebaobrane zabije dvoch hľadaných zločincov a jeho idylický život sa od základov otrasie. Tomovo hrdinstvo priláka médiá a on sa ocitne vo svetlách reflektorov. Snaží sa vrátiť späť k svojmu jednoduchému a obyčajnému životu, no márne... Navyše sa objaví záhadný muž (Ed Harris), ktorý tvrdí, že mu Tom v minulosti ublížil. Okrem tajomného muža sa musia Stallovci vysporiadať aj so svojím vzájomným vzťahom, ktorý sa pod vplyvom okolností začne pomaly rúcať... (oficiálny text distribútora)

Nerajohn

Viděl jsem teď podruhé, a už mě to nudilo. Film skoro vypadal, jako kdyby měl skončit už po hodině, ten konec mě nijak nezaujal. To první momenty v motelu nátačené bez střihů jsou mnohem lepší. Celkově ale zklamání. Mírné. ()

Kria

Akorát ten český název ujel. Nejde o dějiny násilí, ale násilnou kriminální minulost jedince, což originální název vystihuje. ()

veverysiak

Keby tam nebolo pár surovejších scén, tak by to bolo vcelku komorné dielko, väčšinou sa slová uznania točia okolo Vigga a Eda, ale mne sa pozdávali všetky postavy z početne nezvyčajne skromného hereckého ansámbla, ktorému scenár veľmi nedoprial ísť do hĺbky charakterov, v podstate sme sa o nikom takmer nič nedozvedeli, čo bolo pre mňa najinteresantnejším momentom, ktorý som si vlastne uvedomil len po opakovanom zhliadnutí, takže 80%. ()

djcremo

Film nielen o násilí, ale aj o vysporadúvaní s minulosťou, o rodine a o tom, čo ste pre rodinu schopný urobiť, o odhaleniach a odpúšťaní. Minulosť vás stále v nejakej forme dostihne, pred ňou sa nedá schovať. ()

blekekeke

Co bych taky měl čekat od dramatu s hudbou jak v romantické pohádce ... ? Tak něco jsem i čekal, a tak jsem čekal, čekal a čekal. No, a když už to vypadalo, že se dočkám, tak to bylo horší a horší, až přišla mrkev s hráškem ... ()

HennessyVSOP

Viggo hraje dokonale a táhne celý film, díky němu funguje i hlavní zvrat filmu. Nicméně zbytek už je průměr, který neurazí ani nenadchne. Film kromě hlavního herce prostě nemá nic, co by ve vás zůstalo a zanechalo nějaké silnější vzpomínky ať už kladné nebo záporné. Nakonec tedy slabší 4 hvězdy. ()

krt7236826

slabý scénar až príliš nudné ... vigo nevie zahrať súcit utrpenie lásku ani zlosť ... a takto chladný človek stihne tak mladý zažiť dva životy ? raz vrah neskôr milujúci otec no vôbec sa mi to nehodilo na jeho ksicht ... trocha svižnosti a hereckého výkonu a bolo by to fajn film ale takto som sa nudil až príliš ()

Estetik 1

Nějak nerozumím těm vysokým hodnocením. Kdybych nevěděl, že to točil Cronenberg, myslel bych si, že to spáchal nějaký zoufalý amatér. ()

pokormar

Jsem celkem překvapená vysokým hodnocením.. Nápad děje je poměrně zajímavý, ovšem zpracování a celkově prožití děje mi příjde dost jednoduché a nepropracované. ()

Expozituror

Zajímvé, že kromě gudeaulin nikdo neporovnal film se Strašáky, nebo dánskm Fri os fra det onde, což se podle mne samo nabízí. Společné je téma konfrontace "mírumilovného" jedince žijícího v poklidném městečku s extrémním násilím, které ohrožuje nejen jeho samotného, ale i jeho rodinu. Ale každý z filmů na to jde z opačného konce. SPOILER: Zatímco ve Strašácích se hlavní intelektuální hrdina přijetím násilí osvobozuje, v Cronenbergově příběhu je naopak násilná minulost překážkou k jeho osvobození. ()

v.indruchova

Opravdu dobrý film. Má vše co pravý příběh potřebuje. Možná si někdo užívá tolik té krve, já ne. Ale je to prostě realita. Na nic si nehraje. Když tě někdo střelí do hlavy, tak hold to vypadá takhle... Viděla jsem víc filmů kde se režisér nebojí ukázat krev, proto oceňuji, že tento film není jen o tom. Že si spousta lidí užívá jak krev teče proudem, to já vidím jako zvrhlost, ale bohužel už ve starověku lidi měli zábavu takhle krutou (gladiátor). Nastává tu vlastně otázka je vlastně v podstatě člověka, aby se mu to líbilo? History of violence má pro mne hloubku i když se děj pro mnohé může zdá prázdný jen o tom jak si zastřelit pár mafíků. Doporučuji, však pro starší diváky a to tak 18 plus. Úplný závěr filmu trošku nudný na takového režiséra. Jen ještě řekněte v čem je film mysteriozní? ()

Delmondo

Cronenberg má za sebou lepší kousky ale když porovnám to s Cosmopolisem tak je to nebe a dudy. Klasickej thriller o tom že někdo není tím kým se zdá být. Viggo Mortensen to zahrál dobře ale Ed Harris byl mnohem lepší. No násilí tam sice je, ale že by to byly hotový dějiny to se zas říct nedá. ()

ProfiDivak

Amerika ako krajina nových začiatkov a Amerika ako krajina násilných koncov. Čo bolo na záver silnejšie film takticky, ale zároveň múdro, nechá nedopovedané. ()

987Castiel

Takto má vyzerať komiksová surovosť, thriller, dráma. Jedna veľká pecka! Perfektne zahrali všetky postavy a pre mňa obzvlášť Maria Bello, od sex scén v motely a na schodoch až po všetky slzy a zvracanie v nemocnici. Pestré spektrum emócií a scén. Po celú dobu trvajúce napätie je už žiaľ veľkou raritou a treba ju patrične oceniť. Sympatické neúplne rozuzlenie Tomovej/Joeyho minulosti necháva diváka v hádankách. Naozaj mi nenapadá žiadny dôvod strhnúť hviezdu...Kvalita od DC! ()

Kozlowski8

Tom Stall žije spokojený a klidný život se ženou a dvěma dětmi. Po tom, co v sebeobraně zastřelí dva násilníky ve svém bistru, začnou se kolem něj pohybovat divní lidé... Přestože je dění ve filmu předem čitelné a nepřekvapivé, vcelku mne uspokojil a velmi jsem si ho užíval. Líbila se mi kamera, hudba, zamlouvaly se mi akční scény (rvačky), bavil mne sympaťák Viggo Mortensen v roli Toma i sympaťačka Maria Bello jako jeho ženuška a vážně hodně mne bavili oba dva spolu. Úžasně si k sobě sedli a byli neskutečně přirození, především v milostných scénách, které byli velmi přesvědčivé. Cronenberg prostě umí. 75%. ()

zigy

Aneb když vás dostihne vaše temná minulost......toto je solidní a orignální psychologicko - akční nářez.....zvláštní kombinace, nenáročná chuťovka okořeněná pár drsnými a erotickými scénami. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

David Cronenberg plánuje seriál

David Cronenberg plánuje seriál

02.09.2018

Režisér Východních příslibů nebo Dějin násilí David Cronenberg si poprvé vyzkouší televizní formát. Na festivalu v Benátkách to oznámil novinářům, podle jeho vlastních slov se pak jedná dlouhodobě o… (viac)

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)