Arnold

Slavný kulturista, úspěšný hollywoodský herec a taky vlivný politik. Osobní dokument o pestrém životě a kariéře uznávaného Arnolda Schwarzeneggera. (Netflix)

Flopik

„Dúfam, že potom čo budem dávno preč, si ľudia budú hovoriť, že som niečo zmenil." S týmto rozhodne súhlasím a určite Arnie zmenil veľmi veľa vecí, či vo svete kulturistiky, filmu a dokonca aj v politike. Seriál je rozdelený do troch etáp jeho života a za mňa si to pýtalo minimálne 2 časti na každú. Bolo to vyrozprávané hrozne rýchlo, dosť vecí by som prijal oveľa obšírnejšie. Arnie je sympaťák, komentovanie jeho života bolo úžasné a dozvedel som sa aj pár nových vecí. Na druhú stranu to bolo možno až príliš sebahonenie svojho ega a tie tienisté stránky jeho života (a bolo ich), boli odpinkané veľmi rýchlo. Zarazilo ma, že sa pri nich veľmi nepozastavil aj keď išlo o neveru či dokonca smrť vlastnej rodiny. Koniec bol krásny, dokonca veľmi aktuálny vzhľadom k prebiehajúcej vojne a aj napriek všetkému musím skonštatovať, že Arnie je šéf. Silné 4*, rozhodne sa oplatí pozrieť. ()

theSaint

Nemám tyhle dokumenty, které se točí ještě za života, moc v lásce. Je to vždy taková malá self-promotion, která jde málo do hloubky a případná negativa/kontroverze jsou pečlivě vybrána a zmíní se pouze okrajově, aby se neřeklo. Arnold je pořád charismatickej, je svůj, hodně toho dokázal a dost věcí přesně pojmenoval. Ale taky je nadmíru jasný, že je to sebestřednej, po slávě prahnoucí egoista/egomaniak. Nic proti, mám pochopení, bez toho by to nikam nedotáhnul. Řemeslně kvalitní, bavilo celou dobu. Ale až příliš one man show (proč asi) . Proto dávám zlatý střed. Ať je to jak chce, stal se legendou. ()

Bozvav

Velmi zajímavý, byť místy poněkud chvalozpěvný snímek, kde nám Arnie odkrývá svůj život. Ať je to jak chce, nikdo nemůže pořít fakt, že Arnie je stělesněním amerického snu a ve svém věku je to fakt terminátoří senior.  První díl dobrý, druhý slabší a třetí naprosto super. Za mne spokojenost a 80%. ()

agassi68

Arnold si je vedomý, kto je. Vyrastal v prísnej, skromnej rodine a do vienka dostal cieľavedomosť ako hlavnú vlastnosť. Tá druhá je pracovitosť a tretia tvrdohlavosť. S touto výbavou to dotiahol na vrchol v troch rôznych oblastiach. A o nich je tento dokument. Aké tajomstvá jeho život ešte ukrýva vie len on sám.. ()

P.J.2

Nepůjdu níž protože je to prostě Arnold v kostce! Feel good dokument a dokonalým, až téměř mrazivým koncem, který je neskutečně motivační. PS: Verbalova jediná činnost je masturbace nad svými komenty takže se nedivím že vsechno, co připomíná pohybovou aktivitu je pro něj nepřítel. ;) ()

AnanAss

Máme tady nejnovější dokument o nejznámějším rakouském kulturistovi, milovníkovi lyžování, kubánských doutníků, oslíků a úhlavnímu nepříteli mimozemských civilizací a Skynetu. Nejprve se nám představí v úloze, ve které si chlapi vzájemně olejují těla a s nadšením sledují a obdivují své bice/trice a bůhví jaké ještě cepsy. Následující herecká kariéra byla z jednotlivých epizod jednoznačně nejlepší (zde bych se nebál klidně ještě jeden díl přihodit). Politikaření a guvernérování mě už tak moc nebralo… i když musím uznat, že hozené vajíčka ustál se ctí (spousta politiků by se od něj mohla učit) a vůbec není špatné si na předvolební mítinky zvát Twisted Sister. Celkově s tím mám trochu problém, jelikož Arnie je zde přeci jen docela velký mačo, který je ve všem nejlepší… a někdy mi svou nabubřelostí a egoismem připomněl úplně jiného Arního. Takže spíše než dokument o Arnoldovi je to dokument Arnoldův. Za kultovky Predátora, Terminátora, Komandátora a spoustu dalších však už navždy zůstane nesmazatelně zapsán do filmových dějin. I tak se ve výsledku jedná o příjemnou dokuminisérii, která je proložena spoustou starších záběrů a fotek z jeho života. A také proložena láskou k oslům. „Hasta la vista, baby.“ ■ AnanAss‘s Score: 6/10 ■ ()

Olík

Ctižádost, píle, houževnatost, cíle. Možná jsem si to doposavad tak úplně neuvědomil, ale Arnold Schwarzenegger je jedním z nejinspirativnějších lidí své doby. Dosáhnout úplného vrcholu ve třech naprosto odlišných disciplínách, navíc v zemi, která není jeho domovskou….ukažte někoho dalšího. Arnold sportovec, Arnold herec, Arnold politik. Možná se životopisná trilogie mohla ještě víc zaměřit na Alnolda syna, otce, manžela, milence, ale jinak zatraceně dobrá práce. Jestli už se na pana „I'll be back“ dál nechcete dívat, jako na toho herce, kterého nějaký film vás baví a jiný ne, tak tento dokument doporučuji s velkým „D“. ()

Evander

Po dlouhé době dokument, který mě opravdu zaujal! Arnold je skvěle zpracovaný a tři díly mapující tři rozdílné etapy jeho života společně tvoří úžasnou mozaiku. Na pouhé tři hodiny je dokument dostatečně detailní a nabitý informacemi z Arnoldova života. Co bych ale opravdu vyzdvihnul je Arnoldova zpověď, kde je v některých ohledech až překvapivě sebekritický a silně tím na mě zapůsobil. Říká se, že skutečná moudrost přichází až s věkem a tento dokument to jen potvrzuje. ()

NitroXcz

Něco o Arnoldově životě jsem věděl, ale chyběli tam ty drobnosti a okolnosti. A to jsem se dozvěděl v tomto krásném dokumentu. Miluju tu část, když tam Stallone s Arnoldem mluví o své rivalitě v osmdesátkách... prostě to zbožňuju! Arnold dokázal něco, o čem jiní jen mluví. Dokázal uspět ve třech různých zkouškách v životě. Klobouk dolů... ()

Hpatrik

Tohle je hodně subjektivní hodnocení, ani ne přímo téhle dokumentární série, jako spíš člověka s ohromným zápalem a odhodláním, neskutečného sympaťáka a obrovskou životní inspiraci. ()

helraiser

Naprosto parádní seriál o jednom z nejlepších kulturistů a rozhodně o největším akčním hrdinovi všech dob. Máme tu pohled do jeho soukromí, kulturistice a jeho cestě na vrchol, jeho filmovou kariéru a politickou kariéru. Já byl tedy spokojen, lépe to snad už ani dopadnout nemohlo. Každý fanoušek Terminátora Arnolda by tohle měl vidět a věřte tomu, On se vrátí... ()

chrispe

S ubíhajícími minutami tohoto dokumentu jsem přestávala přemýšlet o Arnoldovi, a začala přemýšlet o tom, jak je Amerika šílená. Chci být nejlepším kuturistou, jasně. Chci být hercem - najdu se v určitých rolích a jsem v nich skvělej... a pak chci být politik. Vím o tom hovno, ale lidi mě znají z akčních filmů, mám známej ksicht, to prostě dám! Amíci chtějí divadlo a příběh za každou cenu. Jakmile máš příběh, máš skoro vyhraný. A Árný ten svůj prostě uměl/umí prodat. Netušila jsem, jak moc cílevědomý člověk je, a i když v mládí vypadal, že neumí do pěti napočítat, tak byl lišák kulišák, který se dokázal velmi brzy finančně zabezpečit a nespoléhal na trochu toho pokakanýho štěstíčka. Má tah na branku a vize, které ho neopouštějí ani v pozdějším věku. Jo, má pravdu, on fakt do Ameriky patří. ()

KOOHA

Pecka! Velice precizne naplanovane a provedene, kazdy dil pojednava o jedne jeho zivotni etape a Arnold ma co rict. V porovnani s dokumentem o Sylvestrovi...SLy to vede na cele care. Radoste se to divat ()

Torgal

Švarcíkov život by si zaslúžil minimálne jednu celú sériu filmov, no musíme sa uspokojiť aspoň s troma hodinami rozdelenými tematicky na jeho športovú, filmovú a politickú kariéru. Hlavne filmy by si pýtali niekoľkonásobne väčší priestor a mrzí ma, že obišli tak skrátka. Toho kto navyše čítal Arnoldov životopis Total Recall tento dokument už ničím veľmi neprekvapí. Samotné spracovanie je ale veľmi dobré. Arnold osobne glosuje svoj život a nebojí sa priznať aj svoje chyby a poklesky. Kvitujem množstvo dobových videozáznamov, ktoré sú najzaujímavejšie v časti venujúcej sa kulturistike. Tento diel ma nakoniec bavil najviac, naopak politika ma až tak nezaujala. Každopádne podobne ako u knihy aj tento seriál môže pokojne poslúžiť ako motivačná literatúra/dokument. Schwarzeneggerov život je totiž príklad neuveriteľnej cieľavedomosti a vôle nedať sa odradiť neúspechom. 8-/10 ()

Stíba

Tři díly a každý z nich se věnuje jednomu ze tří hlavních fragmentů v Arnoldově životě. Kulturistika - herectví - politika. Přehledné a poutavé zpracování kdy Arnie vše odvypráví na pozadí dobových záměrů a posezení v jeho domě. Upřímná zpověď kdy se nebojí přiznat svoje chyby a na úkor čeho některých vrcholů dosáhl a jasně pragmaticky hovoří i o tom co je třeba dělat a nedělat, aby člověk došel až tak kam má namířeno, bez keců ale s činy. Je vlastně až zarážející jak v jeho podání vše vypadá "jednoduše". Ve zkratce - rozhodl jsem se, makal a bylo. Dokument co stojí za vidění určitě nejen pro jeho fanoušky. ()

DevilXXL

Arnieho memoáre vo filmovej podobe. Tak ako väčšina, čo to už videla, som fanúšikom. Fanúšik toho, čo všetkého dosiahol. Od kulturistiky, cez filmový priemysel, až po politiku. Krásne zhrnuté, všetko podstatné tam je. Hviezda najvyššieho ranku odkryje všetko, čo už všetci fanúšikovia poznáme, ale to vôbec nevadí. Je to Arnold, takže jedine za 5*. ()