Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

Lucie505

No bylo to přesladký... Ale vzhledem k tomu, že velmi oceňuju galantnost, a vůbec ohleduplné a všímavé či dovtípivé muže, byl mi snímek sympatický. ()

Profík

Takový průměr, který měl rozhodně na víc, takhle je ve všech aspektech nedotažený. Mohlo tam být víc humoru, víc zajímavých scén ohledně posunu v čase. Přišlo mi to trochu sterilní. Jackman herecky fajn. 65%. ()

radimhasalik

Klasický romantický film s prvky sci-fi (stroj času, cestování do minulosti - už jsme to v pár filmech viděli). Je naprosto jasné, jak to dopadne a kdo se s kým dá dohromady. Takže taková předvídatelná romantická oddychovka. ()

Onanista

Perfektní romantická atmosféra s dokonalým Wolverinem a krasnou chatařkou s Tomem. Mám z toho takový suprově naivní pocit, že všechno vždy dopadne a zároveň nechuť z toho, že se ubíráme úplně jinými směry než bychom měli. ()

Jirkacek

Kate a Leopold - název filmu a jména jeho dvou hlavních hrdinů, které ztvárnili moje oblíbená krasavice Meg Ryan a Hugh Jackman, k němuž mám jakýsi neutrální vztah, neboť mi nevadí ale také jeho role nijak nevyhledávám. Důvodem, proč jsme si doma snímek pustili, bylo kromě Meg Ryan také cestování časem, moje nejoblíbenější filmové téma. Hned začátek filmu se mi líbil, jelikož se začal odehrávat v New Yorku v úžasné době konce 19. století, kdy si měl třicetiletý šlechtic a vévoda Leopold vybrat na naléhání svého otce nevěstu. Na večírku však zahlédl tajemného cizince, kterého začal pronásledovat a náhodou oba skočili do časové smyčky a ocitli se tak v New Yorku na přelomu 21.století, plného automobilů, shonu, emancipovaných žen a technických vymožeností. Zatímco Leopold zažil šok, onen mladík z této doby pocházel a nedávno se rozešel se svou přítelkyní Kate. Ta samozřejmě nevěřila bývalému příteli, že by Leopold byl skutečný vévoda z roku 1876, nicméně se jí líbila jeho galantnost, humor a moudré rady. Postupně začala zjišťovat, že práce v reklamní agentuře není stoprocentní náplní jejího života, v němž jí něco chybělo - a to něco nalezla právě v Leopoldovi. Ten k tomuto zjištění došlo, proběhlo mnoho komických situací i vážných životních či pracovních rozhodnutí. Jak se snímek blížil ke konci, zajímalo mne hlavně, jestli naši hlavní hrdinové zůstanou spolu nebo ne a pokud ano, v jaké době to bude - 1876 nebo 2000 ? Na filmu se líbil slušný humor bez vulgárností, romantické situace a i přes jednoduchý děj jsme se doma dobře bavili. Meg Ryan mi sice připadala nějaká pohublá, ale svou roli zvládla dobře, nicméně hodně mne překvapil Hugh Jackman, který Leopolda zahrál naprosto fantasticky. A tak skoro dvouhodinový film najednou dospěl ke svému konci a já měl příjemný pocit, že jsme s ním strávili skvělý večer, i když k dokonalosti mu mnoho chybělo. A tak si ode mne Kate a Leopold odnáší tři romantické hvězdy ***, ale kdyby to šlo, ještě bych půlku přidal - tedy té hvězdy. ()

pantokrator odpad!

Jasně že. Všíchni současní chlapi jsou vztahu neschopní kokoti, takže nezbývá, než po svém princi na bílém tchoři sáhnout do minulosti. ()

Hugho

Skoro sa HANBÍM za to , že som to pozeral, a to nie raz ! Na starého rockera, ortodoxného sci-fistu a technomaniaka sa predsa nesluší, aby pozeral takúto romantickú sračku, že? Až na to, že to sračka nie je, pretože má láskavý pohľad/nadhľad na ľudí a ich viac-menej úspešné snahy o úspech v práci i posteli. Scenár je lepší ako je bežný priemer a našťastie nie je určený pre puberťákov, ale pre dospelých.  Meg je dobrá aj napriek vráskam v tvári a Hugo a hlavne Liev sú presvedčiví. Moralizovanie je len v malej a neškodnej miere a sci-fi vložka tiež napodiv drží pokope. Len viac takýchto romantických sci-fi ....... ()

peproch

Výborné vtipné s netuctovýmj (podle mně) bodem řešení romantické zápletky - časový a situační posun, smyčka nebo jak chcete. ()

andy60

I romantické komedie se dají natočit s vkusem, noblesou a humorem. To ale není případ Kate a Leopold. Jackmana mně v určitých momentech bylo až líto, jakého ze sebe dělal pitomce. ()