Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

Chlo0opek

Na to, jaký to mělo potenciál, nakonec nic moc:(. Navíc jsem film viděl s dabingem - příšerným chraplavým jakoby vypitým hlasem u Kate. Původně jsem chtěl dát 3*, ale nakonec dám, sice lepší, ale jen 2*. Celej film jsem čekal, že se rozjede a ono stále nic.. ()

Pythonator

Romantická romanťárna se zajímavou zápletkou s cestováním v čase. Kombinace sci-fi a romantické komedie je docela dobrý nápad a povyšuje to obyčejný romanťák někam jinam, blíže k fanouškům SF. Bohužel v tomto filmu se vyskytuje docela ujetá červí díra v čase na dost ujetém místě, ale to není podstatné, protože to je pořád přece jenom romanťák. Meg Ryan zde už trochu přesluhuje, ale pořád se na ten žánr hodí. Hugh Jackman mě potěšil, přestože ho radši vidím jako Wolverina. No a nejlepší byl jednoznačně Liev Schreiber zavřený v blázinci. Za tu sci-fi dávám hvězdu navíc. ()

enoemis13

Neviem ktorý génius toto zaradil pod žáner fantasy, ale vysvetľovať niekomu rozdiel medzi fantasy a sci-fi by bolo asi jednoduchšie, ako vysvetliť tomu kto toto písal, časový paradox ... 35% ()

kvocoDH

no ja som sa skvele bavil. Je to neskutocne naivne a dementne cim sa z toho stava pekna zabava :-) Zase raz dovod na zamyslenie kde sa v Hollywoode beru peniaze na podobne hluposti... Meg Ryan by mala konecne natocit film na urovni a nie 36 filmov o tom istom, kde sa meni len prostredie ako spinave ponozky. ()

HoneyBoney

Moje srdeční záležitost....I když celkem "obyčejný slaďák", tak když ho vidíte v kině na prvním rande, stopu to ve vás zanecha ;o)) ()

Novik

To jsem si zas po nějaký době pustil tu nějakou romantickou komedii a docela se to vyplatilo. Dobří herci, Schreiber a Jackman tenkrát ještě nevěděli že budou spolu hrát ve filmu "Wolwerine: Origins". Jinak celkem jsem se solidně bavil a nenudil jsem se takže nemám důvod nezvýšit hodnocení. :) ()

cachanell

Příjemný a milý - romantický film - sice jako každý jiný. Ale přeci jenom se něčím trochu vymyká. Snad hlavními hrdiny - ta vrozená rytířskost a dvornost Leopolda mě stále a stále dostává ..... ()

alien99

Skvělá Kate (Meg Ryan) a sladký a zdvořilý Leopold (Hugh Jackman) v průměrném romantickém snímku okořeněném cestováním v čase. Velice příjemná a oddychová podívaná. ()

mark.benford

Hugh Jackman bol celkom roztomilý, no Meg Ryan mi do tejto úlohy vôbec nesadla. Aj tak z nej mám celé roky dojem, že hrá všetko v tej iste polohe. okrem toho, že mi príliš nerezala ústredná dvojica, námet sa mi páčil. ako celok to vo mne však nezanechalo natoľko silný dojem, aby som to nepovažovala iba za priemerný romantický film. ()