Keby sa narodili v rovnakom storočí, bol by z nich dokonalý pár... V roku 1876  je mladý a atraktívny Leopold, vojvoda z Albany, jedným z najžiadanejších ženíchov v New Yorku. Strýko Henry sa snaží mladíka výhodne oženiť, pretože po smrti rodičov prišiel o veľký majetok. Okrem obdivných pohľadov dievčat ho prenasleduje aj neznámy mladý muž, vďaka ktorému sa Leopold presunie v čase do budúcnosti a ocitne sa v New Yorku na začiatku 21. storočia. Píše sa rok 2001 a šľachtic z 19. storočia spoznáva nielen autá, telefóny a televíziu, ale ak krásnu a sympatickú Kate. Ich spoločná cesta je plná nedorozumení, komických situácií a prekvapujúcich zvratov. Leopold sa ľahšie vyrovnáva s modernými technickými vymoženosťami ako s názormi a životným štýlom modernej ženy. Kate dlho odmieta uveriť, že Leopold skutočne pochádza z dávnych čias, a považuje ho za čudáka či vtipkára so špecifickým zmyslom pre humor. Cíti však k nemu čoraz pevnejšie puto a hoci je rozvážna a racionálna, z lásky k nemu sa rozhodne urobiť riskantný krok do neznáma. (TV JOJ)

saillor

Romantika, která neuráží, ale toť vše. Jackman je fešák za všech okolností a Meg Ryan mám ráda, ale pro tuhle roli se mi už přeci jen zdá trochu postarší. Kdybych měla chuť na romantickou komedii s Meg tak rozhodně radši zvolím po desáté Když Harry potkal Sally než podruhé tohle. ()

DrakMrak

lehká romantická skoro sci-fi neb sci-fi je jen zápletka na pozadí romantického příběhu. Osobně se mi to opravdu zamlouvalo a to na romanťáky moc nejsem... zajímavá kombinace... ()

Kushina

I když romantické filmy obvykle nesnáším, tak tento mi přišel opravdu takový rodinně pohodově zábavný. Pár paradoxů cestování v čase a trošku fyziky, ale jinak se mi to líbilo. Jackman zahrál roli urozeného vévody výborně. 65% ()

BarVo

Jediným pozitívom je pre mňa Hugh Jackman, ktorého prudkú charizmu som si doposiaľ nevšimla, keďže ma jeho filmy dosť míňajú. Vrátane tohto. ()

Igy007

"Klidně přiznej, žes sbalil na Times square transvestitu, je to mi to jedno. Rozešli jsme se před měsícem, Stuarte." ... nebo: "Ty žiješ svojí rolí !!!" ... anebo: "Jistě ! Protože tam u vás je jistě toust výtvorem hloubavého ducha !" ... Ale nejvíc je : "Jsem prostě pes, který uviděl duhu. Jenže ti ostatní psi mi to vůbec nevěří.". Slaďárny obecně nemusím, ale tohle je skvělý film, viděno x krát. Tohle by měli vyučovat na filmařský škole, aby děcka věděly, jak má vypadat romcom. Pro mě je tam hodně míst, kde se zasměju a ta romantická stránka je přesně akorát. Třeba jak von zaboduje v parku, no hergót. Na to by člověk musel být robot, aby se mu nezvedl tep. Navíc nejde o nějakou lacinou stupiditu, myslím, že i inteligentní člověk si film užije (jen odhaduju, to je jasný ;-))) ... Kate a Leopold aneb Kdo neskáče, není romantik. ()

PTuranyi

Príjemný romantický film s nádychom scifi. Scénaristom stačilo splniť romantické želanie mnohých žien a preniesť romantického hrdinu v podobe vojvodu Otisa o pár storočí do súčasnosti a svojím šarmom a nezlomným morálnym kreditom zlomiť srdce ambicióznej Kate. Odhliadnuc od triku s časopriestorovou trhlinou do ktorej treba skočiť z brooklynského mosta, má príbeh všetko čo má mať. Hollywoodska produkcia šliape na plné obrátky a Meg Ryan s Hughom Jackmanom sú presvedčivý. 70% ()

Sobík

Milá romantická komedie, která nepřináší nic nového (snad jen kromě toho, že ukazuje, jak by se správní (ano, i současní) muži měli chovat), ale určitě je jedním z toho lepšího, co se na poli romantických komedií urodilo. Velice příjemná a pro nás poklidná Viktoriánská atmosféra je porovnána se současným chaosem a řekl bych, že minulost vyhrává na plné čáře :) Jej, chtěl bych tehdy žít.. :) Ale zpět - Meg Ryan velice roztomilá, jako vždy, ovšem nutno dodat, že stárne a už dlouho tyto typy rolí zřejmě hrát nebude. I proto bychom si ji zde měli užít :) Hugh Jackman je velice charizmatický a šarmantní, řekl bych, že zahrál poměrně dobře (ale nelze se zbavit myšlenky, jak že by to vypadalo, mít tu roli některý kvalitnější herec..?). Breckin Meyer byl zábavný a celkově výborný, naopak Liev Schreiber se mi nelíbil, často mi připadalo, že pořádně neví, co a jak má hrát.. Rozhodně tento film doporučuji, zamilované páry a romantické dušičky nechť si k mému hodnocení připočtou ještě jednu hvězdičku! :)) ()

shinlove

Byl jsem na tomhle filmu dokonce i v kině a nebyl to zrovna můj bochník chleba...Nicméně je to prostě další z méně povedených romantických komedií, jen s trojicí dobrých herců v čele... 3* ()

aronofsky

Když je romantická komedie jenom romantická a není vůbec vtipná, je to na pováženou. A když se podíváte, kdo to režíroval, tak se není čemu divit. Mangold ještě nenatočil dobrý film (zatím jsem viděl jenom 3) a K & L mu nepomůžou k tomu abych ho začal brát jako dobrého filmaře a ne jako průměrného rutinéra. 40% ()

freezer02

První půlka filmu tak za 3-4 hvězdy, fajn rodinná komedie...ale ta druhá půlka, ta byla úplně nekonečná, nudnej romantickej patos, druhá půlka za 1 hvězdu , celkově takové lepší 2 hvězdy...45% ()

Kathie2

romanticka komedia, ktora sa snazi hrat na nieco viac, nez v skutocnosti je. prekryvanie pritomnosti s minulostou sa snazi ozivit dej, ale autorom sa to nevydarilo uplne podla predstav. Kate posobi neoteesane a nezensky a ma mimoriadne nemozne vlasy. Hugh Jackman sa svojej ulohy zhostil ovela zodpovednejsie ako Meg Ryan ale celkovo posobi film chladne, odtazito a len tazko chyti za srdce. je to film,ktory sa snazi ukazat zenam, ze hladanie "rytiera" v tejto dobe je neobycajne narocne. film posobi celkovo neuhladene a chaoticky.ani hudba nie je nicim mimoriadnym az na scenu s ustrednou melodiou z filmu Ranajky s Tiffany. mna osobne najviac zaujal Liev Schreiber-vecny smoliar, ktory jediny vnasa do tejto "nafuknutej bubliny" trochu humoru. ()

Naby

Vtip ani romatika tomuhle filmu nechybi. Cesky preklad byl taky vyborny. Porad se ale jedna o prumernou komedii, vic jak 3,4* bych tomu nedal, coz se musi zaohrouhlit dolu ;-). ()

SONYAGENT

Krásná pohádka s milým hereckým obsazeným a zajímavým námětem.. Doby se navzájem křiží a pár věcí, hlavně technologických té doby, bych vytknul(například kočku se známkou :) Ale jinak hezký večerní lehárofilm ()

rigidite

Taková pěkná pohádka s předvídatelným koncem, ale Meg mám ráda a v podstatě jen kvůli ní jsem se dívala až do samého konce. ()

Pavlo

Tak toto je veľmi pekne nakrútený film s dobrým dejom, v ktorom je vo väčšej časti filmu v správnom pomere romantika a humor. Koniec mi pripadal trocha urýchlený a skĺzol do klasických klišé. No celkový dojem je aj tak výborný. ()