Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

pOne

Pár vtipných nápadů. Pár dobrých scén. Jako například loutkový sex. Jinak nic moc. Se South Parkem nesrovnatelné. Film mne nepobavil ani nerozesmál. Čekal jsem víc..... ()

wopi

Docela mě překvapuje, kolik lidí tomu dává jednu * nebo 0. Za celej svuj pohnutej život viděl jen málo nabitějších filmů, ale holt bez patřičnýho přijímače nelze přenést sebelepší signál. :) ()

chemikals

brutální akční loutky?....uplně fajn a v pořádku...jinak jeden z názorů, jak se vypořádat ze světovými problémy.....Terositi v Paříži jsou taky fajn.....:-P ()

MartyMcFly89

Bavil jsem se celou dobu, loutky dostaly nový rozměr, není-liž pravda ? Ač mě nijak nenadchla sexuální scéna (na barbíny jsem stejně nikdy nebyl), tak byla provedena se zručností a dokonalou ironií mnoha podobných scén z hraných filmů. A zvracecí scéna, teorie o třech typech lidí, to bylo skvělé. ()

sirrgulo

Tak tento film se mi až na pár světlých míst vůbec nelíbil, tvůrci by se měli vrátit zpátky k South Parku a vykašlat se na souložící loutky. ()

Bratr

Prachsprostá sranda. Obzvláště mě zaujala sexuální scéna, která je nesmírně kreativně pojatá a v ničem si nezadá s mými vlastními kreacemi, kterými jsem ovlažoval sestřiny barbíny. ()

gotham

Je pravda, že doba, kdy jsem hltal každý díl South Parku je už nenávratně pryč, ale Team America se mi jeví velmi povedeně. Některé vulgarity by si sice Parker se Stonem mohli odpustit, ale prakticky veškeré loutky jsou nádherně stylizované a vtipné. Hlavně musím vyzdvihnout Kim čong-ila, ten byl opravdu hodně fantastickej :-) 80% ()

RaDiNeK

Jednoduše geniální. Miluju humor jakým Parker a Stone vrchovatě naplnili tento snímek. Na Team America můžu koukat po desaté, po dvacáté, po třicáté a stále u něj budu umírat smíchy a bude mi zlepšovat náladu i v těch nejchmurnějších dnesch. Jednoznačně nejlepší komedie co jsme kdy viděl a naprosto dokonalá satira.Chápu, že tento styl humoru se nemusí zamlouvat všem. Těm, kterým tento soudek vyhovuje, budou se bavit od začátku do konce. Když vemu v potaz soundtrack, nezapomenutelné hlášky, úchvatné scény a hlavně tu parodii na všechno tak stupidně Amerického, čím nás režiséři ve většině filmů stále dokola krmí, tak nemůžu jinak než 5 hvězd a takových 90%:) Americaaa fuck yeaah ()

ESNYR

V dnešní době už by to vzniknout nemohlo. Loutková sranda, u které se nemusíte nijak přetvařovat že "jako je to ujetý" protože tohle je ujetý loutkový svět ve které se dělá sranda ze všeho a nikomu nezáleží na nějaké korektnosti. Dám za 4 protože natočit tohle byl prostě dobrej nápad a to se taky musí ocenit. ()

AVP

Nejvtipnější na celém filmu je neskutečně přiblblý pohyb loutek. Člověk zrovna nemusí nesnášet polovinu hollywoodského ansámblu, aby se u tohodle filmu smál, ale pořád mám pocit, že jeden díl South Parku vydá za pět takovýhle filmů. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)