Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

Sosak

Dost nedoceněný film od skvělého dua satiriků - Treye Parkera a Matta Stonea. Už samotná zpracování loutek na provázcích mělo napovědět, že jde o schválně natočené béčko, ale ne všichni si toho všimli. Pravda, vtípků je oproti South Parku o poznání méně a ani postavy nejsou tak silné, ale na druhou stranu zpracování je minimálně stejně zajímavé a písničky z filmu hooodně dobrý (Pearl harbor sucked and I miss you je neskutečná perla). Film, utahující si z klišovitých filmů, terorismu, celebrit, zasahujících do politiky, válce v Iráku atd. se podle mě celkem povedl, akorát to není South Park. ()

Slimakovec

Dobrá komedie s netradičním zpracováním, která se nebojí vzít si do huby kohokoliv a navíc je to fakt vtipný. A ten proslov na konci mi fakt dostal! ()

gemi

Neokoukané zpracování, slovník á la South Park, a jedna velmi zajímavá teorie o penisech, pochvách a rektech (přeložte si do southparkovštiny). Ne tak trefné a propracované jako South Park, zato o to vulgárnější. ()

matt85

Strašně nevyrovnaný film. Jednu minutu se válíte smíchem na zemi a dalších pět se utápíte v trapnosti (viz blicí scéna). ()

Luckyman

Veľmi zaujímavo spracovaný film, kde namiesto skutočných hercov vystupujú babky. Bolo tu niekoľko veľmi dobrých scén ako napr. keď Kim - Jong Il spieva, že je sám alebo keď Gary ako terorista sedí v džípe a dáva ostatným signál a oni si myslia niečo iné :-D Veľmi podarený film, nebol zbytočne dlhý a dosť som sa nasmial. ()

FireTight

Tenhle film trpí krom pár opravdu nechutných scén (třeba zvracení v postranní uličce) hlavně nepovedeným českým dabingem, protože originální změní je daleko lepší (a hlavně méně sprosté). I tak však musím říci, že jsem se tu hodinku a půl opravdu nenudil, jako parodie to funguje více než dobře a snad každý si tam najde něco, co ho dostane do kolen (mě třeba "Matt Deamon!" nebo "Do you remember the signal?"). Jen teda ten pohyb loutek je občas fakt docela směšnej, snad to byl záměr... :D ()

Sign

doprdele tak tohle sem necekal, jako slysel sem o otmto filmovem stvoreni a byl sem si jist ze se mi to nebude libit a kdyz uz tak nejmin jak je to mozne, a vida, ja se te píííííčovíně nasmál docela dobře,az moc :-D ()

vrata.zami

Asi první loutkový film co sem viděl (no dobrá, nepočítám spejbla) a naprosto skvělej. Sice byly místa, který byly tak trochu o ničem, ale ty hlášky byly skvělý. Nejdřív jsem filmu dal 3 hvězdy, ale pak jsem se zamyslel. Vždyť je to udělaný schválně, aby to bylo tak strašně pitomý a neodolal jsem s 5*. ()

Kroup4

Brutální nadsázka,brutální výprava,brutální podívaná.Pohádka pro dospělé.Skvělý nápad.Škoda jen těch hluchých míst co se celkem často vyskytují.Ale jinak bylo vše na výbornou.Jednou za čas je potřeba něco takového udělat , nebo se na něco takového podívat.[8/10] ()

Doski

Tohle je ve směs geniální. :D Absurdita, mrdání prdelí, majla hajla, Matt Damon, parodie, Kim Čong Irr, loutky, Alláh, Améériká... Fuck yeah!, Džihád, džajla kajla. ''Jsme čuráci a geniální jsou zas píči a Kim Čong Il je zase prdel.'' ''Everyone has AIDS, AIDS, AIDS, AIDS..'' Takové loutkové Žhavé výstřely. Jedna z nejlepších parodií akčních filmů. 77% ()

Wyrdas

Nejsem fanoušek South Parku, ale tohle se mi jednoduše líbilo. Asi jde hlavně o ten nápad. Loutky, které bojují na život a na smrt. Jsou velmi vulgární, masochistické a neberou si s nikým a s ničím servítky! Ačkoli na první pohled si tento snímek dělá srandu ze všeho a ze všech, vidím v tom žel Bohu i snahu očistit Ameriku od pravdy, že to oni jsou jedinými skutečnými světovými teroristy. Ospravedlňují jejich pro ziskové invaze a snaží se opakovat myšlenku, že Amerika je vlastně dobrá země. Ale ani stokrát omletá lež se pravdou nestane. Krom tohoto je ve filmu i pár hluchých míst, ale pro celkově dobrý dojem se to dá odpustit. Legendární scéna "jsme čuráci" je alespoň trochu známa každému teen divákovi. A samozřejmě nejen těm. Tři až čtyři hvězdy, ale za tu odvahu a originalitu se přikloním ke čtyřem rudým hvězdičkám. 71%. ()

GTS_PUNK

"America, fuck yeah! Comin' again to save the motherfuckin' day, yeah." Duo Trey Parker a Matt Stone, stojace za viac než úspešným South Parkom, sa v tomto filme rozhodlo pre niečo, čo bolo už neraz sfilmované - parodovať USA. Tentokrát sa však nezamerali na vyložené stereotypy krajiny, ale pomocou bábok sa rozhodli zobraziť USA ako svetového policajta, ktorého už niekoľko desaťročí robí. Svetová polícia, sídliaca v Mount Rushmore, bije na poplach, keď zistí, že teroristi plánujú pomocou zbraní hromadného ničenia zničiť a pretvoriť svet. Jediný, kto mi môže pomôcť teroristov poraziť, je herec z Broadwaya Gary, ktorý sa má medzi nich infiltrovať. Veci však naberú nečakaný spád a po nezdarenej akcii, hneď tej prvej, Gary odchádza a Team America padne do zajatia Kim Chong Ila. Ten, pod zámienkou falošnej mierovej konferencie, povolá do Severnej Kórey všetkých svetových vodcov a hollywoodske hviezdy pod vedením Aleca Baldwina, ktoré nenávidia spomínanú svetovú políciu. Ale ako to už v amerických filmoch býva zvykom, hlavný hrdina sa epicky vracia, opäť sa pridá k tímu, spoločne porážajú zlo a víťazne za potlesku prítomných odchádzajú zo scény. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade, čo ma dosť sklamalo. Keďže sa jednalo o paródiu, čakal som nejaký zvrat, no nestalo sa. Dá sa povedať, že z celkového hľadiska ma sklamal takmer celý film. Za plusy považujem určite hudobné výstupy, tie boli dokonalé, paródiu na Michaela Moora a jeho samovražedný atentát, niekoľko vtipov a anglický prízvuk Kim Chong Ila. Celkovo mi to ale prišlo akoby si film minul to najlepšie už v traileri a teraz naservíroval iba rekapituláciu doplnenú o niekoľko nových scén. Zopárkrát som sa zasmial, áno, ale že by mi to trhalo bránicu od neustáleho smiechu, to určite nie. Team America: World Police je aj napriek tomu dobrou oddychovkou v hlavnej úlohe s bábkami. Je to paródia na americké superhrdinstvo a ich celosvetovú patrolu, ktorá je doplnená o množstvo vulgarizmov a pre niekoho poburujúcich záberov, vrcholiacich priamo zobrazeným pohlavným stykom dvoch hlavných bábkových protagonistov. Film takisto v dobe svojho vydania pobúril niekoľko ľudí hlavne v Spojených štátoch, ale myslím si, že dnes sme vo filmoch zvyknutí na takmer všetko a ak sa mu rozhodnete dať šancu, nemali by ste do tejto skupiny ľudí patriť. ()

kukkik

Film naprosto poplatný své době, který těžil z tehdejšího dění, což mu ve své době zajistilo obří popularitu. Tenhle způsob tvorby s sebou ovšem přináší i jednu zásadní nevýhodu a sice, že nejde o nadčasový snímek a tak už nějakých 15 let po premiéře nemá už absolutně co říct. Vtipy, plně vázané na tehdejší politickou situaci a americkou filmovou tvorbu, dnes už nezpůsobí ani zvednutí koutků. Tohle mají bohužel s tímhle filmem společné i pozdější série South Parku, kde je krásně vidět, že prvních několik sérií je nadčasových a vtipy v nich zůstávají vtipné i po desetiletích. Škoda, dívat se na tuhle komedii v dnešní době už je jen ztráta času a nuda. 2/5 ()

junxi91

Tvůrci South Parku se pustili do loutkového filmu a podle mě se jim to celkem povedlo. Amerika je nejlepší země na světě, to teda kurva jo, a vždy je připravena zachránit zkurvený den. Od toho je tu Team America, mezinárodní policejní formace, která vždy zasáhne proti teroristům a při tom jen tak nechtěně zničí buď Eiffelovu věž, Louvre a Vítězný oblouk, nebo egyptské pyramidy v Gíze společně se Sfingou. Team se skládá z psycholožky Lisy, jejího milence Carsona, telepatky Sarah, Joa, který je zamilován do Sarah a Chrise, který je expert na bojová umění a nesnáší herce. Team zjistí, že teroristům dodává zbraně hromadného ničení zlý severokorejský dicktátor Kim Jong Il. Velitel Teamu jménem Spottswoode najme Hollywoodského herce Garyho Johnstona, aby infiltroval teroristickou buňku, a to kvůli jeho hereckým schopnostem. Proti Teamu America a jeho destrukčním praktikám se postaví také hollywoodští herci, sdruženi do hnutí FAG. Ve filmu je spousta šílené akce, výbuchů, ničení, brutálních hlášek, sprostých slov, Gary a Lisa si spolu dají animální sex a Spottswoode se nechá od Garyho vykouřit, aby mu odpustil a vzal jej zpět do týmu. Film si samozřejmě dělá srandu z herců, amerického vojensko-průmyslového komplexu, přehnaného patriotismu a také z teroristů a Kim Čong Una. Na nikom nenechá nit suchou, což oceňuji a dávám 4*. ()

Dexx

South Park je lepší. Tento film sice není vůbec špatný, ale věřím, že často může někoho nudit a občas se to stane i člověku, který jinak styl humoru autorského dua bere. To když už "je to jaksi moc" ve stylu parodovaných předloh. Celkově nářez, ale dokonalé to není. ()

aik

Možná spíše 70%. I když má totiž tato těžká satira několik hluchých míst a se South Parkem se nedá srovnávat, opět mě některé hlášky a hlavně scény totálně dostali. ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)