Team America: Svetový policajt

• Slovensko Tím Amerika: Svetová polícia (viac)

Team America: Světovej policajt je první akční loutkový film proslulých tvůrců seriálu SOUTH PARK Treye Parkera a Matta Stonea. Snímek natočený s loutkami velikosti zahradních trpaslíků je plný výbuchů a pouličních bitek. Team America, mezinárodní policejní formace, jejímž posláním je chránit globální stabilitu, zjišťuje, že mocichtivý diktátor zásobuje teroristy zbraněmi hromadného ničení. Hrdinové se proto vydávají na misi, která má zastrašit nepřátele a zachránit svět. Team America najímá herce z Broadwaye, jehož kariéra je na vzestupu, aby infiltroval do teroristické sítě. Gary Johnstone, jak se hrdina jmenuje, nejprve váhá, má-li obětovat svou hereckou dráhu, ale nakonec si uvědomuje, že je jeho morální povinností dát svůj talent do služeb pro vyšší cíle.

S pomocí vůdce Spottswooda a ostatních členů Teamu America Chrise, Sary, Lindy a Joea se Gary vplíží do skrýše dealerů se zbraněmi, kde zjistí, že teroristické spiknutí se již eskaluje. Na nebezpečné misi za záchranu Zeměkoule křižuje Team America celý svět od egyptských pyramid přes Panamský průplav a až do paláce šíleného, avšak o to nebezpečnějšího diktátora Kim-Jonga II.

V tomto snímku se objeví i "známé tváře" jako např. Alec Baldwin. Tvůrci si utahují i ze Seanna Penna a Tima Robbinse, ale stejně tak i z politiků všech směrů od stoupenců Bushe a irácké kampaně až po horlivé pacifisty. Film šokoval Ameriku i množstvím vulgarismů. (oficiálny text distribútora)

Flynn

Já jsem se u toho hrozně bavil, South Park mě bere už dlouho a nejraději mám jeho nejstarší série, tohle je něco nového, tvůrci sice mohli loutek využít ještě k větším šílenostem, ale i tak to bylo svkělé, vyníkající hlášky a nenapodobitelná Kim Jong Il, fakt ten tam byl největší hvězda, a na ty hlášky se zase dlouho nezapomene, a závěrečný herecký souboj Garyho a Aleca Baldwina je prostě jízda:))), totálně mě dostal Mat Damon, který vždycky jen vysloví své jméno a to v nejméně vhodných situacích, sprcha sprostých slov jak to umí namíchat jen Parker a Stone, ikdyž v angličtině to nezní asi tak barvitě jako v češtině. Písně jako Pearl Harbor stál za hovno ale stejně mi chybíš byly total masakr, fakt se mi to líbilo asi sem byl zrovna nalazen na tuhle vlnu. ()

Wormboy

Zo zaciatku som sa bavil velmi dobre, niektore napady su skutocne excelentne, avsak sa pribudajucimi minutami sa vtipy casto opakuju a prestavaju byt vtipnymi. South Park je urcite lepsi, tak po obsahovej, ako aj po humornej stranke. No a v neposlednom rade aj po pesnickovej. Hudba k Team America je velmi slusna, hrdinske motivy perfektne prechadzaju do melancholickych pasazi, tu vsetko funguje, avsak ako nahle zacina prichadzat na rad spev, porovnanie s perfektnymi a napadmi nabitymi piesnami zo South Parku nemoze byt ani reci. Vynimkou by snad mohla byt piesen o Michaelovi Bayovi a jeho Pearl Harbore, ktora ma celkom pobavila...Celkove hodnotenie: nie zle, avsak som cakal podstatne viac. ()

Fallen_One

Stejný případ jako South Park (od stejných autorů). Zajímavý pokus o loutkový spektákl, ale kráva natřená narůžovo je pořád kráva a nezachrání ji ani provedení. ()

campix

Team America je hrozná ptákovina, ale takové na kterých si občas s radostí ulétnu. Zvlášť když v ní mají prsty autoři mnou tak oblíbeného South Parku. Také mi film padl přímo do nálady, nemyslím si, že kdybych ho viděl jindy tak podobné hodnocení by ode mě nedostal, ale já si to můžu dovolit, jelikož nejsem žádný renomovaný filmový kritik, a trochu té neobjektivnosti si můžu jednou za čas v klidu dovolit. I když občas velmi trapné, ale na druhou stranu několik legendárních hlášek a scén. Přesně jako Southpark. Někteří nenávidí a jiní zbožňují. ()

fars

Na jednu stranu me docela chytlo zpracovani, loutky byly fajn. Stone a Parker si zde delaji nehoraznou prdel z cele Ameriky, ale mohlo to byt i lepsi. Docela dobra satira, ale malo vtipny, cekal jsem ze se teda vice zasmeju... ()

Seag

No že by to bolo vtipnejšie ako south park tak to si nemslim.Dal by som len 2* ale jedna hláška ma prinútila dať aj tiu tretiu *: "Tvuj vykon byl chabej, a ohrozil si všecny, ješte jednou to na mne skusis a provrtam ti peero skrs naskrs ze budes chcát na vsechny svietovy strany". ()

O´Hara

To je ale bejkárna. Kdybych se tak nenudil, tak bych se na to vydržel dívat max 10 minut. Popravdě, tohle už byl druhý pokus :-) Nevermore... ()

majo25

Uletené dielko, ktoré svojím bábkovým sparcovaním predčí čokoľvek, čo som mal doteraz možnosť v rámci tejto animácie vidieť, snáď ešte možno nórske Vlákna, ale tie boli vážne. Tu sa komediálnosť mieša s absurdnou paródiou na čokoľvek. Taký bábkový Kim-Čong-Ir (ktorý rrračkoval) bol geniálny. Škoda, že bábky, ktoré mali parodovať známe osobnosti, sa na tieto celebrity veľmi nepodobali, asi preto ich museli vždy otitulkovať a vždy pomenuvávať, aby to bolo jasné. Výnimkou bola akčná Helen Hunt, ktorú by som asi spoznal. Myslím, že by bolo fajn, aby sa natočilo viac podobných bábkových filmov. Hodnotenie: 75% ()

mortak

Kde jsou ty doby, kdy teroristé mohli být zobrazeni jako TI praví teroristé, a naivní levicovost a touha spasit svět hollywoodských celebrit mohla být dokonale a krvavě zparodována. Závěrečná řeč sice není tak poetická a zábavná jako v pozdějším Cohenově Diktátorovi, ale je jadrně úderná, jak se na Team America sluší a patří. Škoda jen, že těch geniálních momentů není až tak moc, a zbytek vyplňuje často slovní vata a podivný fekál. ()

Flyer

Totálně nadsazený příběh přebírající ty nejprovařenější klišé z amerických bijáků. Celý snímek je jakousi satirou právě na americké blockbustery a Ameriku jako takovou. Film má spád, takže nuda rozhodně nehrozí. Humor je dost ostrý, bohužel v poslední půlhodině už mi přišel lehce trapný. Loutky jsou krásně vyvedeny, takřka dýchají životem. Abych byl upřímný, seriál South Park zrovna moc nemusím, ale toto dílko Parkera a Stonea mě velice mile překvapilo svoji precizností a dokonce i nějakou tou myšlenkou. ()

AGO

To, čo som od tvorcov South Parku očakával najmenej sa predsa len dostavilo. Áno, nudil som sa! Neodopriem síce dobrú hudbu, prvotriedne narábanie s bábkami (niekedy som nemohol uveriť) ale ani 3*... ()

otík

Při veškeré úctě k řemeslné genialitě tohoto filmu jde o poměrně dobrou parodii na poměru Ameriky na světovém násilí, ale jinak jen sprostá slova a gesta na ani výborný loutkový film nestačí. Je to zábavné i nechutné, nudné i zajímavé zároveň. ()

Radiq

Ohranej příběh, ale ta originalita a odvaha natočit loutkovej akční film mě dostala. Hlavně scény, kdy záměrně mělo být poznat, že se jedná o loutky (záběry nehybné loutky v popředí různých památek nebo souboj s teroristou neb kočky jako panteři, chch). Vtipu sice oproti South Parku ubylo, ale přesto jsem se pobavil. Ale kultem se to asi nestane. ()

Dixxx

pro mě jakožto milovníka south parku je tento loutkový film výborná podívaná, u které jenom vypnu a směju se. fuck yeah)) ()

Scratt

Několik málo vtipných vtípků se tu najde, ale jinak je většina filmu nuda se spoustou samoúčelných vulgarismů. Ani originální zpracování celkový výsledek nemůže zachránit. 35% ()

charge odpad!

Docela jsem se na tohle netradiční zpracování filmu pomocí loutek těšil, ale horší komedii s tak ubohým humorem jsem ještě jakživ neviděl. Příšerný! Naprostej kanální odpad! ()

Steampunkoví Pythoni

Steampunkoví Pythoni

05.01.2011

Pokud o tom náhodou nevíte, Terrymu Gilliamovi se opět nepovedlo rozběhnout projekt The Man Who Killed Don Quijote – nesehnal na něj dost peněz. Čemu se tedy věnuje? Z pozice producenta a… (viac)

Connelly & Bettany vs. plastelína

Connelly & Bettany vs. plastelína

16.06.2007

Staré, ale osvědčené pravidlo pro vytvoření originálního sci-fi anebo fantasy příběhu zní: Vymysli co největší šílenost a pak se ji snaž podat tak, aby ti to čtenář (resp. divák) sežral. O něco… (viac)