Partnerské historky s překvapivým koncem a s hodně černým humorem. Co se stane, když se manžel začne dusit u večeře? Když posloucháte, co se děje u sousedů v ložnici, když nechcete ukázat, kdo vám napsal dopis, nebo když si s bývalým partnerem vzájemně napíšete básničku? Film O malých věcech představí dvanáct krátkých příběhů ve dvanácti bytech jednoho baráku, každá z povídek přinese silnou zápletku a také její nečekané rozuzlení. (Bontonfilm)

ZHODNOTITEL odpad!

Očividně výrazně nízkorozpočtová záležitost, což poznamenává vše. Od kamery až po obsazení. O povídkách nemůže být řeč. Spíš to jsou konverzační studentské etudy, které spojuje jeden dům plný prapodivných charakterů. ()

tsatsiki

Rozhodně to nebylo špatné,  ale většina povídek je depresivních. Byly dobře zahrané, bylo to dobře natočené,  ale bylo to málo.Je to povídky, povídací film, nenudí to, ale ani to nějak nenadchne.Pro mě je to málo.A hlavně největší chyba tohoto filmu, že v tom nehraje pan režisér Šafařík, to bych dal o *navíc, za mě 40%.Taková ideálka na sobotní večer na čt art ()

cinemafil

Gejzír  nápadů . Nápadité tvůrčí provedení. Je to lehčí žánr , ale  proč ne.  Příjemné osvěžení od 180 min. filmů  s předlouhými statickými záběhy na  západ slunce nad mořem.  Takový film bych čekal jako absolventský  na FAMU.   Nápad dostal Denis  Šafařík, příslib do budoucna  4* ()

rigby

Trochu drsnější, místy až morbidní. Ale to mi nevadilo, tento typ humoru mám rád. Jednotlivé příběhy a jejich vygradované pointy se mi moc líbily. Bohužel na hodinovou stopáž jich je až moc a pozornost diváka to hodně rozptýlí. Zde platí heslo: Čeho je moc, toho je příliš. Možná by stačilo některé příběhy o něco málo prodloužit a propracovat, aby jich bylo trochu méně a zůstaly v hlavě. Takhle jen přeletí a druhý den si nevzpomenu. ()

Grázl83

Povídky velmi krátké a nijak na sebe nenavazují. U většiny chybí rozuzlení, působí to dost usekle. Některé navíc hodně hloupé, jiné zase o ničem. Pár dobrých se ale našlo. ()

Dawe2

Tak to je dobrý psycho! Každopádně je příběhů hodně a jsou krátké, mohlo jich být méně a trochu lépe rozvedené. Ale je to neotřelé, zvláštní a svým způsobem geniální. Ale není to pro každého. Každopádně je to herecká hitparáda se špičkovou kamerou, zvukem i provedením. S doporučením jsem na vážkách, tohle musí sednout, pak super. Pokud to nesedne do vkusu, je to na odpad. Čemuž odpovídá i místní rozporuplné hodnocení. Ale u mě dobrý. ()

Figuska

Kamera, střih, výkony dobré. Jinak je to blbost. Duševně narušených lidí mám kolem sebe dost, nepotřebuju trávit ještě čas koukáním na ně v tv. ()

Jandecka

To bylo slušný psycho... taková sonda do toxických mezilidských vztahů a ještě točená tak trochu uměleckým způsobem 😆 70 % ()

Slepejsek

Stručně řečeno: 12 divných povídek. Tak nějak tím jsou vymezena i všechna pozitiva. Pak už je to horší. Překvapivé pointy se nekonají, spíš to vypadá na tichá (spolklý klíček) až bezradná (partnerská terapie) vyšumění do ztracena (snad s výjimkou manželova zaskočení), případně je samotný děj natolik bizarní, že pointu ani nepotřebuje (vzájemná náprava spolubydlících). V zásadě to vlastně nevadí, protože divák to v tom počtu příběhů ani nepostřehne. Horší je to s křečovitými dialogy (odposlech) či dokonce herci (přejetá kočka). Většina povídek (i přes krátkou stopáž) působí užvaněně a prospělo by jim zkrácení (nejcitelněji závěrečné narozeniny). Nejsilnější zůstává hned první povídka (básníci), ostatní za ní jen více či méně pokulhávají. Výsledným dojmem tak je, víc než cokoli jiného, jen školní cvičení - jakoby autor natočil několik kousků na stejné téma a teď si z nich sám nedokázal vybrat ten jeden reprezentativní... ()

Annaroz

Dost ulítlý film o ještě ulítlejších lidech. Snad nežili všichni v jednom domě, protože pak by to nebyl normální činžák, ale blázinec. ()

vinducha

Spokojenost. Příjemná mozaika někdy silnějších , někdy slabších povídek z 1 paneláku . Vzpomněl jsem si u toho na časy Bakalářů . ()

Accuphose

Koukal jsem na to dvakrát na webu KVIFF... než to začnu hodnotit, tak oceňuju celkem dobrej zvuk (až na ty zrychlený sekvence při výčtu trestů). Je to malinko z opačného pólu spektra než "Dvě slova jako klíč". Tuším, jak to celé vznikalo, vybraly se situace nebo emoce, či duševní pohnutky, ke kterým dochází a může docházet, za dvěřmi našimi nebo našich sousedů. K hereckým výkonům nemám co vytknout, některé scény oceníte pořádně až napodruhé. Něco je však pouze prvoplánovité a prvoplánovitě urážlivé... chybí tomu nějaký spojovací prvek (oslavu nepočítám), je to přesně ten typ filmu, u kterého je velice náročné udělat ho tak, aby to dosahovalo kvalit třeba Pulp Fiction. Jakkoliv je to jinej koncept. Marně přemejšlím, kde se to povedlo.  Možná, kdyby spolu byly ty příběhy nějak propojené, a byl v nich funkční obraz sousedů jednoho domu, možná by to celé působilo daleko kompaktněji. Jako film to hodnotím docela vlažně, na druhou stranu většina situací v jednotlivých domácnostech, tvoří skvělý materiál na přemýšlení o dnešním životě a problémech, které musíme v partnerstvích řešit. Působí to na mě jak skvělej studentskej film. ()

kavralajka

Řada krátkých povídek z prostředí činžovního domu, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale jsou propojeny tenkou červenou nití. Za mně filmový zážitek roku a zároveň ujištění, že s českým filmem to ještě nejde do kopru a jsou tady tvůrci, kteří mají odvahu a hlavně invenci. (LFŠ 2023) ()

Montmorency

Hned první povídka byla asi nejlepší (nejvtipnější), pak snad jestě Hybnerová a zaskočená oliva, pak už je to průměr.....přesto velmi solidní počin ()

Hanka_M

Místy vtipné situace bohužel tento mikropovídkový film nezachrání. Respektuji, že se na české divadelní, hudební a filmové scéně protěžuje  a prosazuje tvorba homosexuálních tvůrců, a nic proti nim nemám, ale myslím si, že tento film příliš zahlcuje svět tuzemské distribuční platformy a do kina úplně nepatří. Jistá dávka talentu je ve scénáři patrná a místy jsem se opravdu zasmála, ale režijní uchopení bylo velmi neucelené, nejasné a producentské velmi velkorysé. Proto bohužel vzniknul zcela průměrný film, který se opět mine s divákem a možná získá nějakou tu útěšnou cenu. S kinematografií toto opravdu nemá nic společného a myslím, že je o tom třeba začít trochu diskutovat. Ve které scéně se vyskytla Radka Caldová? Asi jsem ji přehlédla. Z herců oceňuji Beátu Kaňokovou a Jana Jankovského. ()