Rob Roy

Americký historický film o muži, který nebojoval za vlast, nebojoval za svobodu a stal se postrachem pro nepřítele a legendou pro svůj lid i budoucnost. Skotsko na začátku 18 století: kvůli komplotu proradného Angličana Cunninghama musí vůdce klanu Rob Roy uprchnout do hor. Aby však pyšného a nezáludného horala dostal, je Cunninghamovi dost dobrý každý prostředek. Vypálí Royovu usedlost a znásilní jeho krásnou ženu Mary (oficiálny text distribútora)

sponeck

Podle mého trochu podceňovaný snímek ve stínu Statečného srdce. Já byl maximálně spokojen s příběhem i hereckým výkonem Liama Neesona a především Tima Rotha, coby ulisného zákeřňáka. Genius byl ten, kdo ho obsadil. A závěrečný souboj také nemá chybu. Trochu bych oponoval komentářům, že si snímek hraje na velkofilm. Omyl. Takové ambice určitě nikdy neměl. Také zde nepotkáte žádné velké bitvy, ale pouze příběh o snaze přežít. Navíc v období a místě děje, které filmaře příliš nelákají. ()

Grizzlac

Trošku zdlouhavé, ale velmi poctivé dílko. Neeson umí zahrát jen dobře a tahle role mu sedla. Miluji Skotsko, takže nemám jinou volbu. ()

zekon

Takový velmi slušný historický film. Liam Neeson bez debat excelentní, je správně využita i jeho výška :) Ale celkově je to takové moc komorní, bez bojů, spíše pletichaření a možná si to zasloužilo trošku prostříhat. ()

Mrtvobog

Film, ktorý má nádhernú scenériu, zaujímavý príbeh, dobré herecké obsadenie a prostredie ktoré sa podobá na Statočné srdce (ale za týmto filmom akosi zaostáva, možno to robí malá rebelskosť a komornosť celého Rob Roya). Jediné, čo film kazí je prílišná rozťahanosť, aspoň mne to prišlo veľmi dlhé (skresať to na menej a zhustiť scény, bolo by to lepšie). No a J. Lange vyzerala v prvej scéne naozaj okúzľujúco, no potom akoby tam bola zrazu iná herečka (nevýrazná a málo pohľadná). ()

Agnostik

Výborný historický film který velmi důstojně šlape na paty Gibsonovu Statečnému srdci,i když poněkud jinak a přesto se svým originálním ksichtem.Liam Neeson jako vždy a hodně v pohodě ve strhujícím výkonu.Musím souhlasit se zdejšími názory že Tim Roth je ve své podstatě mrazivě a chladně démonický a předvádí se ve světle neskutečného bastarda.Skvělý snímek o legendárním skotském horalovi,cti,lásce a spravedlnosti. ()

vonLhottau

Srdcovka, kterou jsem sledovával už v časech videokazet. Napínavý děj, nádherná výprava a okouzlující soundtrack. A navíc zde excelují vynikající John Hurt a Tim Roth. Rob Roy je dle mého zkrátka mnohem zdařilejší, než populární Statečné srdce. ()

Bogrant

Rob Roy nie je zlý film, len je proste zdĺhavý viac než by sa prosilo a je pomerne málo úderný a celkovo mi prišiel ako druhá liga oproti Statočnému srdcu. Je klišé to porovnávať, ale inak to nejde. Obidva filmy vyšli v tom istom roku, obidva majú takmer na vlas rovnakú štruktúru, ale tomuto chýba pravé...ehm, srdce a duša. Hoci Neeson tu je výborný a niekoľko litrov krvi s prehľadom preleje, ale ten zvyšok je dosť mdlý. A to mám podobnú tematiku viac než rád. ()

Kritickej

7/10 Ne o moc horší než Statečné srdce, ale o dost více přehlíženější. Super kamera, příběh, který nikam nespěchá, a hlavně, hlavně, to vypadá správně špinavě a věrně. Tim Roth naprosto odpornej (myšleno jako pochvala:-) ()

SaS

Příběh skotského Robina Hooda a nutno říci, že velmi povedený. Děj je velmi prostý a vychází z reálných poměrů tehdejší doby, není zbytečně okázalý a na nic si nehraje. Lidský příběh vyjádřený skvělým výběrem herců a typickou skotskou krajinou v nelehké době poroby.  Vše funguje a odehrává se naprosto autenticky, dotkne se vás a líbí se mi právě ta atmosféra umocněná nádhernou hudbou. Prostě srdcovka na podzimní večer. ()

Rebel24

Dobové filmy zo stredoveku su moja slabosť a Škótske časy nie sú výnimkou. Liam Neeson pravdepodobne v najlepšom výkone kariéry je zatienený jedine absolútne fenomenálnym Tímom Rothom alias Archibald Cunningham, ktorého postava sa divákovi aj Robertovi Royovi dostane poriadne pod kožu. Výborne dialógy a najmä nádherná škótska dobová hudba dotvárajú epický koncept filmu. Za spomenutie stoja aj sermiarske súboje, ktoré sú veľmi hodnoverne zobrazené v surovej atmosfére najmä na pánskych dvoroch. 96% ()

Jasmín

Film mi zachránila nádherná závěrečná šermířská scéna a její vyvrcholení - to mě fakt zvedlo z gauče ... jinak bych byl hodně zklamán, protože film se z počátku tváří velmi sympaticky, ale postupem času trochu usychá. Neeson mi do té role sednul jen tak, tak, Jessica Lange není žena, která by měla přitáhnout moje sympatie, ale Tim Roth film hodně podržel. Je to geniální hajzl. ()

Molerat

Ten závěrečný souboj tam moc nesedí.Před soubojem říkali že nebudou žádný sviňárny, jinak byl ten souboj velice věrohodný.Nesnáším kordy a Rob Mc.Gregor asi taky. ()

pelegryna

Jsem zaujatý páč miluji Jessicu Lange.....Ale vážně.Myslím, že to je v daném žánru více než nadprůměrný film ve všech ohledech . ()

bertrand

Lahůdkový scénář Alana Sharpa (Ulzana´s Raid, Night Moves)by pro lepší hodnocení potřeboval lepšího režiséra nežli rutinnéra Catona či Jonese. Ale i tak film uspokojí a napne na každé podívání. Zejména díky skvělě vykresleným protichůdným protihráčům dua Neeson-Roth a hlavně jejich závěrečnému souboji. Takových je dnes, v časech sekaček plných mávání mečíkama co poltí hlavy a bortí trupy jako šafránu. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)