Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (viac)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa cheyene k tomuto seriálu (7)

Season 1 (2004) (S01)

Hned na úvod je potřeba si říct jedno. Nejsou to Přátelé. Nejsou, nemají být a ani se jimi stát nesnaží. Alespoň takhle na mě 1. série Joeyho působí. Jde o volné pokračování, které se zaměřuje pouze na jednu postavu z původní šestice. Nebýt několika málo narážek (a ty by se daly spočítat možná i na prstech jedné ruky) a hlavní postavy, tak nemá těchto 24 epizod s Přáteli takřka nic společného. Pilotní díl mě ovšem vtáhl a se zájmem jsem sledoval i ostatní pokračování. Matt LeBlanc coby Joey předvádí to, co jsme na něm měli rádi v New Yorku, avšak lehce se tu posouvá i do pozice jakéhosi mentora pro svého synovce. Tato role mu sedí, protože poučuje o tom, čemu nejvíce rozumí - o ženách. Je škoda, že se v žádné z epizod neobjevil na hostování alespoň jeden z přátel, případně, že nebyli vícekrát zmíněni. Zápletky mnohých dílů jsou podobné těm z předešlého seriálu, avšak ani to mi nevadí. Největším problémem Joeyho je, že celý humor tu táhne on sám. Málokdy jsem se zasmál vtípkům nových postav a musím také konstatovat, že žádná z nich nemá zdaleka takové charisma, jaké má sám Joey nebo měli Chandler, Ross, Monica či Phoebe. Tvůrci se také mohli trošku více držet toho, jak bylo v původním seriálu vylíčeno příbuzenstvo tohoto mladého Itala, takže typově se hodilo obsadit do role Joeyho sestry jinou herečku (vzpomeňme na díl Přátel, kde jsou všechny jeho sestry). Suma sumárum je tento počin skvělou oddechovkou, na kterou se divák podívá jen z nostalgie po Přátelích a protože má rád postavu hlavního hrdiny. ()

Season 2 (2005) (S02)

Proti první sérii je ta druhá možná o něco více ujetá a praštěná, avšak celkově jde stále o dobrou zábavu. Nejlákavější téma této sezóny je jednoznačně proměnlivý vztah mezi Joeym a Alex, avšak i profesní život hlavní postavy má stále co nabídnout, přestože se tu z něj již stává regulérní hvězda. Eskapády ohledně Michaelova otce nejsou špatné, avšak ukřičenost mi občas lezla na nervy, podobně jako postava Howarda, jenž je pouze trapnou postavičkou. ()

Joey a velký rozchod 2/2 (2005) (S02E02)

Už je díky tomu pěknému odkazu na Přátele s reklamou na rtěnku pro muže si tento díl zaslouží pozornost a pátou hvězdu. ()

Joey a dům hříchu (2005) (S02E05)

Vtípek s domem, který každý (Joey, Michael, Alex, Bobbie) už někdy někde viděl a měl pocit, že tam již "byl", přičemž věděli, kde je koupelna, se podle mého povedl. ()

Joey a mládenecké díkůvzdání (2005) (S02E10)

Chyba: Ve scéně, v níž Joey a Alex mluví s Michaelem o Díkuvzdání, které chystá Gina, popíjí pivo z lahve. Všimněte si, že se množství tekutiny v lahváči liší záběr od záběru. ()

Joey a táta (2006) (S02E15)

Pár věcí mě na této epizodě potěšilo. Zmíním alespoň tyto - Joeyho otce hraje tentýž herec, co v Přátelích a scéna na WC. Co se Joeyho tátovi líbilo na premiéře nejvíc? No přece ty záchody! :)) ()

Joey a svatba (2006) (S02E22)

Poslední díl druhé série a zároveň poslední celého seriálu, který volně navazoval na Přátele a rozvíjel pouze postavu Joe Tribbianiho. Finální epizoda nebyla špatná, avšak nijak zvlášť příběh neuzavírá. Očividně se počítalo s dalšími díly, kdyby byl divácký zájem vyšší. ()

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (viac)