Blade (Wesley Snipes) sa vracia a ani náhodou to nebude mať ľahké. Zdá sa totiž, že upíri konečne našli spôsob, ako sa ho nadobro zbaviť - rozhodli sa jeho identitu medializovať a všetko zosnovať tak, aby podozrenie zo série brutálnych vrážd padlo práve na jeho plecia. "Denný chodec" sa - s políciou v pätách - spojí s dvoma ľudskými lovcami upírov z tajomnej skupiny Nočných stopárov a spolu s nimi sa vydáva na dlhú a krvavú cestu s cieľom očistiť svoje meno a odvrátiť novú hrozbu, ktorú pre svet predstavuje "Drake" - najmocnejší a najslávnejší upír sa totiž po stáročiach prebudil zo svojho spánku a je rozhodnutý urobiť všetko preto, aby sa Zem konečne stala rajom pre ich druh... (oficiálny text distribútora)

SeanLSD

Celkom dobre dokážem pochopiť, ako to David S. Goyer myslel v rámci vystupňovania série. Smrť ( tentokrát definitívna ) blízkeho, celé komando nových parťákov, bojovné ženy, čo sú dnes tak strašne v móde, neriešiteľný bazálny konflikt s tými, ktorých chce chrániť, snaha dobrať sa psychologickej hĺbky hrdinu a do cesty mu postaviť toho najhoršieho, ikonického, starobylého protivníka. K tomu Goyer aj kadečo pochytil z režisérskeho umenia, to nepopieram, ale celku chýba jednota a švih, šťava, štýl a atmosféra. Je to ako epizóda seriálu... ktorý ostatne mal nasledovať. ()

fantoci

No nemám radost, ale musím konstatovat, že celá série má sestupnou úroveň. Jednička byla super, dvojku jsem přijal s rozpaky a trojku pokládám za zbytečnou. Škoda času. ()

Cedr

Ve dvojce byl náznak toho, že Blade už je trochu okoukaný a byla mu přidána "na pomoc" partička upírů. Ve třetím díle to chtělo něco "nového", takže tu pro změnu na pomoc máme partičku lovců upírů. Všechno je ještě lacinější než ve dvojce a klišé je tu na denním pořádku... ale čert to vem. Akce tu je dost a ani do třetice to není nuda. Jsem asi jeden z mála, ale i Blade Trinity se mi líbil. Skvěle trhlá byla upíří záporňačka, zaujala mě mnohem víc než hlavní "badguy" :) ()

filmmovier

Chvíli to u mě mělo dvě hvězdičky, ale pak jsem to změnil, což (když už nic jiného) aspoň trochu dokazuje, že to není takový průšvih, jak to možná vypadá, i když špatné je to dost a předchozím dvěma svižným dílům to nesahá vlastně vůbec nikam. Trinity absolutně postrádá atmosféru, akce je špatná, Dominic Purcell jako Drake (Dracula) je absolutní přešlap a takhle pitomé podání Draculy jsem neviděl ani ve Van Helsingovi a ani Wesley Snipes a Kris Kristofferson nejsou už tak cool, jako bývali. Jediné, co alespoň trochu stojí za to, je překvapivě dost dobrá hudba a samozřejmě dojem alespoň trochu zachraňuje Jessica Biel. Zatímco dvojka byla nejlepší, jednička nejakčnější, trojka je už opravdu jenom jako povinnost, i když nesplnit jí a na film se nepodívat by nebyl žádný hřích. Marvel Studio se v té době už slušně rozjíždělo, ale tohle je snad ještě horší než Daredevil, prostě bez akce, vtipu, pořádných herců, záporáků i zápletky. Čistých 50%, ani o ťuk míň. ()

LordSnape

Hrozně na efekt, režisérsky připodělané (Goyerovo neumětelství je fakt zlý), místy extrémně nudné a přitažené za koule! Obsazení jakbysmet. Dracula vypadá jako člen ruské mafie a když se promění, tak je zas prozměnu jak příšera z Diabla. Tomu říkám "cool" film. ()

ivan_drago

Tak to byla dobrá Áčková slátanina. Pár ( dvě ) dobrejch hlášek, slušný akční scény a chatrnej příběh o konci ani nemluvě. Šel sem do toho skepticky a tak to taky dopadlo. Opravdu ničím nepřekvapí. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když Blade vstane ze židle a odhodi upira ke zdi, je při zpomalení filmu vidět, že zeď padá dřív, než se ji upír dotkne. ()

DaUr

Ano, je to stupidní, ale zároveň je to stylové a zábavné a díky téměř nepřerušované, s přehledem zrežírované akci podkreslené svižným soundtrackem veskrze koukatelné. Blade, který se od prvních dvou dílů nijak nevyvinul ani charakterně, ani herecky, dostává skupinku nových pomocníků, kteří svou úlohu plní dokonale (rozumějme, Jessica Biel je sexy a Ryan Reynolds úderně hláškuje) a sérii sice nezakončují nijak velkolepě, ale ani tak tragicky, jak tady mnozí píší. Já se, v rámci možností, poměrně bavil. ()

Ryuuhei

Po jedničce jde podle mě o druhý nejlepší film z trilogie. Wesley byl opět stylový jako obvykle, na Jessicu se sakra dobře koukalo a správné koření dodal i v těch nejhorších chvílích hláškující Ryan. Paráda, jak má být, i s novým nápadem, který zajímavě oživil legendu o „Drákulovi“. Nenudil jsem se. 78% ()

TO

Všem třem dílům Bladea jsem dal 3*, ale tenhle se mi líbil možná nejvíc, kromě opravdu pitomého hlavního upíra-Draculy, se mě celý film líbil. Akce třebas nebyla tak pěkně šílená jako v předchozích dílech (tady jen posledních 15minut), ale mě to vůbec nevadilo, líbí se mi patnáctiletí upíří skejťáci čekající v metru na své oběti a skvělá upírka Parker Posey. ()

Raven0

Ultrastylizovaná, hyperakční jízda, která však postrádá kouzlo a atmosféru dílu prvního. Přesto však docela zabavý a mě osobně přišla srovnatelná, ne-li o chlup lepší jak dvojka. Některé momenty byly sice nechtěně vtipné ("nemanželská" dcera, bolestné výkřiky nad mrtvými kamarády, filozofická debata Drákuly s malou holčičkou) a scénář byl k smíchu sám o sobě... Ale to se u pokračování dá očekávat ne? PS: čtyřku už prosím ne. ()

Bobik9

Skvělé! Několik hereckých hvězdiček navíc. Ryan Reynolds mě svýma řečma pobavil a to nejen jednou, Jessica Biel dodává filmu trochu toho pohledného a Dominic Purcell jako Dracula, super! Nevím jestli byl tento díl lepší než dvojk, ale od jedničky ho dělila aspoň jedna liga. Výborná podívaná, bez jediného hluchého období. ()

ywo666

3*. Chcel som dať 2 ale keď Ryan Reynolds zahlásil, že počúva Davida Hasselhoffa tak 3 bez debaty. Celkovo Ryanove fórky bolo jedno zmála pozitív. Wesley Snipes nie je veľmi dobrý herec, ale vo filme na ňom bolo vidieť, že jediný má bojové umenia skutočne v rukách. Celkovo hodnotím film ako vcelku obstojný akčný film. Nič viac nič menej. ()

kurcatovium

První dva díly jsou vcelku fajn akčňárny. Se třetím dílem se všechno spláchlo do filmové žumpy odkud není návratu... Scénář psal zřejmě úplný trotl bez mozku, natáčel slepý kameraman a zbytek štábu (včetně herců) bylo osazenstvo některého místního ústavu pro duševně choré. Člověk v průběhu filmu neví jestli se smát nebo brečet. Akční scény působí trapně, hlášky jsou suché a moralizování všech zúčastněných je doslova dementní. Škoda zkažené akční série. ()

lennyd

Po smrti Whistlera (Kris Kristofferson) se zdá, že zůstane Blade na boj proti upírům zcela osamocen. Navíc mají upíři výraznou posilu - prvního z dlouhé upíří linie, a velký plán - jak využít lidstvo pro svůj prospěch. Ale ani Blade samotný není úplně bez šance - obrátí se na něj Whistlerova dcera (Jessica Biel), která se svojí skupinou také proti upírům bojuje. A v jejich laboratořích je vyvíjeno finální řešení existence upírů - a jediný Blade jej může použít ... Trojka Blada pro mne byla velkým zklamáním. U dvojky jsem si chrochtal blahem jaký se to podařil náramný upírský počin - a o to víc byla trojka pádem do hlubin. Kromě samotného příběhu, který mne ale nijak moc neoslovil, hereckých (ne)výkonů, sympatických vizuálních efektů mne asi nejvíc dostala choreografie soubojů - fakt už jsem dlouho neviděl, aby herci padali dříve než se jich někdo dotkne, stěny se rozpadaly jen se k nim někdo přiblíží, apod. Co bych asi ale mohl pochválit byly hlášky Ryana Reynoldse, a celkově jeho postava mi byla v celém filmu nejsympatičtější.. ()

majxik

Čim dál tim více klišé... ale naneštěstí fádnost příběhu vyvážila dynamika spojena s dobrým soundtrackem který zde funguje velmi dobře a zvládá vytáhnout tento snímek o hvězdičku nahoru. ()

Antek

Z áčkových vod se Blade přesunul do vod béčkových, kde se všichni snaží být cool, ale vinou scénáristy a režiséra v jedné osobě to dopadá tak katastrofálně, že cool není ani samotný Wesley Snipes. Sladká panenka Jessica Biel mě opravdu nepřesvědčí, že dokáže zabít upíra; Hannibal Ryana Reynoldse je ten nejnevtipnější blbeček pod sluncem a styl, kterým hraje Dominic Purcell Drákulu, mi připomíná pornoherce. Poslední Blade (naštěstí; kam by to směřovalo?) nakonec může fungovat pouze jako skrytá reklama na Sprite a to v momentě, kdy Drákula na konci svých sil pronese, že „žízeň vždycky vyhraje“. ()

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)

Upíři trochu jinak

Upíři trochu jinak

03.10.2007

Včera jsme tu měli dvě závažná politická dramata, dnes si dáme tuplovanou porci něčeho lehčího. Konkrétně se bude podávat krev. Ano, máme tu duo upírských filmů, a značně netradičních. Především je… (viac)

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (viac)